Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

KORONAVIRUS > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 27 52 78
 • včera v 11:37
  Jarmila Janíková
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto a pane Saide,

  mám na Vás dotazy ohledně plánované výstavby Nad Paloukem.
  Věřím, že je Vaším nejvyšším zájmem lokalitu co nejdříve zastavět, a to v maximálním možném počtu rodinných domů a získat takto maximální výtěžnost ze zakoupených pozemků. Je zřejmé, že 117 plánovaných nových domů ani zdaleka ve většině případů neobsadí stávající Podoláci, nýbrž zcela noví občané a tudíž za plánovanou výstavbou nelze hledat jiné, než ryze ekonomické zájmy.

  Rodina Saidova momentálně figuruje v sedmi společnostech, jejichž obrat dle veřejně dostupných omezených informačních zdrojů je velmi nízký a rozvaha sestává předevšim z nemovitostí krytých bankovními úvěry či vkladem společníka. Upozorňuji však na to, že veřejně dostupné údaje o těchto společnostech jsou velmi nekompletní a zastaralé. Ptám se tedy pana Saida, proč nezveřejňuje účetní výkazy za vlastněné společnosti ve veřejném rejstříku a Sbírce listin tak, jak ukládá zákon (u čtyř společností nejsou zveřejněny vůbec, ve dvou případech jsou z roku 2014 a v jednom případě z roku 2016). A dále se ptám, zda jste s panem starostou diskutovali celou ekonomiku projektu, Vaše zkušenosti jako developera, atd.

  Pane Saide, máte již s obdobným projektem nějakou zkušenost, figuroval jste někde již prostřednictvím některé z Vašich společností jako developer v obdobném rozsahu? Pokud ano, tak která společnost to byla a o jaký projekt šlo?
  Pane starosto, píšete, že o lokalitu se zajímala řada developerů a že role obce je s developerem, ať již kterýmkoli, dohodnout pro občany i obec co nejlepší podmínky. Jaké dokumenty a argumenty Vám pan Said tedy předložil jako referenci, že rodina Saidova je schopna celý projekt řádně zafinancovat a realizovat do úspěšného konce a v čem se lišily od ostatních zájemců? Je již rozhodnuto, že developerem skutečně bude Mgr. Adam Said prostřednictvím nově založeného s.r.o.?


 • včera v 9:00
  Iveta Vlachová
  Průmyslová zóna Podolí

  Dobrý den pane starosto,

  ráda bych zeptala na další výstavbu v průmyslové zóně.
  V únoru letošního roku jste oslovil písemně soukromé vlastníky pozemků v oblasti mezi čerpací stanicí a křížení dálnice (cíp pod benzinkou). V dopise se obracíte na vlastníky , aby své pozemky prodali za účelem dalšího skladu, lehké průmyslové výroby. Vůbec nerozumím proč Vy jako starosta obce vyjednáváte prodej pozemků pro třetí osobu.
  Dále jste se ani neobtěžoval investora jmenovat.
  Co je ještě více zarážející, že jsem nikde v zápisech ze ZO nenašla, že by se veřejně jednalo o tom, že se na obec obrátil další investor, který chce stavět další sklady.
  Jak dále zjišťuji, navíc jste se neobtěžoval ani informovat všechny zastupetele, o tom, že obec oslovil neznámý investor, který chce stavět další haly.

  Ptám se : kde jste nechal informovanost, otevřenost z Vašeho volebního letáku. Kde jste zapomněl na slib, který jste složil na ustavujícím zasedání ZO. Proč opakovaně a to použiji Váš termín "účelově lžete" a tajíte informace o chodu obce občanům, zastupitelům. Proč poškozujete obec ?
  Jmenujte pro koho vyjednáváte vykoupení pozemků v průmyslové zóně a kdo Vás tím pověřil .
  Není-li Vaše chování nezákonné, je to minimálně nemravné !!!

  Chováte se naprosto stejně jako v "kauze kasino". Co nejvíce toho "upéct" bez vědomí veřejnosti, propašovat zastupitelstvem pod rouškou dobra pro obec její poškození. Místo hájení zájmů občanů, hájíte zájmy investorů.
  Myslím, že bylo vhodné, aby svůj mandát složil společně i s místostarostou a celou stavební komisí a nechali se zaměstnat v realitní kanceláři.
  Děkuji za Vaše odpovědi.


 • 1. 6. 2020 17:43
  Michal S.
  Podolí

  Dobrý den,
  z toho co tady v té diskuzi čtu se mi chce blejt…. Jsem rodák z Podolí, ale momentálně tam nežiju, ale hodlám se tam vrátit mám kam. Já jsem sice ten projekt neviděl, ale pokud tam nebude stát Tesco, Olympie nebo králikárna jak je na Vinohradech tak je mi to celkem jedno, lidi mi nevadí.
  Spíš mě vadí, že si tady z toho manželky politiků a jejich známí dělají politickou kampaň!

  Ať žijó Podoláci


 • 1. 6. 2020 18:43
  Auerová
  Re: Podolí

  Dobrý den pane Michale S.,
  my tu žijeme, záleží nám na tom, jak bude Podolí vypadat, i když jsme se tu nenarodili, protože to tu máme rádi a máme tu přátele. Taky nám záleží na tom, aby zůstaly parcely i pro další generace lidí, kteří tu vyrostli, mají tu kořeny a chtějí si tu jednou postavit nemovitost. Pozemky nenafouknete...


 • včera v 6:34
  Klara P.
  Re: Podolí

  Vazeny pane Michale,
  myslim,ze "blejt" se na tady chce vsem.Z Vaseho pohledu by mi taky nevadilo kdyby se o tretinu rozrostly napr. Bedrichovice,tam mi ty lidi taky vadit nebudou,protoze tam neziji.Ale v Podoli takto vyrazne zmenit raz obce nechci,protoze tu bydlim,moje deti tu chodi do skoly kolem uz tak pretezovanych a nebezpecnych komunikaci(predevsim v ranni doprave),ucastnim se spolecenskych akci,ktere jsou sice plne lidi,ale uz neznam temer nikoho.Zkratka Podoli neni nafukovaci,tak to z nej nedelejme a nesnizujme uroven bydleni STAVAJICIM OBCANUM,protoze o ty by panu starostovi melo jit predevsim.Netusim,ktere zajmy haji,ale nase to rozhodne nejsou!


 • včera v 11:38
  Novotný
  Re: Podolí

  Dobrý den, pane Michale S.,

  již po Vaší druhé větě diskutujícím možná uniká smysl Vašeho sdělení. Lidem, kteří v obci nežijí chybí celý kontext a Vámi přečtené články, pak mohou být bez znalosti tohoto kontextu vnímány různě.
  Věřte, že řadě občanů žijících v Podolí není lhostejný jakým směrem se bude ubírat místo kde žijí a vychovávají své děti. Neviděl jsem názor, který by říkal, že podolští občané nemají rádi lidi nebo že si nepřejí vůbec žádnou výstavbu. To co diskutující namítají je fakt, že pokud původní územní plán počítá s určitým počtem domů, proč tedy připustit počet dvojnásobný?

  Sám jste uvedl, že v Podolí nežijete, nemusíte tedy snášet již tak frekventovanou dopravu po podolských komunikacích, občas Podolí připomíná skutečné tranzitní obec. Také nemusíte při takto frekventované dopravě mít strach o své děti.
  Při výstavbě 117 domů bude Podolí zatíženo dalšími 250 automobily. Na koho bude mít tato skutečnost největší dopad? Myslíte, že na lidi, kteří v Podolí nežijí? Logicky největší negativní dopad bude mít na lidi bydlící v domech u hlavní cesty, na starousedlíky a těmto lidem se také sníží kvalita jejich bydlení.

  Stále si myslíte, že je v pořádku postoj obce, která žádným komunikačním prostředkem neinformovala své občany o akci, která nenávratně změní ráz obce? Je v pořádku, že téměř půl roku "interně diskutují", ale o záměru mlčí? Pokud se Vám tedy chtělo jak uvádíte "blejt", pak po posledním odstavci se Vám skutečně nedivím.

  Pěkný den.


 • 1. 6. 2020 16:03
  Silvie Bočková
  Analýza dotazníkového šetření

  Dobrý den pane starosto,
  v minulém roce probíhalo v naší obci dotazníkové šetření v Programu rozvoje obce Podolí na období do roku 2020-2025.
  Píšete: „Aby bylo možné smysluplně a vyváženě program rozvoje obce aktualizovat, je nutná aktivní účast všech obyvatel.“
  Na dotazník odpovědělo 326 respondentů, návratnost dotazníků tedy představuje 28,9 %, což není zanedbatelné číslo.
  Téměř 1/3 občanů Podolí starších 18 let se vyjádřila a připomínkovala program rozvoje obce.
  V bodě 19. je vznesen dotaz „Při podpoře výstavby (obytné, průmyslové) by se obec měla soustředit na:
  využití volných ploch a nevyužitých objektů ve stávající zástavbě 153 hlasů; 46,5 %
  výstavbu na nových plochách mimo stávající zástavbu obce, označených v současném územním plánu k zastavění 39 hlasů; 11,9 %
  hledání ploch pro budoucí výstavbu mimo stávající zástavbu obce a za plochami určenými v územním plánu k zastavění 18 hlasů; 5,5 %
  domnívám se, že obec by neměla podporovat další výstavbu 96 hlasů; 29,2 %
  Ostatní 23 hlasů; 7,0 %“
  Z toho vyplývá, že 75,7 % respondentů (249 obyvatel), kteří dotazník vyplnili je proti výstavbě v lokalitě na Palouku.
  Berete na názor respondentů zřetel nebo vás jejich názory nezajímají?


 • 1. 6. 2020 10:55
  Auerová
  Výstavba dle ÚP Podolí z r. 2006

  Dobrý den pane starosto,
  je třeba pracovat s platným územním plánem z r. 2006.
  V průvodní zprávě na str. 35, jak píše p. Novotný, je uveden u lokality BR 2 limit 65 RD.

  Když porovnáte celkové limitní údaje ÚP pro obec Podoli / Průvodní zpráva str.15 / s aktuálními základními údaji na oficiálních stránkách obce, zjistíte:
  stávající stav rozestavěno zbývá k dostavbě tj. celkem
  počet domů dle ÚP 366 RD 33RD 133 RD 532 RD
  skutečnost RD dle str. obce 499 RD s č.p. 33 RD / výpočet/ 532 RD

  Tomu zhruba odpovídá i počet obyvatel obce:
  počet obyv. dle ÚP /r.2005/ 1093 obyvatel 99 obyvatel 399 obyvatel 1 591 obyv.
  skuteč. obyv. dle str. obce 1453 138 obyvatel /výpočet/ 1 591 obyv.

  Z toho vyplývá, že podle ÚP z r. 2006 ve skutečnosti v celé obci / nejen lokalita BR2/ může být ještě postaveno cca 33 - 40 RD s celkovým nárůstem celkem 138 obyvatel.
  Na toto množství obyvatel a domů byly plánovány inženýrské sítě, občanská vybavenost a celkové vybavení obce.
  Dotaz : Vychází připravovaná výstavba z těchto čísel ?


 • 1. 6. 2020 9:52
  Novotný
  Nad Paloukem

  Dobrý den, pane starosto,

  nevím zda se jedná o záměr či mnohokrát opakované přehlédnutí, ale neodpověděl jste na žádnou z položených otázek. Místo toho necháte za sebe odpovídat developera.
  Rád odpovídáte slovy legitimní záměr, soukromý subjekt, skoro mi Vaše slova připomínájí propagaci či reklamu developera.

  Schválený územní plán, který Vašimi slovy schválilo Zastupitelstvo obce v roce 2006 skutečné počítá se zastavěním lokality Br2 (Nad Paloukem). To co již nezmiňujete je ta část územního plánu, která uvádí 65 rodinných domů v lokalitě Br2. Pokud Vám a těm, s kterými "interně diskutujete" tato skutečnost unikla, pak doporučuji navštívit stránky obce - https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=627971 a na straně 35 tento údaj naleznete.

  Nemyslím si, že je někdo z diskutujících překvapen, a použiji Vaše slova, že developer chce legitimně zastavět své soukromé pozemky. Jsme však překvapeni z postoje obce, která po celou dobu neinformuje své občany, dobrovolně se staví do role pasivního přihlížejícího a příjemce podmínek developera - co a kolik toho developer asi postaví.
  Pokud zastupujete zájmy podolských občanů a pokud aktuální projekt uvažuje se 117 rodinnými domy, pak Vás žádáme o skutečnou ochranu zájmů podolských občanů a dodržení schváleného územního plánu viz výše uvedených 65 RD.

  Otázky:
  1. Budete tedy skutečně hájit zájem podolských občanů a prosazovat výstavbu max. 65 rodinných domů?
  2. Je skutečně zamýšlena výstavba wellness cetntra u Zukalova mlýna? Ikdyž ve schváleném uzemním plánu není tato lokalita zamýšlena k podobnému záměru!


 • 1. 6. 2020 8:46
  Stursa
  Starosta

  Pane starosto, pokud nedokážete odpovědět na dotazy lidí, které svojí funkcí zatupujete, nemáte ve své funkci co dělat a měl byste okažitě odstoupit.
  Jako zastupitel se máte držet platného územního plánu a návrh pana Saida měl být hned v prvním okamžiku smeten ze stolu, jako plán, který územnímu plánu neodpovídá.

  dále píšete, že se snažíte o nejlepší podmínky pro obec,ale pokud jsem to dobře pochopil, jdete na ruku a hájíte zájmy "neexistující" fimrmě, která jak je uvedeno níže, teprve vzniká.

  Dřív si lidé v Podolí nemohli vybrat ani barvu střechy, jak moc obec usilovala o "ráz" obce a najednou bojujete za uplně jiný druh výstavby?

  Ano, at se staví, lidé potřebují bydlet! ale pokud se nebudete držet, pane starosto, platných úzmních plánů a zákonů, nemáte ve své funkci vy, ani zatupitelé co hlasují shodně svámi co dělat!


 • 31. 5. 2020 23:41
  Vladimíra Zubková
  Zástavba lokality Nad Paloukem

  Pane starosto,
  ve Vašich dvou příspěvcích opakujete: podle územního plánu je lokalita určena k zástavbě, obec nevlastní pozemky, není iniciátorem zástavby, není vlastníkem pozemků, není zadavatelem, objednatelem ani vlastníkem studie…uhýbáte, neinformujete, od Vás jsme se nic nedozvěděli. Co myslíte tím „probíhá vnitřní diskuze“? Kam se to vracíme? Veřejná správa obce znamená, že občan má právo na informace o činnosti orgánů obce. A Vy informování necháváte na developerovi? Co se od něj asi dozvíme? Workout pro tatínky, klidový park pro maminky?

  Chápu, že developer bude chtít danou lokalitu zastavět a vytěžit z ní, co nejvíce, 117 domů mluví za vše. Co mě ale překvapuje je, že na tento, jak zdůrazňujete, legitimní záměr developera, pořád dokola poukazujete právě Vy jako starosta obce, namísto toho, abyste občanům řekl, co zastupitelstvo může udělat a udělá pro to, aby lokalita nebyla “podojena” výstavbou sídliště naležato a byl dodržen územní plán obce, na který se taky odvoláváte, a který říká, že mají být zachovány typický charakter a jedinečnost obce.

  Vladimíra Zubková


 • 31. 5. 2020 20:51
  Adam Said
  Nad Paloukem

  Vážení spoluobčané,

  Dovolte mi, abych se krátce představil. Jmenuji se Mgr. Adam Said. Vystudoval jsem právnickou fakultu. Nyní pracuji v rodinné firmě, která působí na trhu s nemovitostmi. Jsem ženatý a mám dvě děti. Jsem podolským rodákem a celá moje rodina žije v Podolí. Musím reagovat na situaci, která je momentálně v obci.

  Dovolte mi uvést historii současnost a budoucnost lokality Br 2 (Nad Paloukem)
  S výkupem pozemků jsme začali v srpnu 2019, s tím, že drtivá většina vlastníků pozemků v dané lokalitě jsou Podoláci, což mi usnadnilo vyjednávací pozici, protože jsem je znal a oni znali mě z dětství nebo z běžného života v obci.

  Lokalita se zcelila v průběhu ledna – února 2020 s tím, že v lednu 2020 proběhla pracovní schůzka na OÚ s podolskou stavební komisí, kde byl přítomen i náš pan architekt Ing. František Šmédek.

  Schůzku jsme iniciovali z důvodu, abychom zjistili potřeby obce, popřípadě nápady, které by se dali zakomponovat do nově vznikající lokality.

  Výsledkem schůzky se stavební komisí bylo:
  - parkovací místa u hřiště (když se hraje fotbal na novém hřišti, tak lidi většinou parkují podél silnice)
  - rozšíření parkování u hřbitova
  - prodloužení stávající komunikace podél hřbitova
  - dopojení hl. komunikace do lokality Na skále
  - vykoupili jsme i pozemky, které jsou v územním plánu určeny pro rozšíření hřbitova (tyto pozemky předáme v průběhu projektu obci za 1Kč)
  - parkovací stání pro cca 100 automobilů u Uliček
  - odstavná parkovací stání pro návštěvníky bydlících v lokalitě, dalších cca 150 míst
  - podařilo se vykoupit i pozemek na Palouku pro pěší, kterým můžou místní obyvatelé vstoupit do nové lokality

  - v lokalitě bude řada hřišť : workoutové (pro tatínky a děti)

  - dětská hřiště

  - klidový park s jezírkem (pro maminky)

  - velký klidový park s jezírkem uprostřed lokality

  - požadavek na minimální dopravní zatíženost

  - požadavek na maximální zadržení dešťové vody na území lokality

  - a v neposlední řadě veškeré komunikace (chodníky, silnice, cesty, nová napojení na vodovodní řád, odpad, elektřinu) plyn asi rozvádět nebudeme (rádi bychom vytápěli pomocí tepelných čerpadel) jdeme s dobou a fandíme ekologii, proto ty zelené střechy

  Nyní probíhají intenzivní jednání se zastupiteli obce, komisí stavební a komisí životního prostředí tak, abychom ještě vylepšili finální podobu lokality.

  V lokalitě bude maximálně 117 rodinných domů s tím, že některé domy se dají spojovat dle přání klienta (nikoliv rozdělovat), takže to číslo může být ve finále třeba 95 domů v lokalitě, máme na výběr 5 typů domů, budeme prodávat bez RK a počítáme se zvýhodněním pro Podoláky.

  Projekt bude stavět naše firma, která se právě zakládá (banky kvůli financování nových projektů vždy vyžadují novou společnost).

  Koupě pozemků v Podolí nebyl spekulativní nákup, lokalitu chceme dostavět tak, aby se nestalo, že každý dům bude vypadat jinak.

  Pokud by se někdo chtěl dozvědět více, můžete mě kontaktovat na osobním mailu a.said@seznam.cz . Komu více vyhovuje osobní kontakt, tak se můžeme sejít i osobně, (na anonymní dotazy nebudu brát zřetel).

  Zástavba přinese novou infrastrukturu, spoustu volnočasových aktivit a bude stavěna v několika etapách. Stavíme pro mladé Podoláky, kteří hledají v obci bydlení nebo pro ty, kteří se museli odstěhovat z důvodu nedostatku stavebních pozemků, a chtějí se vrátit, ale i pro lidi, kterým se v Podolí jen líbí.

  S představením projektu veřejnosti počítáme, proběhne v průběhu června/července 2020, až budeme znát přesnou podobu lokality.

  S pozdravem,

  Mgr. Adam Said


 • 31. 5. 2020 18:49
  Pavla Marciánová
  Hřiště u haly

  Dobrý den,
  dovoluji si navrhnout drobnou úpravu na dětském hřišti u haly. Denně kolem jezdím autem a docela často se setkávám se situací, kdy dítě přechází resp. vyběhne z hřiště na protější chodník k faře aniž by se rozhlédlo. Problém je hlavně v tom, že živý plot u hřiště brání výhledu jak dítěte tak i řidiče. Přijíždějící řidič tedy dítě do poslední chvíle nevidí, stejně tak ani dítě řidiče. Bohužel obdobná situace vedla ve Slatině ke smrtelnému úrazu. Navrhovala bych tedy buď živý plot zkrátit, tak aby bylo lépe vidět a situace byla přehlednější nebo východ z hřiště částečně oplotit alespoň ze strany k farské zahradě. Místní asi vědí a dávají si pozor nicméně rozvážkové služby, které nejsou místní tudy projíždějí celkem rychle. Mám tedy obavu, že je to jen otázkou času, kdy se zde stane nehoda.
  Děkuji za zvážení Pavla Marciánová


Novější 1 3 27 52 78

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

3. 6. Tamara

Zítra: Dalibor

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1253

Návštěvnost stránek

694888