Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 6. 2018 16:43
  Hnilicová
  garáže-upřesnění

  Milý pane Vlasáku,

  mohl by jste být konkrétnější s termínem dokončení prací a předání ovladačú dveří těm, kteří platí nájem/ řádně a v termínu/. Předpokládám, že firma, která byla na danou zakázku vybrána, tak má nějaký konkrétní termín dokončení práce.
  Děkuji za odpověď.


 • 19. 6. 2018 14:04
  Roman Vlasák
  Re: garáže-upřesnění

  Dobrý den,

  dálkové ovladače mají být doručeny na OÚ Podolí koncem tohoto týdne. Následující týden proběhne distribuce mezi nájemníky a budou dokončovány montážní práce. Do aktivace nového zabezpečovacího systému, bude využíván starý způsob vstupu do garáží. Po aktivaci budou všichni nájemníci kontaktováni s informací o možnosti začít používat dálkové ovladače což montážní firma předpokládá nejpozději v prvním týdnu července.

  Vlasák


 • 15. 6. 2018 10:10
  Hnilicová
  ovladač dveří u garáže

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, kdy nájemci garáže dostanou slibované ovladače od dveří garáže/ sport. hala/. Stávající systém je velmi nekomfortní . Od chvíle, kdy jsme byli cestou zpravodaje informováni, že se instaluje nový systém a také poté , co jsme zaregistrovali, že práce proběhly uplynulo už mnoho týdnů a nic se neděje.
  Kde je problém?
  M. Hnilicová


 • 18. 6. 2018 8:49
  Roman Vlasák
  Re: ovladač dveří u garáže

  Dobrý den,

  práce na zabezpečovacím systému nejsou dokončeny. Čekáme na dodání ovladačů, řídící jednotky a jejich nastavení. Dále se budou měnit stávající a montovat nová čidla v 1.NP sportovní haly. Jakmile budou práce dokončeny a systém schopný provozu, budou ovladače předány uživatelům.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 12. 6. 2018 21:35
  Rábová
  Veřejné osvětlení v Uličkách

  Dobrý den,
  chci se zeptat, z jakého důvodu nesvítí v Uličkách pouliční osvětlení a kdy bude zapnuto.

  Děkuji za odpověď Rábová


 • 13. 6. 2018 17:30
  Roman Vlasák
  Re: Veřejné osvětlení v Uličkách

  Dobrý den, paní Rábová,

  v Uličkách došlo k technickým problémům v souvislosti se stavbou probíhající na ulici Výhon.
  Závada je nahlášena a společnost EON ji má odstranit v nejbližších dnech.

  Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný zbytek dne

  Vlasák


 • 25. 5. 2018 18:58
  Alica Borková
  Průjezdná silnice z Podolí u Brna do Mokrá-Ho

  Dobrý den, chci se zeptat, co můžu udělat pro to, abych zjískala od OÚ Podolí u Brna povolení k průjezdu od Podolí směrem k Mokré (Velaticím), myslím, že je to silnice 37370 (vedoucí kolem ZD).
  Byla bych Vám vděčná a předem děkuji za odpověď.
  A. Borková
  Mokrá 321, 664 04 Mokrá-Horákov, tel.: 777934321


 • 14. 6. 2018 14:25
  Vítězslav Eliáš
  Re: Průjezdná silnice z Podolí u Brna do Mokr

  Dobrý den paní Borková,
  silnice kolem areálu Agropod je účelovou silnicí, historicky zbudovanou za účelem obslužnosti zemědělského areálu. Vzhledem k své šířce nesplňuje bezpečnostní podmínky pro neomezený obousměrný průjezd. Proto na doporučení Dopravního inspektorátu PČR obec přistoupila k omezení provozu značkami zákaz vjezdu. Vjezd je umožněn pouze dopravní obsluze, vozidlům Agropod a vozidlům s povolením obce. Obec povolení vydává jen omezeně, dle rozhodnutí zastupitelstva, občanům obce Podolí a cizím občanům pracujícím na území obce Podolí. Jiným občanům jen ve výjimečných a odůvodněných případech.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 26. 4. 2018 19:02
  Kateřina
  pout

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat kdy bude u vás v Podolí u Brna pout děkuji za odpověd


 • 2. 5. 2018 14:13
  Vítězslav Eliáš
  Re: pout

  Dobrý den,
  pouť v Podolí je o víkendu 12. -13. května.

  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 18. 4. 2018 20:54
  Ježíková
  pálení na zahradě

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to na území Podolí s pálením? Existuje něco jako pálící dny? Ve vyhláškách jsem odpověď nenašla.


 • 20. 4. 2018 14:22
  Roman Vlasák
  Re: pálení na zahradě

  Dobrý den, paní Ježíková,

  v Podolí není pálení omezeno na určité dny. Občané mohou pálit jen přírodní materiály a za dobrých rozptylových podmínek.

  S přáním pěkného zbytku dne
  Roman Vlasák


 • 18. 4. 2018 10:29
  Fišer
  Podolská Pouť

  Dobrý den,
  prosím dejte na stránky Podolí kdy se koná Podolská pouť.
  děkuji, Fišer


 • 20. 4. 2018 14:13
  Roman Vlasák
  Re: Podolská Pouť

  Dobrý den, pane Fišere,

  pouť v Podolí bude 13.5.2018. Současně s informací o pouti, bude od pondělí na stránkách i povolení vjezdu do uzavřených částí obce.

  S přáním pěkného zbytku dne
  Roman Vlasák


 • 11. 4. 2018 21:57
  Barbora Podloucká
  Pískoviště na hřišti u haly

  Dobrý den, byli jsme s dětmi poprvé po zimě na pískovišti na hřišti u haly a bohužel, více připomíná kočičí záchod než místo, kde by si měly bezpečně hrát malé děti. Bylo by prosím možné zařídit výměnu písku a opatřit pískoviště sítí na ochranu proti kočkám? Věřím, že podolští rodiče budou zodpovědní a hřiště budou při odchodu rádi zakrývat. Děkuji předem za odpověď a přeji krásné jarní dny.

  Barbora Podloucká


 • 13. 4. 2018 9:12
  Roman Vlasák
  Re: Pískoviště na hřišti u haly

  Dobrý den, paní Podloucká,
  děkujeme, že jste všímavá ke svému okolí a za podnět. V pískovišti u haly písek vyměníme, pořídíme plachtu k zakrývání a společně s Vámi budeme věřit v zodpovědnost uživatelů parku.

  S přáním pěkného víkendu
  Roman Vlasák


 • 16. 4. 2018 10:09
  Barbora Podloucká
  Re: Pískoviště na hřišti u haly

  Dobrý den,
  moc děkuji :-)
  Barbora Podloucká


 • 26. 3. 2018 20:08
  Regina Onderková
  Ničení soukromého majetku

  Prosím rodiče dětí z Kolonky ( Kalábovo) aby upozornili své potomky, že jsme si nechali nainstalovat kameru a tedy případné vandaly, kteří nám ničí plot v uličce veřejně ohlásíme.


 • 26. 3. 2018 19:00
  Jana Valehrachová
  Kabelová televize

  Dobrý den, chci se zeptat, proč kabelová televize přestala vysílat pořad Události v regionech z Brna a vysílá tento pořad z Prahy? Společnost VIVO na tento dotaz neodpovídá. Děkuji.


 • 28. 3. 2018 13:09
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den paní Valehrachová, společnost VIVO nám k Vašemu dotazu sdělila, že dle zákona musí vysílat pořady s podporou teletextu, kde jsou uvedeny titulky pro neslyšící. Brněnské Události v regionech tuto podmínku nesplňují, proto společnost VIVO musela přejít na vysílání celorepublikové.

  Vlasák


 • 4. 5. 2018 19:09
  Jan Valehrach
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Vlasáku,
  v dané problematice jsem požádal o vyjádření Českou televizi, neboť Vaše vyjádření, resp. vyjádření spol. VIVO vyznívá tak, že dané pořady nejsou opatřeny skrytými titulky a je nutné je nahradit pořady s titulky v teletextu.
  Dle vyjádření České televize: "Zákon č. 231/2001 Sb. (https://www.rrtv.cz/cz/static/cim-se-ridime/stavajici-pravni-predpisy/pdf/231-2001.pdf) uvádí povinnost opatřit určité procento vysílaných pořadů skrytými nebo otevřenými titulky pro sluchově postižené, ale nepředepisuje způsob jejich technické realizace. S ukončením vysílání DVB-T bude ukončeno vysílání i teletextových titulků."
  O povinnosti vysílat titulky v teletextu není v daném zákoně zmínka. Dále dle ČT se "od vysílání skrytých titulků prostřednictvím teletextu postupně ustupuje a nahrazují se skrytými titulky DVB, viz http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/kde-naladit-programy-ct/. U programů v SD jsou skryté titulky teletextové a u programů v HD jsou skryté titulky DVB. Platí to i pro regionální programy. Je třeba, aby to vzaly kabelové televize na vědomí a opatřily i naše regionální programy odpovídajícím typem titulků."

  Prosím tedy, aby nám spol. VIVO zajistila příslušné regionální zpravodajství odpovídající našemu regionu. Vysíláním pořadů z jiného regionu by nám v minulosti neumožnilo shlédnout například reportáž "3 minuty z ..." Podolí (vysílanou v rámci pořadu Týden v regionech).


 • 10. 5. 2018 9:39
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Valehrachu,
  děkuji za objasnění celé záležitosti. Tímto Vás informuji, že společnost VIVO je samostatný subjekt, který nepodléhá obci Podolí. V případě, že jste shledal nesrovnalosti v dodržování zákona, ohledně programové nabídky, obraťte se prosím na příslušné orgány, které toto řeší.
  S pozdravem
  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

27. 11. Xenie

Zítra: René

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1640

Návštěvnost stránek

824096