Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 4. 10. 2018 10:54
  dr.Richter Jan
  Výstavba v Hruškách

  V předvolebním letáku kandidátů Podoláci, který jsem dostal do schránky, je upozornění na plánovanou výstavbu ( Hrušky směrem k Velaticím). Chci se obce zeptat co je na tom pravdy.
  s pozdravem dr.Richter Jan


 • 4. 10. 2018 12:16
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba v Hruškách

  Dobrý den pane Richtře,
  Děkuji Vám za dotaz.
  Platný územní plán ani návrh nového územního plánu v této lokalitě s žádnou další výstavbou nepočítá. Oba dokumenty jsou dostupné buď na webu obce Podolí nebo na stránkách útvaru územního plánování MěÚ Šlapanice. V novém návrhu územního plánu bude naopak obec muset řešit tlak Ministerstva ŽP zrušit poslední větší lokalitu pro výstavbu RD mezi hřbitovem a Uličkami, tzv. Nad Paloukem. Rozšiřování jakékoli zástavby do orné půdy v návaznosti na ochranu zemědělského půdního fondu MŽP naprosto nepřipouští.
  Jsem rád, že Vás i další občany obce mohu uklidnit. O tomto tématu nikdy a nikde nepadla žádná řeč. Já osobně vnímám toto tvrzení jako účelovou lež.

  Hezký den Vítězslav Eliáš


 • 4. 10. 2018 12:24
  Petr Krejčí
  Re: Výstavba v Hruškách

  Dobrý den pane Richter,
  Není žádným tajemstvím, že je o výstavbu v obci, jako je Podolí zájem od jednotlivců i developerských skupin. Neregulovaná výstavba, která bez patřičné infastruktury zatěžuje možné stavební lokality, je pro jakoukoli obec bezesporu přítěží. Stává se poměrně často, že jsou pozemky v naší obci a jejím okolí nabízeny developery na realitních serverech jako stavební i přes to, že jsou v katastru i v územním plánu stále vedeny jako orná půda či zeleň. Pozemky v lokalitě „hrušek“ se v těchto nabídkách objevují také a velice snadno se dá v katastru ověřit, komu tyto pozemky patří. Naše sdružení, kandidující pod názvem Podoláci, vnímá snahy o další neregulovanou výstavbu v obci negativně a chce zachovat oblasti, jako jsou hrušky (ale nejenom je) pro volnočasové aktivity bez negativních dopadů spojených třeba se zvýšenou dopravou.

  Pana starostu musím ujistit, že jeho praktiky v kampani do obecního zastupitelstva nepoužíváme.

  S pozdravem

  Petr Krejčí


 • 5. 10. 2018 9:27
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba v Hruškách

  Vážený pane Krejčí,
  jako vysokoškolsky vzdělaný člověk a dosud výkonný zastupitel obce, který ctí platné zákony, byste především neměl šířit paniku.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 9:46
  Petr Krejčí
  Re: Výstavba v Hruškách

  Jako vysokoškolsky vzdělaný člověk a stále činný zastupitel o diskuze s vámi na této vaší úrovni nemám zájem. Chcete-li však diskutovat o porušování zákona, velice rád se této diskuze zúčastním.
  S pozdravem

  Petr Krejčí


 • 1. 10. 2018 17:01
  Jaroslav Kyncl
  TV - pozemní vysílání

  Dobrý den, nevíte, která firma zde v Podolí provozuje pozemní (ne kabelové ) TV vysílání ? Poslední dobou se mi nějak zhoršil zvuk a chtěl bych si ověřit, že to není signálem, ale, např. špatným přijímačem.
  Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 4. 10. 2018 12:21
  Vítězslav Eliáš
  Re: TV - pozemní vysílání

  Dobrý den pane Kyncle,
  jediným poskytovatelem kabelové televize po optickém vedení v obci Podolí je VIVO Connection se sídlem ve Šlapanicích. Další poskytovatelé mohou být standardní telekomunikační společnosti, které mají v obci svoje vedení (O2) nebo, kteří poskytují tuto službu bezdrátově.
  Nevím, jestli jsem takto odpověděl úplně na Váš dotaz.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 24. 9. 2018 20:19
  Dana Truksová
  Doprava v Uličkách

  Dobrý den, vzhledem k masivnímu navýšení počtu vozidel projíždějícími Uličkami, rádi bychom požádali o nějaké řešení v této přechodné době, kdy tudy projíždí obyvatelé z lokality Nad Výhonem. Omezení rychlosti nebo umístění cedule "pozor děti".
  Děkuji.


 • 26. 9. 2018 17:11
  Roman Vlasák
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den, paní Truksová,
  máte pravdu, že se v uličkách zvedl provoz a bylo by vhodné zajistit opatření, aby zde byli řidiči opatrnější. Vybereme vhodné řešení pro tuto situaci a zařídíme to.
  Děkuji Vám za podnět.
  Roman Vlasák


 • 27. 9. 2018 16:59
  Tomáš Hlavinka
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den

  K dopravní situaci v uličkách bych rád doplnil že nejvíce bezohlední řidiči co se týká rychlosti jsou ti, kteří tam vůbec nebydlí a jen projíždí (hlavně na Kandii a dál do Brna). Určitě by se hodila obytná zóna a místo kamene (dva dny po přivezení posunutého) značku (třeba průjezd zakázán).

  S pozdravem

  T.Hlavinka


 • 27. 9. 2018 19:31
  Libuše a František Vitulovi
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den,
  opravdu by obytná zóna byla zapotřebí, jeden kámen není řešení. Vzhledem k tomu, že nejsou v Uličkách chodníky, mělo by se zde něco začít řešit, opravdu je to nebezpečné nejen pro děti, ale i pro starší lidi. V této ulici byla již špatná situace i před stavbou na Výhoně.
  děkujeme


 • 2. 10. 2018 14:22
  Roman Vlasák
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den,

  děkuji všem za informace a podněty k řešení v Uličkách. Dnes jsme nainstalovali dopravní značení snižující rychlost v této ulici na 30km/hod. Proti zneužívání průjezdu kolem garáží na konci Uliček bude nainstalován větší kámen, aby nám s ním řidiči nemanipulovali a do budoucna budeme řešit změnu této části obce buď na obytnou zónu, nebo pomocí jiných nástrojů tak, abychom zajistili klidnější žití v této lokalitě.

  Roman Vlasák


 • 21. 8. 2018 18:42
  Jitka Šmídová
  Koně v Chrastavici

  Dobrý den,
  při cestě kolem potoka z obce směrem k Zukalovu mlýnu jsou v ohradě koně, kteří vypadají příliš hubení, můžete prosím nechat posoudit zda se
  nejedná o týraná zvířata?

  Děkuji za odpověď.

  Jitka Šmídová


 • 22. 8. 2018 13:56
  Roman Vlasák
  Re: Koně v Chrastavici

  Dobrý den, paní Šmídová,
  děkujeme za podnět. Podnikneme v této věci potřebné kroky.
  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák


 • 23. 8. 2018 17:34
  Arpitha z. s.
  Re: Koně v Chrastavici

  Vážená paní Šmídová,
  pravděpodobně máte na mysli tmavě hnědého koně - je to kobyla 25 let stará, a bílého koně - valach 26 let. Tyto koně jsou jako velmi staří lidé (koně se průměrně dožívají 20 - 25 let), stárnou a atrofuje jim svalstvo. Občas se nás lidé ptají na jejich stav. Oba stále ještě mají chuť k životu a nechceme se jim za jejich dřívější službu odvděčit tím, že se jich nějak nedůstojně zbavíme. Proto i nadále těmto koním poskytujeme potřebnou péči odpovídající jejich stavu a věku, a to i s dětmi z našeho jezdeckého kroužku, které jsouv rámci pravidelné výuky vedeny k tomu, že o staré lidi i zvířata bychom se měli starat. Vodí je pravidelně na vycházky a ošetřují. Oba mají speciální krmení pro staré koně, kloubní výživu a další doplňky stravy.
  Zdravotní stav všech našich koní je znám veterinářům, kteří se o naše koně průběžně starají.
  Napište nám, který čas Vám vyhovuje a přijďte prosím osobně (a kdokoli další, kdo by měl zájem s vámi) abyste měla možnost posoudit zblízka, jak o naše koně pečujeme, návštěvu můžete využít k ověření oprávněnosti Vašich pochybností.
  S pozdravem
  Martina Hasoňová


 • 6. 8. 2018 16:06
  Michal Horák
  Obchodní dům a pošta

  Dobrý den chci se zeptat jestli plánujete do budoucna postavit či vybudovat zde nějaký obchodní dům nebo centrum kde by byli všechny obchody pod jednou střechou a zároveň bych velice rád doporučil starostovi aby zde nechal vybudovat v Podolí novou a modernější poštu a bankomat k tomu děkuji za pochopení pan Horák


 • 22. 8. 2018 14:15
  Roman Vlasák
  Re: Obchodní dům a pošta

  Dobrý den, pane Horáku,
  stavba obchodního domu, nebo centra s bankomatem v obci plánována není. Naopak je to s poštou. Zde jsme již zahájili přípravné práce v domě s pečovatelskou službou, kde vzniká projekt Pošta Partner a současně se snažíme zachovat služby, které jsou v obci nabízeny ( např. pedikůra ). Naším cílem je nabídnout občanům novou a hlavně dostupnější poštovní pobočku, která bude otevřena v prosinci tohoto roku.
  Děkuji Vám za dotaz.

  Roman Vlasák


 • 2. 8. 2018 8:41
  Jaroslav Kyncl
  Kostelní hodiny

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat: Jak je to s regulací kostelních hodin ? Mám pocit, že v minulosti bylo potlačeno bití hodin od 22:00 - 06:00. Nestálo by za to se k této regulaci vrátit ? Mám za to, že bití hodin 4x za hodinu v této době je zcela zbytečné, navíc, v těchto horkých nocích, kdy většina oken je kvůli teplotě otevřena, by to většina obyvatel Podolí ocenila. Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 6. 8. 2018 18:01
  Roman Vlasák
  Re: Kostelní hodiny

  Dobrý den, pane Kyncle,
  je pochopitelné, že některé zvuky mohou být občas obtěžující. Odbíjení kostelních zvonů patří k tradičnímu dobarvení pestrosti života ve městech a obcích. Pokud by pro Vás bylo odbíjení kostelních hodin natolik závažné téma, doporučil bych Vám, abyste se obrátil na Římskokatolickou farnost Podolí u Brna.
  Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkné léto.

  Roman Vlasák


 • 20. 6. 2018 9:47
  Jaroslav Kyncl
  Mapa Podolí

  Ve zprávách od IK Podolí ( díky za ně ) se neustále objevují názvy jak Výhon, křižovatka Dědina / Uličky/ Palouk a podobně. Toto jsou však neoficiální názvy, které na oficiální mapě Podolí nenajdu. Je možno si někde ( např.z internet,stránek ) stáhnou mapu Podolí, kde by tyto pojmy byly zaneseny ? Nejsem rodilý Podolák :-). Děkuji. Kyncl


 • 27. 6. 2018 11:53
  Roman Vlasák
  Re: Mapa Podolí

  Dobrý den pane Kyncle,
  názvy ulic v obci Podolí jsme poptali u dodavatele - jsme dohodnuti, že během měsíce července mají být názvy ulic přidány do map (GEOPORTÁL) na stránkách obce pod odkaz čísel popisných.
  Papírovou verzi mapy lze pořídit na OÚ za 20,- Kč.
  Děkuji Vám za věcný podnět a přeji pěkný zbytek dne.

  Vlasák


 • 18. 6. 2018 16:43
  Hnilicová
  garáže-upřesnění

  Milý pane Vlasáku,

  mohl by jste být konkrétnější s termínem dokončení prací a předání ovladačú dveří těm, kteří platí nájem/ řádně a v termínu/. Předpokládám, že firma, která byla na danou zakázku vybrána, tak má nějaký konkrétní termín dokončení práce.
  Děkuji za odpověď.


 • 19. 6. 2018 14:04
  Roman Vlasák
  Re: garáže-upřesnění

  Dobrý den,

  dálkové ovladače mají být doručeny na OÚ Podolí koncem tohoto týdne. Následující týden proběhne distribuce mezi nájemníky a budou dokončovány montážní práce. Do aktivace nového zabezpečovacího systému, bude využíván starý způsob vstupu do garáží. Po aktivaci budou všichni nájemníci kontaktováni s informací o možnosti začít používat dálkové ovladače což montážní firma předpokládá nejpozději v prvním týdnu července.

  Vlasák


 • 15. 6. 2018 10:10
  Hnilicová
  ovladač dveří u garáže

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, kdy nájemci garáže dostanou slibované ovladače od dveří garáže/ sport. hala/. Stávající systém je velmi nekomfortní . Od chvíle, kdy jsme byli cestou zpravodaje informováni, že se instaluje nový systém a také poté , co jsme zaregistrovali, že práce proběhly uplynulo už mnoho týdnů a nic se neděje.
  Kde je problém?
  M. Hnilicová


 • 18. 6. 2018 8:49
  Roman Vlasák
  Re: ovladač dveří u garáže

  Dobrý den,

  práce na zabezpečovacím systému nejsou dokončeny. Čekáme na dodání ovladačů, řídící jednotky a jejich nastavení. Dále se budou měnit stávající a montovat nová čidla v 1.NP sportovní haly. Jakmile budou práce dokončeny a systém schopný provozu, budou ovladače předány uživatelům.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 12. 6. 2018 21:35
  Rábová
  Veřejné osvětlení v Uličkách

  Dobrý den,
  chci se zeptat, z jakého důvodu nesvítí v Uličkách pouliční osvětlení a kdy bude zapnuto.

  Děkuji za odpověď Rábová


 • 13. 6. 2018 17:30
  Roman Vlasák
  Re: Veřejné osvětlení v Uličkách

  Dobrý den, paní Rábová,

  v Uličkách došlo k technickým problémům v souvislosti se stavbou probíhající na ulici Výhon.
  Závada je nahlášena a společnost EON ji má odstranit v nejbližších dnech.

  Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný zbytek dne

  Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875214