Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 15. 10. 2018 9:00
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den paní Hasoňová,

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  1) nemám nic proti koním, dětem a různým zájmovým kroužkům. Jezdím na kole po okolí, kde je umístěno více "koňských farem" a ze svého pohledu je Vaše "nezisková organizace s koňmi" zřízena na nejvíce nevhodným místě !!! .... těsná blízkost veřejné hliněné pěší stezky s poměrně hustým výskytem chodců a cyklistů, vjezd aut neřeším, nemají tam co dělat, včetně těch vašich. ..rozdupaná pěšina koňmi, místy posraná, občas blokovaná skupinou na koních a u cesty Vaše hromada s hnojem.....až se děsím, že čekáte na vybudování cyklostezky, aby jste tam mohli lépe vjíždět autem a po ní jezdit z koňmi !!! dle mne to ani cyklostezka nedovoluje
  2) pokud nezisková organizace čerpá příspěvky z veřejných zdrojů ( obce, kraj, EU...) tak se na jejím provozu podílí všichni daňoví poplatníci
  3) přínos pro Podolí ? v čem ? ...kolik podolských a mimopodolských dětí nebo mládeže Vaši organizaci navštěvuje ?

  S pozdravem
  Milan Boček


 • 15. 10. 2018 20:49
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  vzhledem k Vaší obsáhlé odpovědi i s reklamou, Vám upřesňuji :
  Dobrý den,
  mrzí mne, že moje odpověď vyvolala negativní reakci. Obsáhlá byla, snažila jsem se odpovědět na vše. Reklamu na podolských stránkách nepotřebujeme, děti chodí na doporučení nebo informace ze škol. Poděkováním rodičům dětí jsem chtěa vyjádřit snahu všech zúčastněných co nejvíce se podílet na zlepšení podmínek.
  k 1) ano není to vhodné místo, hledáme řešení, do té doby děláme vše pro zlepšení těchto podmínek
  auto musí navážet krmení, matreriál apod, je to cca 2x denně.
  Hromada s hnojem - odvezení je domluveno, v zemědělství má přednost orba apod, ale díy Vám jsem to zaurgovala a bude odvezeno dříve. Na další hnůj máme zajištěn kontejner, ae čeká právě na to odvezení stávajícího.
  na cyklostezku nečekáme a jsme samozřejmě přístupni hledání společného řešení
  2) na obci jsme nežádali, na kraji jsme neprošli a EU neumíme
  3) cca 50 dětí, jako řádní členi spolku, někteří v kurzech, někteří, ty starší, jako dobrovoní pomocníci. Z Podolí, Bedřichovic, Šlapanic, okolí Brno venkov a Brno. Většina přichází 1x týdně v pravidelném termínu.
  Pokud Vás zajímá více, stavte se za mnou


 • 9. 10. 2018 19:47
  Milan Boček
  Cesta z Líšně okolo potoka

  Hezký den,
  chtěl bych se zeptat na podmínky a odsouhlasení "úpravy" cesty od Zukalovýho mlýna do Podolí okolo potoka do míst "koňské farmy", která už sama o sobě je hrůza ...myslím rozšíření pěší cesty a vysypání velmi hrubou asfaltovou drtí !!! ???? Vzhledem k tomu, že se obec snaží budovat cyklostezky ( na druhé straně obce ), tak v tomto místě je to tímto upraveno proti cyklistům a o chodcích a kočárcích ani nemluvě.
  Děkuji za zpětnou informaci.
  Milan Boček


 • 12. 10. 2018 12:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den pane Bočku.
  Úprava cesty na obecních pozemcích byla odsouhlasena provozovatelce „koňské farmy“ na základě podnětů od občanů z období minulé zimy a jara, kdy byla pohybem koní rozblácená tak, že velmi omezovala právě průchod pěším i průjezd kol a kočárků.
  S provozovatelkou zajistíme dokončení úpravy tohoto úseku cesty tak, aby úprava plnila svůj účel.

  Děkuji Vám za podnět a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 12. 10. 2018 13:14
  za Arpitha z.s. Martina Hasoňová
  Re: Cesta z Líšně okolo potoka

  Dobrý den všem,
  nejdříve bych chtěla opět upřesnit pojmy. Nejsme koňská farma, ale spolek - nestátní nezisková organizace, provozující kroužky pro děti, spojené s jízdou na koni a péčí o ně. Nejsem ponikatelka, ani provozovatelka. Ale ano, vystupuji a odpovídám za spolek. Jen bych chtěla zdůraznit, že nejde o obohacování na Váš úkor, ale o provoz kroužků. Cestu jsme chtěli opravit již vloni na podzim. Ale po stěhování, hledání řešení jak, objednání aut - ano, nestihli jsme to do prvního bláta a potom už tam nikdo vjet nemohl a nechtěl. Že bude cesta tak šílená, to jsme nečekali. Letos jsme tedy vyřešili po konzultaci s obcí cestu jak víte. Cestu jsme nechali i zhutnit menším strojem, (válec tam nebyl, jednak není jednoduché ho tam dostat, jednak šlo o úpravu cesty s pohybem koní a lidí a občasným navezením krmiva a ne o úpravu silnice). Takže tato úprava není stavěná na provoz 20 možná i 30 aut denně. Samozřejmě že pak ty větší kusy vyskáčou. Co s těmi auty? Snažíme se ty větší kusy sbírat... Ale stále se bavíme o ježdění mnoha aut po nezpevněné komunikaci.
  Cyklostezka - i o tomto jsme se s panem starostou bavili, pokud vím, je tam plánována, toto je řešení dočasné (před cyklostezkou).
  Hrubá drť - nebyl to záměr. ty velke kusy tam být neměly.
  Koňská farma, která sama o sobě je hrůza.... Není to farma jak uvádím výše a využili jsme prostor k pronájmu na umístění koní. Sami bychom chtěli pro naše koně a především pro provoz jezdeckých kroužků vhodnější podmínky. Bohužel jsme u Brna a není z čeho vybírat.
  Závěrem bych chtěla poděkovat všem rodičům a dětem z našich kroužků za podporu a účast na provozu spolku a práci kolem využívaných prostor. Je to dřina a ta spousta hodin není moc vidět - viz např. komentář pana Bočka. A proč se tedy snažíme jet dál? Umíme pracovat s dětmi, naše koně, byť aktuálně v ne zcela vyhovujícíh podmínkách, mají dlouholetý vycvik a ini i my praxi, která je přínosem pro práci s dětmi, environmentální vzdělávání a jsme schopni - byť v těchto pomínkách (na kterých pracujeme) obsáhnout velkou skupinu dětí a mládeže. Chtěli bychom, aby koně v Podolí byli přínosem a věřím, že ve spolupráci a s podporou obce toho dosáhneme.
  I Vás bych pane Bočku pozvala k osobní návštěvě, aby jste viděl, kolik práce jsme udělali a že neignorujeme stav cesty. Současně uvítám tipy na snížení počtu průjezdu aut po této cestě. Od nás tam jezdí pouze jedno auto s materiálem a nebýt uzavírky, žádná auta tam nejezdí a drť by nebyla rozježděná.


 • 9. 10. 2018 11:12
  Barbora Kheilová
  Nový chodník

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala,z jakého důvodu se na ulici Výhon udělal chodník o několik centimetrů vyšší než byl původní a tím nám tak vznikl absolutně nežádoucí schodek do domu(209).Teď máme vůči chodníku vchodové dveře podstatně níž a nedovedu si představit,jak to bude vypadat až pořádně zaprší.Včera jsme se dozvěděli,že se v projektové dokumentaci nepočítá s úpravou vchodů do domů.To mě teda dost zvedlo ze židle,protože z původního vchodu co jsme měli toho moc nezbylo a zajímalo by mě,když už se to nebude dělat nové,kdo to uvede aspoň do půvdního stavu.Některé dlaždice co jsme tam měli byly vybagrovány,něco je vysypáno kamínky a je to dobré akorát na vyvrtnutý kotník.

  Děkuji,s pozdravem Barbora Kheilová


 • 12. 10. 2018 11:51
  Vítězslav Eliáš
  Re: Nový chodník

  Dobrý den paní Keilová.
  Co se týče výškové úrovně povrchu chodníku, neumím Vám bohužel od stolu odpovědět. Prověřím situaci na místě s projektantem i stavbyvedoucím a o výsledku Vás budu osobně informovat.
  Co se týče úprav vstupů od chodníku do domů, opravdu nejsou předmětem projektové dokumentace. Budeme v této věci obcházet s projektantem vlastníky jednotlivých domů a na základě dohody buď budou vstupy uvedeny do původního stavu, nebo, lépe, budou nově vydlážděny.

  Děkuji Vám za podněty a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 22:53
  Michal Chmelíček
  Kontejner z Uliček na Kandii

  Dobrý den, není zatarasení cesty z Uliček na Kandii kontejnerem už trochu moc? nedá se kolem něj projít pěšky, natož s kočárkem, zajímalo by mě, kdo to schválil nebo nařídil...


 • 8. 10. 2018 10:22
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kontejner z Uliček na Kandii

  Dobrý den pane Chmelíčku,
  o umístěném kontejneru v uličkách nikdo z obecního úřadu žádné povědomí. Zjišťujeme viníka a poté zajistíme nápravu.

  Děkujeme za upozornění a přejeme hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 10:09
  Helena Vrzalová
  ze života v obci

  Ma jaře dcera se svým partnerem zasadili na Zeliskách 10 stromků - hrušky, jabloně, meruňky, švestky a třešně. Pravidelně je vydatně zalévali, což stromkům prospívalo. Prospívalo tak, že po měsíci "zmizela" jedna z meruněk. Suché horké léto stromky přečkali a dnes ráno jsme zjistili, že přes noc "odešla" jedna ze švestek. Takže mám dva vzkazy:
  - pro toho kdo na Zeliskách stromky vyryl - nejsem nepřející člověk, takže Vám nepřeji aby stromky zašly, ale přeji Vám, abyste kdykoliv budete sklízet úrodu z těchto stromků si uvědomil, že jste stromky nezískal poctivě, ale "nakoupil" za pět prstů.....
  - pro budoucí zastupitele obce - přestaňte politikařit, ale svým vlastním vzorem působte na lidi, aby si uvědomili, že pokud se nebudeme chovat slušně a poctivě, nikdy tu nebude klid a smír mezi lidmi. Tohle kamerový systém nevyřeší, jedině snad obnovená porce "ponocného" :-)
  Hezký den


 • 4. 10. 2018 10:54
  dr.Richter Jan
  Výstavba v Hruškách

  V předvolebním letáku kandidátů Podoláci, který jsem dostal do schránky, je upozornění na plánovanou výstavbu ( Hrušky směrem k Velaticím). Chci se obce zeptat co je na tom pravdy.
  s pozdravem dr.Richter Jan


 • 4. 10. 2018 12:16
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba v Hruškách

  Dobrý den pane Richtře,
  Děkuji Vám za dotaz.
  Platný územní plán ani návrh nového územního plánu v této lokalitě s žádnou další výstavbou nepočítá. Oba dokumenty jsou dostupné buď na webu obce Podolí nebo na stránkách útvaru územního plánování MěÚ Šlapanice. V novém návrhu územního plánu bude naopak obec muset řešit tlak Ministerstva ŽP zrušit poslední větší lokalitu pro výstavbu RD mezi hřbitovem a Uličkami, tzv. Nad Paloukem. Rozšiřování jakékoli zástavby do orné půdy v návaznosti na ochranu zemědělského půdního fondu MŽP naprosto nepřipouští.
  Jsem rád, že Vás i další občany obce mohu uklidnit. O tomto tématu nikdy a nikde nepadla žádná řeč. Já osobně vnímám toto tvrzení jako účelovou lež.

  Hezký den Vítězslav Eliáš


 • 4. 10. 2018 12:24
  Petr Krejčí
  Re: Výstavba v Hruškách

  Dobrý den pane Richter,
  Není žádným tajemstvím, že je o výstavbu v obci, jako je Podolí zájem od jednotlivců i developerských skupin. Neregulovaná výstavba, která bez patřičné infastruktury zatěžuje možné stavební lokality, je pro jakoukoli obec bezesporu přítěží. Stává se poměrně často, že jsou pozemky v naší obci a jejím okolí nabízeny developery na realitních serverech jako stavební i přes to, že jsou v katastru i v územním plánu stále vedeny jako orná půda či zeleň. Pozemky v lokalitě „hrušek“ se v těchto nabídkách objevují také a velice snadno se dá v katastru ověřit, komu tyto pozemky patří. Naše sdružení, kandidující pod názvem Podoláci, vnímá snahy o další neregulovanou výstavbu v obci negativně a chce zachovat oblasti, jako jsou hrušky (ale nejenom je) pro volnočasové aktivity bez negativních dopadů spojených třeba se zvýšenou dopravou.

  Pana starostu musím ujistit, že jeho praktiky v kampani do obecního zastupitelstva nepoužíváme.

  S pozdravem

  Petr Krejčí


 • 5. 10. 2018 9:27
  Vítězslav Eliáš
  Re: Výstavba v Hruškách

  Vážený pane Krejčí,
  jako vysokoškolsky vzdělaný člověk a dosud výkonný zastupitel obce, který ctí platné zákony, byste především neměl šířit paniku.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 5. 10. 2018 9:46
  Petr Krejčí
  Re: Výstavba v Hruškách

  Jako vysokoškolsky vzdělaný člověk a stále činný zastupitel o diskuze s vámi na této vaší úrovni nemám zájem. Chcete-li však diskutovat o porušování zákona, velice rád se této diskuze zúčastním.
  S pozdravem

  Petr Krejčí


 • 1. 10. 2018 17:01
  Jaroslav Kyncl
  TV - pozemní vysílání

  Dobrý den, nevíte, která firma zde v Podolí provozuje pozemní (ne kabelové ) TV vysílání ? Poslední dobou se mi nějak zhoršil zvuk a chtěl bych si ověřit, že to není signálem, ale, např. špatným přijímačem.
  Děkuji za odpověď. Kyncl


 • 4. 10. 2018 12:21
  Vítězslav Eliáš
  Re: TV - pozemní vysílání

  Dobrý den pane Kyncle,
  jediným poskytovatelem kabelové televize po optickém vedení v obci Podolí je VIVO Connection se sídlem ve Šlapanicích. Další poskytovatelé mohou být standardní telekomunikační společnosti, které mají v obci svoje vedení (O2) nebo, kteří poskytují tuto službu bezdrátově.
  Nevím, jestli jsem takto odpověděl úplně na Váš dotaz.

  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 24. 9. 2018 20:19
  Dana Truksová
  Doprava v Uličkách

  Dobrý den, vzhledem k masivnímu navýšení počtu vozidel projíždějícími Uličkami, rádi bychom požádali o nějaké řešení v této přechodné době, kdy tudy projíždí obyvatelé z lokality Nad Výhonem. Omezení rychlosti nebo umístění cedule "pozor děti".
  Děkuji.


 • 26. 9. 2018 17:11
  Roman Vlasák
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den, paní Truksová,
  máte pravdu, že se v uličkách zvedl provoz a bylo by vhodné zajistit opatření, aby zde byli řidiči opatrnější. Vybereme vhodné řešení pro tuto situaci a zařídíme to.
  Děkuji Vám za podnět.
  Roman Vlasák


 • 27. 9. 2018 16:59
  Tomáš Hlavinka
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den

  K dopravní situaci v uličkách bych rád doplnil že nejvíce bezohlední řidiči co se týká rychlosti jsou ti, kteří tam vůbec nebydlí a jen projíždí (hlavně na Kandii a dál do Brna). Určitě by se hodila obytná zóna a místo kamene (dva dny po přivezení posunutého) značku (třeba průjezd zakázán).

  S pozdravem

  T.Hlavinka


 • 27. 9. 2018 19:31
  Libuše a František Vitulovi
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den,
  opravdu by obytná zóna byla zapotřebí, jeden kámen není řešení. Vzhledem k tomu, že nejsou v Uličkách chodníky, mělo by se zde něco začít řešit, opravdu je to nebezpečné nejen pro děti, ale i pro starší lidi. V této ulici byla již špatná situace i před stavbou na Výhoně.
  děkujeme


 • 2. 10. 2018 14:22
  Roman Vlasák
  Re: Doprava v Uličkách

  Dobrý den,

  děkuji všem za informace a podněty k řešení v Uličkách. Dnes jsme nainstalovali dopravní značení snižující rychlost v této ulici na 30km/hod. Proti zneužívání průjezdu kolem garáží na konci Uliček bude nainstalován větší kámen, aby nám s ním řidiči nemanipulovali a do budoucna budeme řešit změnu této části obce buď na obytnou zónu, nebo pomocí jiných nástrojů tak, abychom zajistili klidnější žití v této lokalitě.

  Roman Vlasák


 • 21. 8. 2018 18:42
  Jitka Šmídová
  Koně v Chrastavici

  Dobrý den,
  při cestě kolem potoka z obce směrem k Zukalovu mlýnu jsou v ohradě koně, kteří vypadají příliš hubení, můžete prosím nechat posoudit zda se
  nejedná o týraná zvířata?

  Děkuji za odpověď.

  Jitka Šmídová


 • 22. 8. 2018 13:56
  Roman Vlasák
  Re: Koně v Chrastavici

  Dobrý den, paní Šmídová,
  děkujeme za podnět. Podnikneme v této věci potřebné kroky.
  S přáním pěkného dne
  Roman Vlasák


 • 23. 8. 2018 17:34
  Arpitha z. s.
  Re: Koně v Chrastavici

  Vážená paní Šmídová,
  pravděpodobně máte na mysli tmavě hnědého koně - je to kobyla 25 let stará, a bílého koně - valach 26 let. Tyto koně jsou jako velmi staří lidé (koně se průměrně dožívají 20 - 25 let), stárnou a atrofuje jim svalstvo. Občas se nás lidé ptají na jejich stav. Oba stále ještě mají chuť k životu a nechceme se jim za jejich dřívější službu odvděčit tím, že se jich nějak nedůstojně zbavíme. Proto i nadále těmto koním poskytujeme potřebnou péči odpovídající jejich stavu a věku, a to i s dětmi z našeho jezdeckého kroužku, které jsouv rámci pravidelné výuky vedeny k tomu, že o staré lidi i zvířata bychom se měli starat. Vodí je pravidelně na vycházky a ošetřují. Oba mají speciální krmení pro staré koně, kloubní výživu a další doplňky stravy.
  Zdravotní stav všech našich koní je znám veterinářům, kteří se o naše koně průběžně starají.
  Napište nám, který čas Vám vyhovuje a přijďte prosím osobně (a kdokoli další, kdo by měl zájem s vámi) abyste měla možnost posoudit zblízka, jak o naše koně pečujeme, návštěvu můžete využít k ověření oprávněnosti Vašich pochybností.
  S pozdravem
  Martina Hasoňová


 • 6. 8. 2018 16:06
  Michal Horák
  Obchodní dům a pošta

  Dobrý den chci se zeptat jestli plánujete do budoucna postavit či vybudovat zde nějaký obchodní dům nebo centrum kde by byli všechny obchody pod jednou střechou a zároveň bych velice rád doporučil starostovi aby zde nechal vybudovat v Podolí novou a modernější poštu a bankomat k tomu děkuji za pochopení pan Horák


 • 22. 8. 2018 14:15
  Roman Vlasák
  Re: Obchodní dům a pošta

  Dobrý den, pane Horáku,
  stavba obchodního domu, nebo centra s bankomatem v obci plánována není. Naopak je to s poštou. Zde jsme již zahájili přípravné práce v domě s pečovatelskou službou, kde vzniká projekt Pošta Partner a současně se snažíme zachovat služby, které jsou v obci nabízeny ( např. pedikůra ). Naším cílem je nabídnout občanům novou a hlavně dostupnější poštovní pobočku, která bude otevřena v prosinci tohoto roku.
  Děkuji Vám za dotaz.

  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884659