Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 26 52 77
 • 29. 5. 2020 15:38
  Stursa
  Vystavba

  Vážení, vám to stále nedochází?
  Tady se nejedná o stavbu rodinných domů se zahrádečkou pro občany podolí. Tady jde stavbu bezmála 130 luxusních domů, což je 3x více než DOVOLUJE územní plán, který se starosta snaží všemi prostředky změnit!
  Jednalo by se o 400 nových obyvatel, což absolutně změní charakter obce.
  Proč asi starosta odpovídá vyhýbavě na všechny dotazy a nikde se tomto projektu nemluví, natož aby byl tento projekt předložen k veřejné diskusi!?


 • 29. 5. 2020 7:42
  Lucie O.
  Nad Paloukem

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda developer plánuje nějak zvýhodnit místní obyvatele a rodiny při nákupu pozemku nebo domu v nové výstavbě?
  Děkuji za odpověď.
  Lucie O.


 • 28. 5. 2020 8:18
  Novák
  zástavba

  Pane Starosto, níže píšete, cituji : Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Opravdu je pro naše občany výhodné postavit v obci nových 128 domů? Jako zastupitel zastupujete svoje voliče, ptal jste se na to svých voličů, jestli souhlasí s rozšířením obce o dalších 300lidí a 128 domů?
  proč nezveřejníte výsledek ankety, kde většina lidí shodně odmítla větší výstavbu?
  Kdo vám dal mandát osobně obcházet rodiny a vyjednávat prodej pozemků?
  Když bude stavět delveloper, proč se pozemky přepisují na soukromé osoby??


 • 27. 5. 2020 20:32
  Martin
  Výstavba

  Dobrý večer, pane starosto,
  mohl by jste my prosím poskytnout kontakt na developera, který bude stavět Nad Paloukem? Bydlím v Podolí a delší dobu sháním novostavbu domku pro dceru. Nebo se můžu zastavit na OÚ?

  Předem děkuji
  Sedláček


 • 27. 5. 2020 20:25
  Iveta Vlachová
  Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den pane starosto ,
  ráda bych se zeptala proč je v době pandemie koronaviru (a věřte, že stále je a není za námi) plánované veřejné zasednání ZO v místnosti Obecního úřadu ?
  Vzhledem ke stále trvajícím hyg. nařízením a doporučením MZ ČR bych očekávala, že zastupitelstvo svoláte do společenské místnosti DPS. Je zde přece jenom větší prostor a možnost dodržení nařízení stanovených MZ ČZ.
  Vzhledem k tomu, že zasedání ZO dlouho kvůli nouzovému stavu nebylo a i ke zveřejněnému programu, dá očekávat větší účast občanů a Vy jim to kvůli malému prostoru na OÚ znemožníte.
  Věřím, že svůj názor přehodnotíte a místo konání ZO přesunete do místnosti DPS.
  Moc děkuji za pochopení.
  S pozdravem
  Iveta Vlachová


 • 29. 5. 2020 10:32
  Vítězslav Eliáš
  Re: Veřejné zasedání ZO 2.6.2020

  Dobrý den paní Vlachová.
  Děkuji za věcné upozornění. Ze strany hygienických podmínek jsem nepřemýšlel. Je to moje chyba. Místo konání svolaného zasedání Zastupitelstva obce jsem změnil na společenskou místnost Domu s pečovatelskou službou, Podolí 122. Termín 2.6.2020 se začátkem v 19 hodin se nemění.
  Ještě jednou děkuji.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 27. 5. 2020 19:08
  Hnilicová
  Nová výstavba domů v Podolí

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli na veřejném zasedání 2.6.2020 budete projednávat novou výstavbu domů v Podolí v lokalitě Nad Paloukem? A o kolik domu nebo bytu se jedná?
  Děkuji


 • 29. 5. 2020 10:45
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nová výstavba domů v Podolí

  Dobrý den paní Hnilicová.
  Výstavba domů v lokalitě Nad Paloukem do programu zasedání zařazena není. Přesto předpokládám, že v diskusi toto téma zazní.
  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 27. 5. 2020 13:27
  Mirek
  Přednost

  Zdravím, zkuste si přečíst tento článek. Je velice informativní a zahrnuje do sebe hlavní dopravní pravidla na kruháči -https://www.dopravniznaceni.com/Pravidla-jizdy-na-kruhovem-objezdu-b5458.htm Doufám, že se bude hodit :)


 • 25. 5. 2020 12:07
  Němcová
  Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den pane starosto,
  mám dotaz jak obec zajistí bezpečnost při zvýšeném průjezdu obcí v ulici Kolonka během samosběru jahod, který vznikl nad Kolonkou. Není zde stále chodník ve zúženém místě na mostě. Na stránkách provozovatele je trasa značena přes Kolonku. (viz odkaz: https://www.jahodarny.cz/samosber/brno-podoli/ ) A pokud to bude vypadat jako při samosběru ve Slatině, kde je pole poloviční oproti tomu nad Kolonkou dá se předpokládat každodenní nával aut mířící na samosběr. Navíc zde mají pole s jahodami nejen sezonními a tak zvyšená průjezdnost bude dlouhodobá. Nebylo by řešením trasu k jahodám povolit POUZE ze strany od Velatic?
  Každý den nám Kolonkou chodí děti nejen ze školy a do školy...

  Děkuji za vyjádření.
  Pěkný den.
  Němcová T.


 • 25. 5. 2020 13:16
  Tomáš Hlavinka
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den

  V návaznosti na tento příspěvek bych rád na otázku bezpečnosti upozornil i v souvislosti s Uličkami, které jsou taktéž bez chodníku, silnice užší než na Kolonce a také podstatně delší.
  Po dobu nuceného pracovního volna spojeného s koronavirem jsem měl možnost každý den vidět jakou rychlostí projíždí Uličkami zejména řidiči přepravních služeb a myslím že i zde nejsou děti při cestě do a ze školy zdaleka v bezpečí.
  Další věc je nárůst počtu aut a hluku povrchu silnice (propadlé kanály, zvlněná dlažba).
  Problém navíc není jen sezónní, ale celoroční.

  S pozdravem

  T.Hlavinka


 • 26. 5. 2020 13:16
  Roman Vlasák
  Re: Samosběr jahod v Podolí- bezpečnost

  Dobrý den paní Němcová,

  děkuji za dobrou připomínku. Tento týden máme naplánovanou schůzku se zástupci Agropodu a Jahodárny, abychom dopravu směřovali okolo Žuráně a ne naší obcí. Stejně tak budeme řešit i např. parkování. Pokusíme se provoz nastavit tak, aby co možná nejméně ovlivnil život lidí v obci.

  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 25. 5. 2020 11:11
  Kukleta
  odstranění uschlého stromu

  Dobrý den pane starosto,

  měl bych na Vás podnět ohledně možného pokácení uschlého jehličnanu u garáží za obecním úřadem jedná se o uschlý jehličnan konkrétně mezi poslední garáží číslo 50. a ústřednou bývalého Telecomu. Už několik let popadané jehličí a smola ze stromu znečišťují střechy garáží.

  Děkuji předem za odpověď

  Kukleta


 • 26. 5. 2020 11:28
  Roman Vlasák
  Re: odstranění uschlého stromu

  Dobrý den, pane Kukleto,
  při ohledání stromu jsem zjistil, že strom suchý není, naopak má nové výhony a zřejmě se mu tedy daří. Jiný jehličnan tam není, domnívám se tedy, že mluvíme oba o tom stejném stromu, ale pokud chcete můžeme se setkat na místě.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 23. 5. 2020 12:51
  Hnilicová
  Výstavba nových domu a bytů v Podolí ?

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli je pravda, že v obci plánujete výstavbu nových bytů a domů? Mluví se dokonce o 128 domech a bytech?
  Zřejmě to nebude pravda, protože by nějaké informace byly v Podolském Zpravodaji, nebo na internetových stránkách obce na viditelném místě.
  Pokud by to byla pravda, tak se změní celý charakter obce a doufám, že by takovému záměru předcházela seriozní diskuze s občany.
  Děkuji za odpověď.


 • 27. 5. 2020 11:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba nových domu a bytů v Podolí ?

  Dobrý den paní Hnilicová.
  Zřejmě máte na mysli lokalitu Br2, tzv. Nad Paloukem, která je od roku 2006 v platném územním plánu určena pro bydlení v rodinných domech, tedy ne v bytech. Platný územní plán je včetně textové části dostupný na webových stránkách obce.
  Vlastníky pozemků v dané lokalitě byli soukromé osoby, od kterých je postupně vykoupil developer, který má úmysl lokalitu postupně zastavět rodinnými domy. Obec není a nebude investorem této zástavby, bude jím daný developer. Role obce je v tom, vyjednat pro naše občany a pro obec nejlepší možné podmínky a za tímto účelem bylo jednání s developerem zahájeno.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


Novější 1 3 26 52 77

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

31. 5. Kamila

Zítra: Laura

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1238

Návštěvnost stránek

694249