Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 1. 2019 13:32
  Kukleta
  nový chodník naproti Sokolovny směrem k obecn

  Dobrý den pane starosto,

  nejdříve bych Vám chtěl popřát vše nejlepší do nového roku. Moje otázka zní kdy hodláte začít s realizací plánovaného chodníku naproti sokolovny směrem k obecnímu úřadu, v posledním čísle zpravodaje jsem tuto informaci nenašel.

  Děkuji za předem za odpověď.

  S pozdravem Kukleta


 • 17. 1. 2019 10:59
  Roman Vlasák
  Re: nový chodník naproti Sokolovny směrem k o

  Dobrý den pane Kukleto,
  opravu chodníku, který jste popsal, plánujeme v návaznosti na vývoj dalších projektů ve výhledu nejbližších dvou let.
  V současnosti máme v plánu čtyři opravy chodníků na ulicích U Sokolovny, Nad Obecním úřadem, Nová a poslední etapu Kolonky. Připravujeme také projektovou dokumentaci oprav ulice Nad Obecním úřadem a ulice Nové, kde se kromě chodníků plánují opravy komunikací a vzniknou parkovací místa. Dále se projektuje oprava mostu na vjezdu do ulice Kolonka.
  V ulici Nad Obecním úřadem letos předpokládáme start opravy komunikace se zámkovou dlažbou, opravu chodníku, nové veřejné osvětlení a práce chceme spojit se společností EON, která zde má pokládat NN do země. Opravy plánujeme za využití dotací.
  Děkuji za Váš dotaz.

  Roman Vlasák


 • 19. 12. 2018 22:09
  Silvie Bočková
  Posypová sůl a Roundup

  Dobrý den,
  chápu, že je zimní období a chodníky namrzají. Chápu, že obec se snaží aby lidé neklouzali a nemocnice se neplnily. Ale vážně netuším proč musíme mít před domem rozsypáno kilo soli, která se na chodníku válí v podobě vrstvy nerozpoštěných krystalů. Je jí tam více než na břehu Mrtvého moře.
  Nejenom, že psi (a ostatní živočichové) v obci nemají na nohách galoše a tudíž jim to moc nesvědčí, ale myslím, že i rostliny, po již tak suchém létě oslabené, ze soli moc radost nemají. Taktéž vsakování nadbytečné soli do podzemních vod a vod povrchových degraduje sladkou vodu a zabíjí užitečné mikroorganismy používané v čističkách odpadních vod.
  Proč nepoužíváte občejný písek, který se dá po zimě jednoduše smést?
  To je má připomínka k zimě.
  A nyní ohlédnutí za létem.
  V létě se činnost obecních zaměstnanců zaměřuje na údržbu chodníků bez příměsi plevele formou postřiku herbicidem Roundup. Nevím jestli má obec nějakou slevu na tento herbicid, ale podle četnosti používání se mi zdá, že ano. Po zásahu obecního zaměstnance nám neuhyne nejen nepěkná plevel v chodníku, ale i třetina travního pásu před domem. Prosím, nešlo by to bez tohoto herbicidu, který je dle mnoha studií karcinogenní a zdraví opravdu neprospívá?
  Doufám, že se zamyslíte a změníte přístup k okolí, ve kterém všichni žijeme.


 • 27. 12. 2018 11:34
  Vítězslav Eliáš
  Re: Posypová sůl a Roundup

  Dobrý den paní Bočková.
  Děkujeme za podněty, na něž se pokusím stručně odpovědět.

  Sypání chodníků v zimě:
  Rozumím Vašim argumentům a vnímám negativní dopad soli na tlapky psů či životní prostředí. Rozumím však i argumentům jiného občana, který prosazuje sypání pouze solí ne pískem či štěrkem. Argumentuje, že štěrk při vyschnutí posypaných komunikací negativně působí na čistotu ovzduší a zvířený prach následně dýcháme nejen na ulici, ale i v domech, kam proniká.
  Koho tedy vyslyšet? Co je lepší?
  Za mne je z hlediska bezpečnosti chodců lepší sůl, protože je účinnější.

  Ošetření chodníků proti plevelu:
  Ano, i prostředky na ošetření chodníků se snažíme nakupovat za co nejnižší cenu. Vnímáme tu skutečnost, že ministerstvo zemědělství zakázalo od ledna 2019 plošné používání herbicidu Roundup v zemědělství. Bude-li na trhu dostupná náhrada, zcela jistě budeme používat tuto náhradu.

  Zamyšlení:
  Před padesáti léty, když jsem byl dítě školou povinné, moje rodiče také odváděli daně do státní pokladny. V zimě jsem vyfásl koště a mou povinností bylo zametat sníh na chodníku před našim domem či sypat pískem, solí, tenkrát i popelem proti náledí. Před poutí, hody či jinými obecními slavnostmi jsem zase vybaven tupým nožem a kbelíkem vyškrabával plevel rostoucí mezi dlaždicemi chodníku. A dělala to tak většina lidí.
  Dnes, kdy jsou tyto činnosti vyžadovány po obci, musíme bohužel hledat co nejrychlejší a nejúčinnější způsoby tak, abychom jejich zajištění v celé obci se dvěma zaměstnanci zvládli.
  Přeji hezký zbytek tohoto roku a tuto zimu co nejvíce sněhu na loukách a polích a co nejméně na chodnících a silnicích.

  Vítězslav Eliáš, starosta obce


 • 18. 12. 2018 19:13
  A. Horáková
  Agresivní pes

  Dnes 18. 12. kolem 18:00 napadl mě a moji fenu poblíž koňských stájí (na cestě vedoucí kolem potoka k Zukalovu mlýnu) agresivní pes/fena. Majitele/majitelku psa nebylo nikde vidět ani slyšet. Nevypadalo to, že by pes patřil ke komukoliv od koňských stájí - nebylo odtud vidět světlo ani nic slyšet, nejspíš zde tou dobou už nikdo nebyl. Vídám tam pár psů, ale tohoto jsem zde zatím nikdy neviděla. Byla tma a já jsem měla jen čelovku, takže jsem psa neviděla dobře. Jednalo se o nějaké bojové plemeno nebo jeho krížence, tmavé barvy - černý nebo tm. hnědý pes. Pes na nás zuřivě se štěkotem vyběhl, ze křoví v momentě, kdy jsme se blížily ke stájím směrem od lávky, aniž by moje fena štěkala. Působilo to, jakoby si pes bránil teritorium (?). Naštěstí se mi podařilo po chvilce psa zahnat, aniž by nás zranil.
  APELUJI na majitele/majitelku psa, aby ho nenechával(a) bez dozoru, bez košíku/bez vodítka. Příště volám okamžitě policii.
  A zároveň varuji kohokoliv, kdo se zde pohybuje ve večerních hodinách, aby si dával pozor. Chodí zde i děti!
  Pokud byste někdo věděl, komu pes patří, budu vděčná, když dáte vědět jméno dotyčného/dotyčné níže.


 • 27. 12. 2018 10:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Agresivní pes

  Dobrý den paní Horáková.
  Děkujeme za důležitý příspěvek. Pokusím se stručně objasnit důsledky a řešení této situace.
  1. V případě, že pes se pohybuje volně na veřejném prostranství bez doprovodu a je bez náhubku, jeho majitel či doprovod porušuje obecní vyhlášku o pravidlech pohybu psů na veřejném prostranství v obci Podolí a dopouští se tak přestupku. Řešením je v tomto případě uvědomit zástupce obce, který zajistí odchyt psa odchytovou službou, nebo přímo uvědomit Městskou policii Šlapanice, která je oprávněna sepsat záznam o přestupku a zajistit odchyt odchytovou službou.
  2. V případě, že pes se pohybuje volně na veřejném prostranství bez doprovodu a je bez náhubku a napadá kolemjdoucí občany, dopouští se jeho majitel či doprovod vážného přestupku a v případě napadení a pokousání již trestného činu ublížení na zdraví. V takovém případě je první řadě nezbytné ihned kontaktovat městskou či státní policii, která učiní všechny potřebné kroky.
  Věřím tomu, že vlastník tohoto psa si tyto příspěvky přečetl a učiní takové kroky, aby pes kolemjdoucí neohrožoval a vyloučil tak výše popsané situace.

  Vítězslav Eliáš, starosta obce


 • 10. 12. 2018 10:24
  Václav Truksa
  Kultura-tradice

  Z důvodu ukončení podnikatelské činnosti nabízí paní Málková dětské, dívčí a dámské kyjovské kroje v ceně do 15 tis. Kontakt: Františka Málková, Dědina 45, Otnice, 68354 tel: 775031946.
  Více na www.otnice.cz
  rubrika Denní hlášení


 • 3. 12. 2018 7:04
  Kašíková Věra
  náledí

  Spíš jen takové postesknutí: opět zase někdo zaspal - dnes o půl sedmé ráno byl celkem nadlidský úkol projít po chodníku i silnici kolem fary až na zastávku autobusu ... :-/


 • 3. 11. 2018 12:33
  Helena Vrzalová
  Štěpkovač

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak to je s obecním štěpkovačem? Vím, že byl k zapůjčení, ale na stránkách jsem o něm nenašla žádné informace. Je tedy stále k dispozici a za jaký poplatek?
  Děkuji za odpověď
  Helena Vrzalová


 • 6. 11. 2018 10:11
  Roman Vlasák
  Re: Štěpkovač

  Dobrý den, paní Vrzalová,
  obecní štěpkovač dosloužil před několika lety a obec další nepořídila. Pokud mohu poradit tak například v půjčovně Nářadí Veselý Brno na ulici Olomoucká 158 lze drtič zapůjčit. Přikládám Vám i odkaz pro rychlejší hledání: https://www.naradi-vesely.cz/pujcovna/zahradni-technika/

  Děkuji za dotaz
  Roman Vlasák


 • 3. 11. 2018 11:42
  Jaroslav Kyncl
  Betonové sloupy

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jaký je "osud" betonových sloupů veřejného osvětlení v ulici Za Humny, kdy a zda budou odstraněny. Dle vyjádření EONu tam již káble s elektřinou natažené nemají, VIVO connection taky ne, tak co jsou to za dráty, co vedou ze sloupu do domů ( konkrétně mě, č.p.331 to již ničí fasádu ) ? Asi jsou to ještě staré telefonní káble od Telekomu. Bude o obec řešit globálně nebo si máme individuálně zajistit odstranění připojení těchto káblů do domu ? Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 6. 11. 2018 10:36
  Vítězslav Eliáš
  Re: Betonové sloupy

  Dobrý den pane Kyncle,
  betonové sloupy budou odstraněny ihned po spuštění nového veřejného osvětlení. To proto, abychom obyvatelům zajistili plynulé osvětlení ulice bez přetržky. Nové veřejné osvětlení se dokončuje v těchto dnech a po provedení revize a dodání revizní zprávy bude uvedeno do provozu v této etapě od křižovatky ulic Výhon - Za Humny v celé ulici Za Humny a v ulici Výhon směrem na Líšeň. To předpokládáme bude v posledním listopadovém týdnu.
  Stávající kabely ze sloupů na střechy domů jsou kabely staré kabelové televize a budou odstraněny v příštích dnech.

  Děkuji za dotaz i trpělivost.
  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 10. 2018 20:30
  Aneta Nováková
  Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, kdy bude opraveno nefunkční veřejné osvětlení (a obecní rozhlas) na křižovatce ulic Dědina a Výhon?
  Děkuju za odpověď.

  Aneta Nováková


 • 25. 10. 2018 14:47
  Roman Vlasák
  Re: Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den, paní Nováková,

  na opravy veřejného osvětlení přijede nasmlouvaná firma v pondělí 29.10. a současně překontrolujeme i rozhlas. Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný den.
  Vlasák


 • 15. 10. 2018 9:00
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den paní Hasoňová,

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  1) nemám nic proti koním, dětem a různým zájmovým kroužkům. Jezdím na kole po okolí, kde je umístěno více "koňských farem" a ze svého pohledu je Vaše "nezisková organizace s koňmi" zřízena na nejvíce nevhodným místě !!! .... těsná blízkost veřejné hliněné pěší stezky s poměrně hustým výskytem chodců a cyklistů, vjezd aut neřeším, nemají tam co dělat, včetně těch vašich. ..rozdupaná pěšina koňmi, místy posraná, občas blokovaná skupinou na koních a u cesty Vaše hromada s hnojem.....až se děsím, že čekáte na vybudování cyklostezky, aby jste tam mohli lépe vjíždět autem a po ní jezdit z koňmi !!! dle mne to ani cyklostezka nedovoluje
  2) pokud nezisková organizace čerpá příspěvky z veřejných zdrojů ( obce, kraj, EU...) tak se na jejím provozu podílí všichni daňoví poplatníci
  3) přínos pro Podolí ? v čem ? ...kolik podolských a mimopodolských dětí nebo mládeže Vaši organizaci navštěvuje ?

  S pozdravem
  Milan Boček


 • 15. 10. 2018 20:49
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  Dobrý den,
  mrzí mne, že moje odpověď vyvolala negativní reakci. Obsáhlá byla, snažila jsem se odpovědět na vše. Reklamu na podolských stránkách nepotřebujeme, děti chodí na doporučení nebo informace ze škol. Poděkováním rodičům dětí jsem chtěa vyjádřit snahu všech zúčastněných co nejvíce se podílet na zlepšení podmínek.
  k 1) ano není to vhodné místo, hledáme řešení, do té doby děláme vše pro zlepšení těchto podmínek
  auto musí navážet krmení, matreriál apod, je to cca 2x denně.
  Hromada s hnojem - odvezení je domluveno, v zemědělství má přednost orba apod, ale díy Vám jsem to zaurgovala a bude odvezeno dříve. Na další hnůj máme zajištěn kontejner, ae čeká právě na to odvezení stávajícího.
  na cyklostezku nečekáme a jsme samozřejmě přístupni hledání společného řešení
  2) na obci jsme nežádali, na kraji jsme neprošli a EU neumíme
  3) cca 50 dětí, jako řádní členi spolku, někteří v kurzech, někteří, ty starší, jako dobrovoní pomocníci. Z Podolí, Bedřichovic, Šlapanic, okolí Brno venkov a Brno. Většina přichází 1x týdně v pravidelném termínu.
  Pokud Vás zajímá více, stavte se za mnou


 • 9. 10. 2018 19:47
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Hezký den,
  chtěl bych se zeptat na podmínky a odsouhlasení "úpravy" cesty od Zukalovýho mlýna do Podolí okolo potoka do míst "koňské farmy", která už sama o sobě je hrůza ...myslím rozšíření pěší cesty a vysypání velmi hrubou asfaltovou drtí !!! ???? Vzhledem k tomu, že se obec snaží budovat cyklostezky ( na druhé straně obce ), tak v tomto místě je to tímto upraveno proti cyklistům a o chodcích a kočárcích ani nemluvě.
  Děkuji za zpětnou informaci.
  Milan Boček


 • 12. 10. 2018 12:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den pane Bočku.
  Úprava cesty na obecních pozemcích byla odsouhlasena provozovatelce „koňské farmy“ na základě podnětů od občanů z období minulé zimy a jara, kdy byla pohybem koní rozblácená tak, že velmi omezovala právě průchod pěším i průjezd kol a kočárků.
  S provozovatelkou zajistíme dokončení úpravy tohoto úseku cesty tak, aby úprava plnila svůj účel.

  Děkuji Vám za podnět a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 12. 10. 2018 13:14
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den všem,
  nejdříve bych chtěla opět upřesnit pojmy. Nejsme koňská farma, ale spolek - nestátní nezisková organizace, provozující kroužky pro děti, spojené s jízdou na koni a péčí o ně. Nejsem ponikatelka, ani provozovatelka. Ale ano, vystupuji a odpovídám za spolek. Jen bych chtěla zdůraznit, že nejde o obohacování na Váš úkor, ale o provoz kroužků. Cestu jsme chtěli opravit již vloni na podzim. Ale po stěhování, hledání řešení jak, objednání aut - ano, nestihli jsme to do prvního bláta a potom už tam nikdo vjet nemohl a nechtěl. Že bude cesta tak šílená, to jsme nečekali. Letos jsme tedy vyřešili po konzultaci s obcí cestu jak víte. Cestu jsme nechali i zhutnit menším strojem, (válec tam nebyl, jednak není jednoduché ho tam dostat, jednak šlo o úpravu cesty s pohybem koní a lidí a občasným navezením krmiva a ne o úpravu silnice). Takže tato úprava není stavěná na provoz 20 možná i 30 aut denně. Samozřejmě že pak ty větší kusy vyskáčou. Co s těmi auty? Snažíme se ty větší kusy sbírat... Ale stále se bavíme o ježdění mnoha aut po nezpevněné komunikaci.
  Cyklostezka - i o tomto jsme se s panem starostou bavili, pokud vím, je tam plánována, toto je řešení dočasné (před cyklostezkou).
  Hrubá drť - nebyl to záměr. ty velke kusy tam být neměly.
  Koňská farma, která sama o sobě je hrůza.... Není to farma jak uvádím výše a využili jsme prostor k pronájmu na umístění koní. Sami bychom chtěli pro naše koně a především pro provoz jezdeckých kroužků vhodnější podmínky. Bohužel jsme u Brna a není z čeho vybírat.
  Závěrem bych chtěla poděkovat všem rodičům a dětem z našich kroužků za podporu a účast na provozu spolku a práci kolem využívaných prostor. Je to dřina a ta spousta hodin není moc vidět - viz např. komentář pana Bočka. A proč se tedy snažíme jet dál? Umíme pracovat s dětmi, naše koně, byť aktuálně v ne zcela vyhovujícíh podmínkách, mají dlouholetý vycvik a ini i my praxi, která je přínosem pro práci s dětmi, environmentální vzdělávání a jsme schopni - byť v těchto pomínkách (na kterých pracujeme) obsáhnout velkou skupinu dětí a mládeže. Chtěli bychom, aby koně v Podolí byli přínosem a věřím, že ve spolupráci a s podporou obce toho dosáhneme.
  I Vás bych pane Bočku pozvala k osobní návštěvě, aby jste viděl, kolik práce jsme udělali a že neignorujeme stav cesty. Současně uvítám tipy na snížení počtu průjezdu aut po této cestě. Od nás tam jezdí pouze jedno auto s materiálem a nebýt uzavírky, žádná auta tam nejezdí a drť by nebyla rozježděná.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

27. 11. Xenie

Zítra: René

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1640

Návštěvnost stránek

824101