Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 31. 8. 2019 19:44
  Barbora Kheilová
  Nové osvětlení

  Dobrý den,
  chtěla jsem se opět připomenout ohledně osvětlení na ulici Výhon před domem č.209. Už od listopadu jsem ubezpečována, že je zastínění této lampy v řešení. Opravdu je to takový problém? A
  ještě jedna otázka ohledně sečení trávy? Dnes jsme si opět museli sami posekat zelený pás na ulici Výhon, kde roste všechno kromě trávy. Celé Podolí je posečené, tak mě zajímá z jakého důvodu se neseče na ulici Výhon? Děkuji za ochotu, krásný den.
  S pozdravem Barbora Kheilová


 • 2. 9. 2019 12:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nové osvětlení

  Dobrý den paní Kheilová.
  Pokud to počasí dovolí a podaří se zajistit montážní plošinu, bude zastínění lampy před vaším domem provedeno v tomto týdnu. Za průtahy se omlouváme. Dodavatel řešil způsob zastínění, elektronické omezení výkonu či mechanické stínítko.
  Důvod, proč nebyl posečen Výhon je prostý. Jednak jsme přistoupili k delším intervalům sečení s ohledem na vysychání půdy a jednak oba dva zaměstnanci údržby obce v posledním prázdninovém týdnu čerpali řádnou dovolenou a posekat celou obec před tím prostě nestihli. Za Vaši pomoc a posečení zeleného pásu před vaším domem děkujeme.
  Hezké dny, Vítězslav Eliáš


 • 23. 8. 2019 17:21
  Anna Jílková
  Audit o vztazích v MŠ

  Dobrý den,
  v podolské Mateřské škole bude probíhat audit o vztazích. Prosím o sdělení, kdo audit objednal, název a adresu firmy, která bude tuto akci provádět a kolik to všechno bude stát peněz. Na jednom z veřejných zasedání Obecního úřadu bylo řečeno, že tuto záležitost bude platit obec. A konečně jakým způsobem a kdy bude veřejnost ( rodiče, účastníci auditu, občané ) informována o veškerých a nezkreslených výsledcích a závěrech auditu?
  Děkuji za odpověď. Anna Jílková


 • 27. 8. 2019 12:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Audit o vztazích v MŠ

  Dobrý den paní Jílková.
  Objednatelem právě probíhajícího auditu vztahů v mateřské škole je ZŠ a MŠ Podolí a bude tedy hradit i náklady. Provádí ho společnost Práce a vztahy a výše nákladů je vázaná na počtu účastníků a případných následných službách. Osobně jsme se dnes ráno se členkou zastupitelstva obce paní Podlouckou zúčastnili konzultace s expertem této společnosti, a to jak k průběhu auditu, tak k jeho výstupům. Forma a rozsah výstupů budou navrženy auditorem po ukončení a vyhodnocení auditu. Všichni účastníci i veřejnost budou informováni.

  Chci Vás ujistit, že nám jde striktně o to, aby prostředí v naší mateřské škole, ale i základní škole, bylo maximálně přátelské k našim dětem, bezpečné a samozřejmě kvalitní co do výchovy a vzdělávání. A věřím, že o toto jde nám všem.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 1. 9. 2019 19:30
  Anna Jílková
  Re: Audit o vztazích v MŠ

  Pane starosto,
  děkuji Vám za odpověď na můj článek ze dne 23.8.. Omlouvám se, že reaguji tak opožděně, ale teprve včera jsem se vrátila z dovolené. Sama jsem zvědavá na výsledky auditu.
  Jsem s pozdravem Anna Jílková


 • 21. 8. 2019 22:44
  Silvie Bočková
  Osvětlení ulice

  Dobrý den,
  již přes týden není osvětlena ulice Nad Obecním úřadem od bývalé pošty až k domu č.p. 398. Nesvítí ani jedna lampa a to i na začátku ulice Za farou. Je možno zjednat nápravu co nejdříve?


 • 27. 8. 2019 10:57
  Roman Vlasák
  Re: Osvětlení ulice

  Dobrý den paní Bočková,
  děkujeme za upozornění na závadu. Při kontrole osvětlení v popsané ulici byla nalezena jedna vadná lampa na křižovatce s ulicí Za Farou. Oprava je objednána na tento týden.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 16. 7. 2019 22:08
  Miroslav Válek
  Rozkopaný chodník Na výhoně

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak dlouho ještě bude rozkopaný chodník před domem č. 105 v ulici Na výhoně? Už to trvá alespoň měsíc. Je otázkou času kdy se tam propadne sotva rok stará silnice.
  Děkuji Válek


 • 18. 7. 2019 11:40
  Roman Vlasák
  Re: Rozkopaný chodník Na výhoně


  Dobrý den pane Válku,
  chodník je rozkopaný z důvodu opakovaných závad vodovodní přípojky k RD č.105, která je majetkem vlastníka nemovitosti. Z jednání na místě a od Vodárenské společnosti ( VAS ) máme informaci, že se čeká na dohodnutí finálního technického řešení mezi majitelem a VAS. Termín zatím není stanoven.
  Děkuji za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 4. 7. 2019 9:46
  Michal Malík
  Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat,proč jsme u nás v obci dosud nepřijali vyhlášku o klidu o sobotách,nedělích a státem uznávaných svátcích.Tím klidem myslím zákaz sečení trávy hlučnými sekačkami,řezání cirkulárkami a ostatní práce podobnými hlučnými stroji.Proč to jde v jiných obcích a městech a u nás to nejde?
  Předem děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 14:57
  Roman Vlasák
  Re: Klid v sobotu,neděli a o svátcích.

  Dobrý den pane Malíku,
  nutná péče o nemovitosti a jejich okolí včetně dalších činností spojených s životem na vesnici ve dnech volna byla již v minulosti zastupitelstvem obce projednávána a vyhláška schválena nebyla. Údržba domů a zahrad ke koloritu vesnice patří a vzhledem k současnému vytížení v zaměstnáních se stává, že každý máme na tyto činnosti rozdílný čas. Je tedy nutné být ohleduplný ke svému okolí a v případě nestandardních činností se se sousedy dohodnout na harmonogramu činností, aby s tím mohli počítat.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 1. 7. 2019 18:46
  Miroslav Plaček
  Kam jde komunální odpad

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak se dále nakládá s odpadem z popelnic - zda se vyváží do spalovny, nebo na skládku, či někam jinam?
  Děkuji za odpověď.


 • 9. 7. 2019 15:01
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,

  Váš dotaz jsem předal do svozové společnosti RESPONO a,s. Jakmile budu mít plnohodnotnou odpověď, doplním ji sem.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 11. 7. 2019 12:43
  Roman Vlasák
  Re: Kam jde komunální odpad

  Dobrý den pane Plačku,
  společnost Respono, a.s. mne informovala, že odpad sváží dle výhodnosti svozové trasy. Trasy volí dle potřeby a ekonomických hledisek. Pokud mají plné vozidlo odpadků u Brna, jedou do spalovny, pokud jsou na druhé straně svozové trasy, jedou na skládku do Kozlan.

  S pozdravem
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 20. 6. 2019 18:49
  Martin Vyhlídal
  Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, po každém ale skutečně každém větším dešti zůstává pravidelně bahno v křižovatce na Kolonce (...překvapivě když je to v dolíku a směrem k rygolu obehnaný obrubníkem...). Zajímá mě jestli to obec bude nějak koncepčně řešit. Přiznám se, mě to nebaví pokaždé uklízet. Dnes (stejně jako mnohokrát v minulosti) jsem tam odklidil cca 3q bahna. Kdybych to neuklidil, tak se to rozjezdí a po zaschnutí rozvíří, ale koho to trápí že...) Nevěřím tomu, že si nikdo z obce opět nevšiml...


 • 26. 6. 2019 18:01
  Roman Vlasák
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Dobrý den, ahoj Martine,
  na začátku musím vyzdvihnout tvou pomoc, kterou vnímám jako velmi důležitou. Ne každý je v dnešní době ochoten pomoci na veřejných místech obce. Děkuji Ti za to.
  Při tom prvním přívalovém dešti skutečně došlo k naplavení bahna z polní cesty u sadu na asfaltovou komunikaci. Na této cestě se zanesli poslední dva vybudované odvodňovací zářezy směřující vodu a bahno směrem do kanálu a do sadu. Byli obnoveny a druhý přívalový déšť už bylo vše v pořádku.
  Na krajnici asfaltové komunikace od sběrného dvora jsme před dvěma lety vybudovali podobné výpusti z asfaltu do vegetace a kanál na Kolonce jsme nechali prodloužit. Vtok do kanálu ze silnice je tak až nad zatáčkou, takže se voda nedostává v plné síle až k příčné vpusti v zatáčce. Tyto úpravy se osvědčili, proto bychom chtěli výpusti vody do vegetace vydláždit, aby nedocházelo k odplavení krajnic asfaltových komunikací, nezarůstali vegetací a co nejvíc vody nasměřujeme do zeleně místo do kanálu. Dále vstoupíme do jednání s Agropodem, za účelem vybudování přírodních prvků zamezujících splavování hlíny a zadržujících vodu v krajině na lánu nad Kolonkou.
  Na úklid komunikace jsme povolali hasičskou jednotku, která dokončila úklid komunikace. Tímto děkuji i jim za jejich vstřícný přístup a dobrou práci.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 8. 2019 22:33
  Martin Vyhlídal
  Re: Bahno u křižovatky na Kolonce

  Ahoj Romane, pro lepší strukturu se vyjádřím v bodech.
  1. Svůj příspěvek jsem nepsal kvůli tomu, že bych se domáhal pochvaly z úřadu. Fakt ne.
  2. Moje poznámka ve smyslu „… že si opět nikdo z obce nevšiml…“, byla lehká ironie starostových slov (zjevně nepochopená). Před dvěma nebo třemi lety, když během jednoho týdne dvakrát připlavalo bláto, to bláto tam týden leželo a nikdo se neměl k tomu aby ho odklidil, zcela bezelstně na můj podnět odvětil cituji „ že si ničeho nevšiml“…
  To vše vyšperkovaný ještě naprosto dementním retardérem, díky kterému půlka bláta byla před retardérem a půlka v křižovatce. Takže od našeho baráku šlo vstoupit do silnice jenom v gumákách.
  3. Po prvním dešti (letos v červnu) bláto nikdo z pověření obce neuklízel. Nahrubo jsem to odklidil já, ale větší část se rozjezdila a rozvířila po okolí. Druhý den bláto připlavalo znovu, ale v menší míře (tzn. nemáš pravdu, že to druhý den už bylo v pořádku). Až po tomto druhém dešti ho odklízeli hasiči. Trošku s tím přischlým blátem bojovali. Začerstva by to šlo stříkačkou očistit během 5 minut.
  Směrem k hasičům mám jednu poznámku. Díky. Jenom mi prosím příště ten naplavenej bordel neházejte lopatama do předzahrádky.
  4. Když přijde silný a vytrvalý déšť odvodňovací zářezy i kanálová mříž u křižovatky se zanesou slámou, listím nebo něčím podobným V Ž D Y. Tzn. drtivá většiná bláta která teče s vodou po silnici prostě doteče do křižovatky kde je dolík, a tam to bláto zůstane.
  5. Ve svém příspěvku jsem psal dotaz na koncepční řešení stavu té křižovatky – bez odpovědi. Píšeš o nějakých opatřeních, která situaci v křižovatce můžou zmírnit, ale upřímně, účinnosti těchto opatření nevěřím.
  6. Návrh: možná by stačilo líp pracovat s vodováhou, odfrézovat asfaltový koberec mezi křižovatkou o mostkem, a prostě to vyspádovat do potoka.


 • 17. 6. 2019 11:24
  Vítězslav Eliáš
  Kácení stromů - kontrola ČIŽP

  V souvislosti diskusí na téma kácení stromů, proběhlou na tomto fóru na přelomu března a dubna pod názvem „Kde jsou stromy??????“ bych chtěl opravdu od srdce poděkovat pečlivým občanům obce Podolí, kteří podali podnět České inspekci životního prostředí (ČIŽP) k provedení kontroly obce Podolí v souvislosti s kácením stromů v obci.
  Kontrola, která zabrala celé dopoledne, byla provedena na konci měsíce května. Inspektorky byly seznámeny s inventarizací stromů v obci zveřejněnou na portále „Stromy pod kontrolou“, zkontrolovaly dokumentaci k pokáceným stromům i prošetřily situaci na místě včetně zbylých pařezů.
  O kontrole inspektorky sepsaly protokol, ve kterém je mimo jiné konstatováno: „Důvody, které vedly ke kácení předmětných dřevin považuje inspekce za relevantní.“ Kontrolní zjištění – shledaná porušení právních předpisů: „Zajištěné skutečnosti ČIŽP nepovažuje za porušení zákona č. 114/1992 Sb., o chráně přírody a krajiny.“ Protokol z kontroly je uložen na OÚ Podolí a je možno do něj nahlédnout.
  Díky této kontrole jsme měli možnost si ověřit, že v souvislosti s údržbou a péčí o stromy, děláme všechno dobře a v souladu se zákony. Závěrečná pochvala inspektorek „vaši obec bychom mohli dávat za příklad jiným obcím“ velmi potěšila.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 12. 6. 2019 20:21
  L. Maťhová
  Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, jako potenciální zájemce o koupi předmětné nemovitosti prosím o informaci, jak konkrétně bude vypadat asanace p. č. 567, kdy k ní má dojít a zda a v jakém rozsahu hrozí vyvlastnění pozemku, které je zmiňované v průvodní zprávě k územnímu plánu obce. Děkuji, L. Maťhová


 • 13. 6. 2019 13:12
  Vlasák
  Re: Asanace dle uz. planu

  Dobrý den, paní Maťhová,
  v nedávné době byla obcí zpracována architektonicko - urbanistická studie veřejných prostor. Ve studii již není počítáno s kroky, které jste popsala. V případě potřeby podání informací v této věci Vás rádi uvítáme na OÚ Podolí.

  S pozdravem

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 7. 6. 2019 19:54
  Lubomír Antonický
  SMS InfoKanál

  Dobrý den, dnes v noci a nad ránem ( 1:23, 3:23 ) mě vzbudily tři SMS zprávy, že prší, je bouřka a v potoce teče voda. Příjem těchto informací zruším a až se stane opravdu něco zásadního tak budu mít smůlu.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875259