Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 26 52 77
 • dnes v 8:18
  Novák
  zástavba

  Pane Starosto, níže píšete, cituji : Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Opravdu je pro naše občany výhodné postavit v obci nových 128 domů? Jako zastupitel zastupujete svoje voliče, ptal jste se na to svých voličů, jestli souhlasí s rozšířením obce o dalších 300lidí a 128 domů?
  proč nezveřejníte výsledek ankety, kde většina lidí shodně odmítla větší výstavbu?
  Kdo vám dal mandát osobně obcházet rodiny a vyjednávat prodej pozemků?
  Když bude stavět delveloper, proč se pozemky přepisují na soukromé osoby??


 • včera v 20:32
  Martin
  Výstavba

  Dobrý večer, pane starosto,
  mohl by jste my prosím poskytnout kontakt na developera, který bude stavět Nad Paloukem? Bydlím v Podolí a delší dobu sháním novostavbu domku pro dceru. Nebo se můžu zastavit na OÚ?

  Předem děkuji
  Sedláček


 • včera v 20:25
  Iveta Vlachová
  Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den pane starosto ,
  ráda bych se zeptala proč je v době pandemie koronaviru (a věřte, že stále je a není za námi) plánované veřejné zasednání ZO v místnosti Obecního úřadu ?
  Vzhledem ke stále trvajícím hyg. nařízením a doporučením MZ ČR bych očekávala, že zastupitelstvo svoláte do společenské místnosti DPS. Je zde přece jenom větší prostor a možnost dodržení nařízení stanovených MZ ČZ.
  Vzhledem k tomu, že zasedání ZO dlouho kvůli nouzovému stavu nebylo a i ke zveřejněnému programu, dá očekávat větší účast občanů a Vy jim to kvůli malému prostoru na OÚ znemožníte.
  Věřím, že svůj názor přehodnotíte a místo konání ZO přesunete do místnosti DPS.
  Moc děkuji za pochopení.
  S pozdravem
  Iveta Vlachová


 • včera v 19:08
  Hnilicová
  Nová výstavba domů v Podolí

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli na veřejném zasedání 2.6.2020 budete projednávat novou výstavbu domů v Podolí v lokalitě Nad Paloukem? A o kolik domu nebo bytu se jedná?
  Děkuji


 • včera v 13:27
  Mirek
  Přednost

  Zdravím, zkuste si přečíst tento článek. Je velice informativní a zahrnuje do sebe hlavní dopravní pravidla na kruháči -https://www.dopravniznaceni.com/Pravidla-jizdy-na-kruhovem-objezdu-b5458.htm Doufám, že se bude hodit :)


 • 25. 5. 2020 12:07
  Němcová
  Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den pane starosto,
  mám dotaz jak obec zajistí bezpečnost při zvýšeném průjezdu obcí v ulici Kolonka během samosběru jahod, který vznikl nad Kolonkou. Není zde stále chodník ve zúženém místě na mostě. Na stránkách provozovatele je trasa značena přes Kolonku. (viz odkaz: https://www.jahodarny.cz/samosber/brno-podoli/ ) A pokud to bude vypadat jako při samosběru ve Slatině, kde je pole poloviční oproti tomu nad Kolonkou dá se předpokládat každodenní nával aut mířící na samosběr. Navíc zde mají pole s jahodami nejen sezonními a tak zvyšená průjezdnost bude dlouhodobá. Nebylo by řešením trasu k jahodám povolit POUZE ze strany od Velatic?
  Každý den nám Kolonkou chodí děti nejen ze školy a do školy...

  Děkuji za vyjádření.
  Pěkný den.
  Němcová T.


 • 25. 5. 2020 13:16
  Tomáš Hlavinka
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den

  V návaznosti na tento příspěvek bych rád na otázku bezpečnosti upozornil i v souvislosti s Uličkami, které jsou taktéž bez chodníku, silnice užší než na Kolonce a také podstatně delší.
  Po dobu nuceného pracovního volna spojeného s koronavirem jsem měl možnost každý den vidět jakou rychlostí projíždí Uličkami zejména řidiči přepravních služeb a myslím že i zde nejsou děti při cestě do a ze školy zdaleka v bezpečí.
  Další věc je nárůst počtu aut a hluku povrchu silnice (propadlé kanály, zvlněná dlažba).
  Problém navíc není jen sezónní, ale celoroční.

  S pozdravem

  T.Hlavinka


 • 26. 5. 2020 13:16
  Roman Vlasák
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den paní Němcová,

  děkuji za dobrou připomínku. Tento týden máme naplánovanou schůzku se zástupci Agropodu a Jahodárny, abychom dopravu směřovali okolo Žuráně a ne naší obcí. Stejně tak budeme řešit i např. parkování. Pokusíme se provoz nastavit tak, aby co možná nejméně ovlivnil život lidí v obci.

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 25. 5. 2020 11:11
  Kukleta
  odstranění uschlého stromu

  Dobrý den pane starosto,

  měl bych na Vás podnět ohledně možného pokácení uschlého jehličnanu u garáží za obecním úřadem jedná se o uschlý jehličnan konkrétně mezi poslední garáží číslo 50. a ústřednou bývalého Telecomu. Už několik let popadané jehličí a smola ze stromu znečišťují střechy garáží.

  Děkuji předem za odpověď

  Kukleta


 • 26. 5. 2020 11:28
  Roman Vlasák
  Re: odstranění uschlého stromu

  Dobrý den, pane Kukleto,
  při ohledání stromu jsem zjistil, že strom suchý není, naopak má nové výhony a zřejmě se mu tedy daří. Jiný jehličnan tam není, domnívám se tedy, že mluvíme oba o tom stejném stromu, ale pokud chcete můžeme se setkat na místě.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 23. 5. 2020 12:51
  Hnilicová
  Výstavba nových domu a bytů v Podolí ?

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli je pravda, že v obci plánujete výstavbu nových bytů a domů? Mluví se dokonce o 128 domech a bytech?
  Zřejmě to nebude pravda, protože by nějaké informace byly v Podolském Zpravodaji, nebo na internetových stránkách obce na viditelném místě.
  Pokud by to byla pravda, tak se změní celý charakter obce a doufám, že by takovému záměru předcházela seriozní diskuze s občany.
  Děkuji za odpověď.


 • včera v 11:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba nových domu a bytů v Podolí ?

  Dobrý den paní Hnilicová.
  Zřejmě máte na mysli lokalitu Br2, tzv. Nad Paloukem, která je od roku 2006 v platném územním plánu určena pro bydlení v rodinných domech, tedy ne v bytech. Platný územní plán je včetně textové části dostupný na webových stránkách obce.
  Vlastníky pozemků v dané lokalitě byli soukromé osoby, od kterých je postupně vykoupil developer, který má úmysl lokalitu postupně zastavět rodinnými domy. Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 10. 5. 2020 21:44
  Jiří Galis
  Nález digitálního fotoaparátu

  Dobrý den,
  10. 5. 2020 ve večerních hodinách byl nalezen u výběhu pro koně (kousek za ulicí Kolonka směrem k Zukalovu mlýnu) digitální fotoaparát. Majitel se může hlásit na čísle 723674568.


 • 22. 5. 2020 10:42
  Juraj Pospíšil
  Re: Nález digitálního fotoaparátu

  Ještě jednou touto formou děkuji panu Galisovi, který našel náš foťák s rodinnými fotkami - moc děkujeme, jste živým důkazem, že dobří lidé existují. Vděčný J. Pospíšil z Mokré u Brna.


 • 8. 5. 2020 12:24
  Jaroslav Kyncl
  Formuláře na webu

  Dobrý den,
  ve zpravodaji 2/2020 v sekci INFORMACE OBECNÍHO ÚŘADU-ÚHRADA POPLATKŮ NA ROK 2020 píšete: "Formuláře jsou k dispozici buď na Obecním úřadě Podolí a na místní poště, anebo si jej můžete vytisknout z webových stránek obce sekce OBČAN A OBEC – Co si vyřídíte na OÚ Podolí". Bohužel, na uvedeném odkazu jsem jsem nenašel žádné linky na zmiňované formuláře. Díval jsem se špatně ? Nejsou linky na jiném místě podolských stránek ?
  Děkuji za odpověď. J.Kyncl


 • 11. 5. 2020 16:55
  Roman Vlasák
  Re: Formuláře na webu

  Dobrý den, pane Kyncle,

  díval jste se správně. Děkujeme za upozornění a omlouváme se za jejich neuložení.
  Odkazy na formuláře jsou již na uvedeném místě.

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák
  místostarosta


Novější 1 3 26 52 77

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1234

Návštěvnost stránek

693917