Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 19. 3. 2020 19:41
  Hnilicová
  Poděkování

  Dobrý den,
  chtěla bych poděkovat ženám z Podolí, které se velmi akčně pustily do šití roušek a já mohla tyto roušky ve středu donést do práce/ MOU/ a rozdat sestrám, lékařům, a také zaměstnancům lékárny. Pomohly nám v tyto kritické dny. V úterý jsem z práce napsala jsem SMS mamince, jestli by nemohla nějaké roušky ušít ev. se zeptat svých kamarádek. Tak rychlou reakci jsem nečekala a moc mě to dojalo, jak se lidé dokážou spojit pro dobrou věc. Dnes mi p. Vlachová donesla další roušky, jsou z poctivé bavlny, voňavé a pokud ji musíte mít celý den, tak jsou daleko lepší než ty jednorázové.

  Děkuji a hodně zdraví.
  M. Hnilicová


 • 11. 3. 2020 14:24
  Barbora Kheilová
  Veřejné osvětlení

  Dobrý den pane starosto,

  chtěla jsem opět apelovat na zastínění lampy na ulici Výhon před domem č. 209. Už od listopadu 2018 slibujete zastínění lampy. Naposledy jste mě psal 2.9.2019 a ubezpečoval nás, že pokud počasí dovolí, tak do týdne bude lampa posunuta víš nad dům. Je možné, že by ještě nenastalo to správné počasí?! Byla bych velice ráda, kdyby se laskavě začalo ohledně tohoto nepříjemného osvětlení něco dělat!

  S pozdravem Barbora Kheilová


 • 12. 3. 2020 16:14
  Vítězslav Eliáš
  Re: Veřejné osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová.
  Předem se Vám musím velmi omluvit. Bohužel mé dostupné nástroje k splnění tohoto slibu jsou jen urgování a urgování firmy, která osvětlení realizovala, což aktivně dělám. Na podzim byl proveden statický výpočet prodloužení stožáru, který pro toto řešení dopadl kladně. Celou zimu pak bohužel firma nekomunikovala. Toto, prosím, neberte jako výmluvu, ale jako informaci.
  Dnes jsme v aktivní komunikaci, prodloužení stožáru je aktuálně ve výrobě a konečně lze tedy očekávat, že bude v reálně blízké době opatření realizováno.

  Děkuji za trpělivost.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 22. 3. 2020 9:30
  Petr B.
  Re: Veřejné osvětlení

  A nešlo by, než se vše vyřeší ku spokojenosti, vytáhnout pojistku?
  Samozřejmě by to měla dělat oprávněná osoba.


 • 24. 2. 2020 10:36
  A. Svítilová
  Vyslovení obdivu


  Vážení,

  neodolám a musím Vám napsat.Náhodou jsem narazila na vaše informace o historii obce a žasnu,jak je to konkrétní a dokonalé.Původně jsem se snažila dovědět,jak to vlastně bylo s olomouckou vrchností.Patřila jí kdysi i moje rodná vesnička Zboněk-dnes součást Letovic.
  Máte být na co hrdí.Je vidět,že Vás nezajímají jen každodenní starosti,ale i informace o kořenech a dávných časech.Přeji Vám hodně úspěchů a uspokojení z práce. A. Svítilová z Brna

  P.S. Odpověď neočekávám-nechci Vás zbytečně zatěžovat. A. S.


 • 4. 3. 2020 10:11
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vyslovení obdivu

  Dobrý den paní Svítilová,
  moc, moc děkujeme! Je to pocta našemu kronikáři a badateli podolské historie, panu Jiřímu Čalkovskému, jehož práce si nesmírně vážíme.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš, starosta


 • 19. 2. 2020 12:51
  Tereza Němcová
  Zrcadlo v kolonce

  Dobrý den vážený pane starosto,

  bylo by možné umístit zrcadlo v kolonce v místě, kde vzniklo nové parkovací místo? Do zatáčky NENÍ vůbec VIDĚT a vzhledem k tomu, že si zde na ulici téměř celý rok hrají naše děti, bylo by dobré a přáli bychom si, k nové značce parkovacího místa přidat i zrcadlo. Byla jsem několikrát svědkem a účastníkem toho, že zde převážně cizí auta (např. PPL a další ) nejezdí vůbec pomalu. To že se jedná o obytnou zónu, kde je max povolena rychlost všichni víme, ale bohužel nemůžeme ovlivnit jízdu cizích.
  Děkuji a doufám ve Vaši vstřícnost .
  Němcová


 • 3. 3. 2020 12:28
  Roman Vlasák
  Re: Zrcadlo v kolonce

  Ahoj Terko,
  děkuji za podnět. Jak jsme se spolu bavili osobně - prověřím možnosti s projektanty dopravního značení a pokud to projde a půjde tak zrcadlo umístíme. Snad to pomůže.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 4. 3. 2020 10:08
  Vítězslav Eliáš
  Re: Zrcadlo v kolonce

  Dobrý den paní Němcová.
  možnost umístění zrcadle v zatáčce na Kolonce prověříme a pokud to bude možné, rádi ho tam instalujeme.
  Realizace jakéhokoli dopravního značení však podléhá silničnímu zákonu a schválení Dopravním inspektorátem PČR. V obytné zóně je vyhláškou stanovena maximální rychlost 20 km/hod. Pokud by ji všichni dodržovali, nemuseli bychom se bát o bezpečnost našich dětí. Bohužel dnešní nešvar nás řidičů (a nejen řidičů) je zákony, předpisy i obecná pravidla obcházet a nedodržovat. To je smutné.
  Děkujeme za podnět a přeji hezký den.
  Vítězslav ELiáš


 • 14. 2. 2020 14:35
  Jana Zamecnikova
  Stavba v kolonce

  Dobry den,

  bylo by mozne zjistit radne zabezpeceni stavby v kolonce... Mam na mysli vykopove prace u dvou novostaveb u potoka. Podel silnice jsou od ledna vykopane hluboke diry, nezajistene, neoznacene! Nyni na stavbe neni nikoho videt. Muzete s tim, prosim, neco udelat? Dekuji!


 • 26. 2. 2020 10:03
  Roman Vlasák
  Re: Stavba v kolonce

  Ahoj Jani,
  zabezpečování stavby vyřeším s investorem. Děkuji za podnět.
  Rád bych na tomto místě také apeloval na kolemjdoucí, aby neničili pásky ohraničující výkopy.
  Roman Vlasák


 • 1. 2. 2020 8:22
  Marek Flekac
  Klíče v Uličkách

  Včera ráno byly nalezeny v Uličkách na úrovni domu 466 klíče.
  Do neděle budou v dispozici na čísle 602438880, v pondělí budou předány na úřad.
  MF


 • 30. 12. 2019 11:56
  Jana Valehrachová
  Analýza dotazníkového šetření

  Dobrý den,
  v říjnu zde byl dotaz na Analýzu dotazníkového šetření za letošní rok. Jsou to již skoro 3 měsíce, proto bych se chtěla zeptat, zda jsou již výsledky šetření. Nejde mi o dokument Programu rozvoje obce, ale pouze o zpracované výsledky dotazníků.
  V případě, že dotazníky nejsou doposud sečteny, prosím o informaci o smluvních termínech mezi objednavatelem a zpracovatelem šetření (a případných změnách) a kdo je zpracovatelem.
  Děkuji.


 • 9. 1. 2020 21:06
  Vítězslav Eliáš
  Re: Analýza dotazníkového šetření

  Dobrý den paní Valehrachová.
  Termín zpracování Programu rozvoje obce, jehož podkladem je dotazníkové šetření, byl Dodatkem č. 1 ke Smlouvě prodloužen do konce února. Smlouva i dodatek jsou zveřejněny na webových stránkách obce v sekci VEŘEJNÉ ZAKÁZKY – Objednávky a smlouvy.
  Po aktuálně proběhlém jednání se zpracovatelem bylo upřesněno, že výsledky dotazníkového šetření budou obci dodány v průběhu příštího týdne. Po jejich dodání budou neprodleně zveřejněny na webových stránkách obce v sekci OBEC – ROZVOJOVÉ DOKUMENTY OBCE. Pracovní verze Programu rozvoje obce bude v únoru projednána zastupitelstvem a po jeho schválení bude zveřejněn na stejném místě.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 30. 12. 2019 0:53
  Kamil T.
  Výhon blokování 2xmísto pro parkování

  Dobry den,chtel bych si stezovat na rodinu Matulovu na ulici Vyhon.
  Pri odjezdu svych dvou aut blokuji dvemi svymi popelnicemi DVE VOLNE PARKOVACI MISTA (tyto mista nejsou jejich soukroma)
  PROSIM O VYRESENI TETO SITUACE!
  Dekuji


 • 9. 1. 2020 21:34
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výhon blokování 2xmísto pro parkování

  Vážený pane Kamile,
  děkuji za podnět. Na to, že parkovací místa nejsou nikoho soukromým majetkem ani nejsou nikomu vyhrazena, jsem poukazoval v posledních dvou číslech Zpravodaje u článků o projektu Obnova ulice Výhon. Je zřejmé, že někteří lidé buď zpravodaj nečtou, nebo je to nezajímá. Manžele Matulovy tedy o této skutečnosti poučím osobně, případně úředním dopisem.
  Velmi by nám pomohlo, kdyby i občané si mezi sebou dokázali promluvit i o nepříjemných záležitostech a hlavně se mezi sebou domluvit a nespoléhat jen na vyšší moc. Rozumím však tomu, že to není vždy jednoduché.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 4. 12. 2019 13:18
  Flekačovi
  ztratilo se kotě

  Dobrý den, dnes dopoledne se pravděpodobně zaběhlo koťátko.
  Kotě je bílo- rezavo-hnědé.
  Kdyby ho někdo viděl, prosím o info na 602438880
  Děkuji
  MF


 • 5. 12. 2019 10:12
  flekačovi
  Re: ztratilo se kotě

  Koťátko se našlo, děkujeme všem za pomoc.


 • 20. 11. 2019 21:59
  Miroslav Pospíchal
  Vánoční strom

  Dobrý den,

  Letošní Vánoční strom je moc pěkný. Pokud jej ale vyzdobite tak jako v předchozích letech (světla svisle dolů) opět tím pokazíte celkový dojem.

  Děkuji


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885763