Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 28. 1. 2019 10:40
  Helena Vrzalová
  Nalezená rukavička

  Dobrý den, v neděli jsme při demontáži betlémské chýše u vánočního stromu nalezli dívčí růžovofialkovou rukavici. K vyzvednutí na tel.č. 603 815 633.


 • 14. 1. 2019 14:50
  Miroslav Pospíchal
  Nová pošta v Podolí

  Dobrý den pane starosto,

  jsme rádi, že v naší obci neskončila činnost pošty, ale přece jen je potřeba doladit některé věci. Již dvakrát se nám stalo, že byl na místní přepážce pošty uložen balíček pro nás, ale nikdo nás o tom neinformoval. Bylo by dobré zjistit, jak vlastně tento systém doručování funguje a odpovědné pracovníky pošty (ne místní přepážku) požádat o to, aby pochopili že dodáním zásilky na místní přepážku jejich povinnost nekončí.
  Je nepochopitelné jak mohou vedle sebe fungovat např. PPL a současně nefungovat Česká pošta. Bohužel jsme v některých případech "služeb" této firmy nuceni použít.


 • 16. 1. 2019 9:29
  Kašíková Věra
  Re: Nová pošta v Podolí

  Dobrý den...tento problém s doručováním zásilek jsem řešila před Vánocemi také...tady pan starosta s tímto nic nenadělá....musíte se obrátit přímo na info@cpost.cz.


 • 17. 1. 2019 11:18
  Roman Vlasák
  Re: Nová pošta v Podolí

  Dobrý den pane Pospíchale,
  doručování zásilek řešíme přímo s Českou poštou již delší dobu. V listopadu jsme žádali občany o podklady k jednotlivým případům nedoručení zásilek, abychom mohli eskalovat konkrétní případy na vedení odd. pro doručování zásilek. Máme i další informace, že se od schůzky s vedením České pošty příliš napravit nepodařilo a podněty nám můžou občané posílat stále, abychom měli podklady pro další jednání. Kontaktní mail mistostarosta@podoliubrna.cz .
  Děkuji Vám za podnět.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 2. 1. 2019 13:32
  Kukleta
  nový chodník naproti Sokolovny směrem k obecn

  Dobrý den pane starosto,

  nejdříve bych Vám chtěl popřát vše nejlepší do nového roku. Moje otázka zní kdy hodláte začít s realizací plánovaného chodníku naproti sokolovny směrem k obecnímu úřadu, v posledním čísle zpravodaje jsem tuto informaci nenašel.

  Děkuji za předem za odpověď.

  S pozdravem Kukleta


 • 17. 1. 2019 10:59
  Roman Vlasák
  Re: nový chodník naproti Sokolovny směrem k o

  Dobrý den pane Kukleto,
  opravu chodníku, který jste popsal, plánujeme v návaznosti na vývoj dalších projektů ve výhledu nejbližších dvou let.
  V současnosti máme v plánu čtyři opravy chodníků na ulicích U Sokolovny, Nad Obecním úřadem, Nová a poslední etapu Kolonky. Připravujeme také projektovou dokumentaci oprav ulice Nad Obecním úřadem a ulice Nové, kde se kromě chodníků plánují opravy komunikací a vzniknou parkovací místa. Dále se projektuje oprava mostu na vjezdu do ulice Kolonka.
  V ulici Nad Obecním úřadem letos předpokládáme start opravy komunikace se zámkovou dlažbou, opravu chodníku, nové veřejné osvětlení a práce chceme spojit se společností EON, která zde má pokládat NN do země. Opravy plánujeme za využití dotací.
  Děkuji za Váš dotaz.

  Roman Vlasák


 • 19. 12. 2018 22:09
  Silvie Bočková
  Posypová sůl a Roundup

  Dobrý den,
  chápu, že je zimní období a chodníky namrzají. Chápu, že obec se snaží aby lidé neklouzali a nemocnice se neplnily. Ale vážně netuším proč musíme mít před domem rozsypáno kilo soli, která se na chodníku válí v podobě vrstvy nerozpoštěných krystalů. Je jí tam více než na břehu Mrtvého moře.
  Nejenom, že psi (a ostatní živočichové) v obci nemají na nohách galoše a tudíž jim to moc nesvědčí, ale myslím, že i rostliny, po již tak suchém létě oslabené, ze soli moc radost nemají. Taktéž vsakování nadbytečné soli do podzemních vod a vod povrchových degraduje sladkou vodu a zabíjí užitečné mikroorganismy používané v čističkách odpadních vod.
  Proč nepoužíváte občejný písek, který se dá po zimě jednoduše smést?
  To je má připomínka k zimě.
  A nyní ohlédnutí za létem.
  V létě se činnost obecních zaměstnanců zaměřuje na údržbu chodníků bez příměsi plevele formou postřiku herbicidem Roundup. Nevím jestli má obec nějakou slevu na tento herbicid, ale podle četnosti používání se mi zdá, že ano. Po zásahu obecního zaměstnance nám neuhyne nejen nepěkná plevel v chodníku, ale i třetina travního pásu před domem. Prosím, nešlo by to bez tohoto herbicidu, který je dle mnoha studií karcinogenní a zdraví opravdu neprospívá?
  Doufám, že se zamyslíte a změníte přístup k okolí, ve kterém všichni žijeme.


 • 27. 12. 2018 11:34
  Vítězslav Eliáš
  Re: Posypová sůl a Roundup

  Dobrý den paní Bočková.
  Děkujeme za podněty, na něž se pokusím stručně odpovědět.

  Sypání chodníků v zimě:
  Rozumím Vašim argumentům a vnímám negativní dopad soli na tlapky psů či životní prostředí. Rozumím však i argumentům jiného občana, který prosazuje sypání pouze solí ne pískem či štěrkem. Argumentuje, že štěrk při vyschnutí posypaných komunikací negativně působí na čistotu ovzduší a zvířený prach následně dýcháme nejen na ulici, ale i v domech, kam proniká.
  Koho tedy vyslyšet? Co je lepší?
  Za mne je z hlediska bezpečnosti chodců lepší sůl, protože je účinnější.

  Ošetření chodníků proti plevelu:
  Ano, i prostředky na ošetření chodníků se snažíme nakupovat za co nejnižší cenu. Vnímáme tu skutečnost, že ministerstvo zemědělství zakázalo od ledna 2019 plošné používání herbicidu Roundup v zemědělství. Bude-li na trhu dostupná náhrada, zcela jistě budeme používat tuto náhradu.

  Zamyšlení:
  Před padesáti léty, když jsem byl dítě školou povinné, moje rodiče také odváděli daně do státní pokladny. V zimě jsem vyfásl koště a mou povinností bylo zametat sníh na chodníku před našim domem či sypat pískem, solí, tenkrát i popelem proti náledí. Před poutí, hody či jinými obecními slavnostmi jsem zase vybaven tupým nožem a kbelíkem vyškrabával plevel rostoucí mezi dlaždicemi chodníku. A dělala to tak většina lidí.
  Dnes, kdy jsou tyto činnosti vyžadovány po obci, musíme bohužel hledat co nejrychlejší a nejúčinnější způsoby tak, abychom jejich zajištění v celé obci se dvěma zaměstnanci zvládli.
  Přeji hezký zbytek tohoto roku a tuto zimu co nejvíce sněhu na loukách a polích a co nejméně na chodnících a silnicích.

  Vítězslav Eliáš, starosta obce


 • 18. 12. 2018 19:13
  A. Horáková
  Agresivní pes

  Dnes 18. 12. kolem 18:00 napadl mě a moji fenu poblíž koňských stájí (na cestě vedoucí kolem potoka k Zukalovu mlýnu) agresivní pes/fena. Majitele/majitelku psa nebylo nikde vidět ani slyšet. Nevypadalo to, že by pes patřil ke komukoliv od koňských stájí - nebylo odtud vidět světlo ani nic slyšet, nejspíš zde tou dobou už nikdo nebyl. Vídám tam pár psů, ale tohoto jsem zde zatím nikdy neviděla. Byla tma a já jsem měla jen čelovku, takže jsem psa neviděla dobře. Jednalo se o nějaké bojové plemeno nebo jeho krížence, tmavé barvy - černý nebo tm. hnědý pes. Pes na nás zuřivě se štěkotem vyběhl, ze křoví v momentě, kdy jsme se blížily ke stájím směrem od lávky, aniž by moje fena štěkala. Působilo to, jakoby si pes bránil teritorium (?). Naštěstí se mi podařilo po chvilce psa zahnat, aniž by nás zranil.
  APELUJI na majitele/majitelku psa, aby ho nenechával(a) bez dozoru, bez košíku/bez vodítka. Příště volám okamžitě policii.
  A zároveň varuji kohokoliv, kdo se zde pohybuje ve večerních hodinách, aby si dával pozor. Chodí zde i děti!
  Pokud byste někdo věděl, komu pes patří, budu vděčná, když dáte vědět jméno dotyčného/dotyčné níže.


 • 27. 12. 2018 10:10
  Vítězslav Eliáš
  Re: Agresivní pes

  Dobrý den paní Horáková.
  Děkujeme za důležitý příspěvek. Pokusím se stručně objasnit důsledky a řešení této situace.
  1. V případě, že pes se pohybuje volně na veřejném prostranství bez doprovodu a je bez náhubku, jeho majitel či doprovod porušuje obecní vyhlášku o pravidlech pohybu psů na veřejném prostranství v obci Podolí a dopouští se tak přestupku. Řešením je v tomto případě uvědomit zástupce obce, který zajistí odchyt psa odchytovou službou, nebo přímo uvědomit Městskou policii Šlapanice, která je oprávněna sepsat záznam o přestupku a zajistit odchyt odchytovou službou.
  2. V případě, že pes se pohybuje volně na veřejném prostranství bez doprovodu a je bez náhubku a napadá kolemjdoucí občany, dopouští se jeho majitel či doprovod vážného přestupku a v případě napadení a pokousání již trestného činu ublížení na zdraví. V takovém případě je první řadě nezbytné ihned kontaktovat městskou či státní policii, která učiní všechny potřebné kroky.
  Věřím tomu, že vlastník tohoto psa si tyto příspěvky přečetl a učiní takové kroky, aby pes kolemjdoucí neohrožoval a vyloučil tak výše popsané situace.

  Vítězslav Eliáš, starosta obce


 • 10. 12. 2018 10:24
  Václav Truksa
  Kultura-tradice

  Z důvodu ukončení podnikatelské činnosti nabízí paní Málková dětské, dívčí a dámské kyjovské kroje v ceně do 15 tis. Kontakt: Františka Málková, Dědina 45, Otnice, 68354 tel: 775031946.
  Více na www.otnice.cz
  rubrika Denní hlášení


 • 3. 12. 2018 7:04
  Kašíková Věra
  náledí

  Spíš jen takové postesknutí: opět zase někdo zaspal - dnes o půl sedmé ráno byl celkem nadlidský úkol projít po chodníku i silnici kolem fary až na zastávku autobusu ... :-/


 • 3. 11. 2018 12:33
  Helena Vrzalová
  Štěpkovač

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak to je s obecním štěpkovačem? Vím, že byl k zapůjčení, ale na stránkách jsem o něm nenašla žádné informace. Je tedy stále k dispozici a za jaký poplatek?
  Děkuji za odpověď
  Helena Vrzalová


 • 6. 11. 2018 10:11
  Roman Vlasák
  Re: Štěpkovač

  Dobrý den, paní Vrzalová,
  obecní štěpkovač dosloužil před několika lety a obec další nepořídila. Pokud mohu poradit tak například v půjčovně Nářadí Veselý Brno na ulici Olomoucká 158 lze drtič zapůjčit. Přikládám Vám i odkaz pro rychlejší hledání: https://www.naradi-vesely.cz/pujcovna/zahradni-technika/

  Děkuji za dotaz
  Roman Vlasák


 • 3. 11. 2018 11:42
  Jaroslav Kyncl
  Betonové sloupy

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jaký je "osud" betonových sloupů veřejného osvětlení v ulici Za Humny, kdy a zda budou odstraněny. Dle vyjádření EONu tam již káble s elektřinou natažené nemají, VIVO connection taky ne, tak co jsou to za dráty, co vedou ze sloupu do domů ( konkrétně mě, č.p.331 to již ničí fasádu ) ? Asi jsou to ještě staré telefonní káble od Telekomu. Bude o obec řešit globálně nebo si máme individuálně zajistit odstranění připojení těchto káblů do domu ? Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 6. 11. 2018 10:36
  Vítězslav Eliáš
  Re: Betonové sloupy

  Dobrý den pane Kyncle,
  betonové sloupy budou odstraněny ihned po spuštění nového veřejného osvětlení. To proto, abychom obyvatelům zajistili plynulé osvětlení ulice bez přetržky. Nové veřejné osvětlení se dokončuje v těchto dnech a po provedení revize a dodání revizní zprávy bude uvedeno do provozu v této etapě od křižovatky ulic Výhon - Za Humny v celé ulici Za Humny a v ulici Výhon směrem na Líšeň. To předpokládáme bude v posledním listopadovém týdnu.
  Stávající kabely ze sloupů na střechy domů jsou kabely staré kabelové televize a budou odstraněny v příštích dnech.

  Děkuji za dotaz i trpělivost.
  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 23. 10. 2018 20:30
  Aneta Nováková
  Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, kdy bude opraveno nefunkční veřejné osvětlení (a obecní rozhlas) na křižovatce ulic Dědina a Výhon?
  Děkuju za odpověď.

  Aneta Nováková


 • 25. 10. 2018 14:47
  Roman Vlasák
  Re: Nefunkční veřejné osvětlení

  Dobrý den, paní Nováková,

  na opravy veřejného osvětlení přijede nasmlouvaná firma v pondělí 29.10. a současně překontrolujeme i rozhlas. Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný den.
  Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885893