Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 28. 4. 2019 7:44
  Žaneta Hodaňová
  Pouť v Podolí

  Dobrý den pane starosto,chci se zeptat kdy bude letos v Podolí pouť děkuji


 • 30. 4. 2019 9:21
  Vlasák
  Re: Pouť v Podolí

  Dobrý den paní Hodaňová,
  Podolská pouť bude letos 19.5.. Těšíme se na všechny příchozí a věříme, že vyjde i počasí.

  Děkujeme za dotaz.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 25. 4. 2019 16:16
  Helena Vrzalová
  sečení trávy

  Dobrý den, povšimla jsem si, že dnes dopoledne se začalo se sekáním trávy okolo cyklostezky. Chtěla jsem se zeptat, zda je vypracovaný nějaký plán údržby této a dalších ploch? Chápu a zároveň oceňuji práci technické čety i snahu vedení obce o údržbu a zkrášlení obce. Bohužel se také domnívám, že jsme všichni podlehli kultu "golfových trávníků" a trochu upozadili selský rozum. Sekla se tzv. sena, potom otava a možná, když hodně pršelo, tak byla ještě třetí tráva. Nyní se veškeré plochy "vyholí" na max. nízký trávník, nedochází k rozkvětu přirozených polních květin, tím trpí hmyz a jak asi všichni víme narušuje se životodárný běh v přírodě, porosty vysychají a daří se pak už jen opravdu nevzhlednému plevelu. Rozhodně nejsem zastánce na vše se "vykašlat", jen jsem chtěla požádat, zda by bylo možné i s ohledem na stav sucha jaký v naší přírodě je, přihlédnout k tomu, aby se pro příště okolo cyklostezky nevířil jen prach, ale byla radost kouknout i na kvetoucí pampelišky a sedmikrásky. Příroda, totiž není totéž co zahrádka.
  Děkuji


 • 26. 4. 2019 13:46
  Vlasák
  Re: sečení trávy

  Dobrý den paní Vrzalová,
  celou obec sečeme v pravidelných intervalech a některé plochy častěji s ohledem na případné kulturní akce. Seč probíhá cca jednou za 2-3 týdny. Interval vychází časově v rámci údržby celé obce a i vzhledem k růstu trávy, tak abychom mohli používat běžné žací zařízení a ne cepáky na vysokou trávu. Po cepáku bývá zeleň nevzhledná, nebo je vysečená až na hlínu. V obci máme mnoho zelených ploch, kde se pohybují děti, takže sečeme i s ohledem na požadavky rodičů na eliminaci klíšťat. Samozřejmě máme na údržbu zeleně i různé jiné požadavky, které se zpravidla názorově rozchází, volíme tedy pravidelnou údržbu s ohledem na vývoj počasí a sucha.
  Děkuji za poznatky a dotaz.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 29. 4. 2019 22:15
  Silvie Bočková
  Re: sečení trávy

  Dobrý večer,
  myslím, že by se mělo spíše zohlednit sucho než společenské akce.
  Cituji:"Krátce sečený trávník je pro někoho symbolem bezpečí a čistoty. Nicméně častá seč trávníky poškozuje a tím napomáhá vysychání půdy, které je v posledních letech kritické. Pokud chceme vodu v půdě uchovat, je vyšší vegetace na travnatých plochách nezbytná. Český svaz ochránců přírody proto doporučuje omezit počet sečí trávníků.
  Trávník tak v důsledku zbytečného pokosení pomalu usychá, až může zmizet úplně. Nakonec situace eskaluje do stavu, kdy je místo trávníku jen holá zem, která ještě více odvádí vodu, udusává se, vysušuje se a eroduje. Místo trávníků, které pomáhají s regulací teploty a vlhkosti a činí tak své okolí i ve velkých vedrech snesitelnější (čím vyšší tráva, tím lépe), tak vytváříme plochy, kde je horko nesnesitelné, teplo se zde akumuluje a teplotní situaci ve svém okolí zhoršují."
  Argument o obavě z klíšťat: Nízkou trávu nemají ráda, žijí v trávě od výšky dvaceti centimetrů.
  Prosím myslete na přírodu i při používání chemikálií. Naše rodina raději vyrýpne plevel nožíkem.
  Děkuji


 • 12. 4. 2019 11:26
  Monika Možná
  Historické fotografie

  Dobrý den, je možné na OÚ najít historické fotografie ulice Nové? Děkuji za odpověď.


 • 26. 4. 2019 11:00
  Roman Vlasák
  Re: Historické fotografie

  Dobrý den paní Možná,

  našel jsem jen několik kousků a většina z nich je z rekonstrukce komunikace a budování sítí.
  Pokud se na ně chcete podívat rádi Vás přivítáme.
  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 26. 4. 2019 12:00
  Monika Možná
  Re: Historické fotografie

  Dobrý den, pane Vlasáku,
  mockrát děkuji za informace, určitě se zastavím.

  Přeji krásný zbytek dne a víkend.


 • 10. 4. 2019 7:00
  Kašíková Věra
  Služba pro důchodce a nemohoucí

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je i po volebním období stále dostupná služba, že důchodci a nemohoucí, kteří nemají možnost odvézt věci do "Ekodvora" vynesou věci před dům, a bude jim to na požádání odvezeno...

  Děkuji za odpověď


 • 10. 4. 2019 11:24
  Roman Vlasák
  Re: Služba pro důchodce a nemohoucí

  Dobrý den paní Kašíková,
  ano lidem stále pomáháme s občasným odvozem odpadu.
  Lidé, kteří nemají auto, jsou nemohoucí, případně nemají rodinu, která by pomohla s odvozem do sběrného dvora, se občas na obecní úřad obrací s žádostí o pomoc. Pomáháme nejen nemohoucím, ale všem občanům, kteří mají nárazově objemný odpad, který se jim nevleze do aut a nemají vozík za auto, např. s odvozem lednice, bojleru apod. Dále, pokud je to v časových možnostech zaměstnanců obce, se snažíme vycházet občanům vstříc v dohodě na otevření sběrného dvora i mimo otevírací dobu, aby si mohli svůj odpad dovézt.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 9. 4. 2019 11:59
  Hnilicová
  Re: Pozvání do Francie

  Dobrý den, děkuji za odpověď a ráda bych upřesnila několik věcí.
  Když jsem se dozvěděla, o pozvání do Ay / ne od Vás, p. starosto, jak bych očekávala /, tak jsem také oslovila několik lidí, kteří se spolupráce dříve účastnili. Byli to zjevně lidé, kteří nepatřili mezi těch několik, které jste oslovil Vy.
  Vzhledem k tomu, že se nejedná o soukromou akci, ale o oficiální pozvání starostky jedné obce adresované naší obci a našim občanům, tak bych logicky očekávala celoplošnou informovanost.
  Jako starosta obce máte možnosti, jak lidi informovat. Např. na webu obce- na viditelném místě-ideálně hned po otevření stránek.
  Je opravdu takový problém dát na web zprávu:" Vážení občané, družební obec Ay sur Moselle zve občany Podolí na návštěvu ve dnech 14-16/6. Připraven je/ jako vždy / velmi zajímavý program a srdečné přijetí v rodinách. Kdo by měl zájem se účastnit , ať se přihlásí do konce dubna na obecním úřadě. Způsob dopravy a další organizace bude upřesněna dle počtu účastníků. Zváni jsou jak ti, kteří již přátele v Ay mají, a rádi by se znovu setkali, tak ti , kteří by rádi poznali naši družební obec ve Francii. "
  A je tak náročné tuto informaci několikrát vyhlásit rozhlasem?
  Pokud to necháte na p. Filipovi ev./ jak jsem vyrozuměla z Vaší odpovědi/ na mě, tak se určitě najde někdo, na koho se zapomene a bude zcela oprávněně rozhořčen, že se nic nedozvěděl. Navíc předpokládám, že obec má informace, kdo se družby v minulých letech účastnil . A znovu připomínám, nejedná se o soukromou akci. Kdokoliv z Podoláků, kdo bude mít nově zájem, je vítán.
  Hlavní problém je, že se o této nabídce neví. A to je škoda.
  Protože jsme na stránkách Zeptejte se mám tedy jediný dotaz.
  Uveřejníte na stránkách obce pozvánku p. starostky z Ay sur Moselle nebo oslovením několika lidí z Podolí považujete záležitost za vyřešenou?


 • 10. 4. 2019 18:52
  Vítězslav Eliáš
  Re: Pozvání do Francie

  Vážená paní Hnilicová,
  Váš příspěvek i návrh textu k hromadnému oslovení všech Podoláků zní moc hezky a jistě by oslovil spoustu občanů. Dovoluji si jen podotknout, že na obec žádné oficiální pozvání s programem nepřišlo, o připravované návštěvě jsem se dozvěděl již minule popsaným způsobem. Nemám povědomí o předpokládaných kapacitních možnostech přátelů z Ay k naší návštěvě.
  Jako dlouholetá účastnice vzájemných družebních pobytů v Ay a v Podolí víte, že plošně nikdy nebyli podolští občané oslovováni. Důvodem byly podmínky, kdy podolští účastníci jsou ubytováváni v rodinách občanů Ay a jejich předpokládanou povinností je ubytovat zase přátelé z Ay u sebe doma. Ze zkušeností všichni víme, že tyto podmínky jsou celkem omezující. Standardně byli vždy osloveni ti občané, kteří byli v minulosti do výměnných návštěv osobně zapojeni a ti případně přivedli nové účastníky. Při respektování pohostinnosti přátel z Ay byl jejich počet vždy z logických důvodů jakýmsi rozumným způsobem omezen. Ptáte se, zda zveřejním obecnou nabídku pro všechny občany. Ne nezveřejním. Nedovolil bych si do Ay přivézt např. 50 nových návštěvníků, aniž bych věděl, že to přátelům z Ay nezpůsobí komplikace. Pokud by se měla konat taková vícečetná návštěva, která by na základě zájmu z celoplošného zveřejnění nabídky pro všechny Podoláky byla možná, musely by být předem známy vzájemně dohodnuté konkrétní podmínky po všech stránkách. Já nemám informace, zda v Ay jsou připraveni přijmout a ubytovat větší počet návštěvníků. Vy ano?
  Navíc při dnešní konzultaci s panem Jiřím Filipem, styčným organizátorem vzájemných návštěv, jsme si vzájemně potvrdili stávající princip oslovování účastníků návštěvy. Navíc jsem se dozvěděl, že pan Filip se nebude moci zúčastnit. Já nejsem jazykově vybaven, abych jeho roli převzal a jak jsem psal, návštěvy se z osobních důvodů nemohu zúčastnit.
  Paní Hnilicová, musím se přiznat, že smyslu a cíli Vaší veřejné korespondence moc nerozumím. Vy snad všechny tyto informace máte a znáte. Proto se mi zdá toto veřejné dopisování jako nešťastné. Napříště bych doporučoval osobní konzultace a až budeme mít ověřeny podmínky, za jakých můžeme návštěvu Ay nabídnout všem lidem, teprve to udělat.

  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 5. 4. 2019 18:13
  Jitka Šmídová
  Další satelit

  Dobrý den,
  proslýchá se, že se v Podolí bude stavět další satelit, je to pravda?
  Jitka Šmídová


 • 7. 4. 2019 21:48
  Vítězslav Eliáš
  Re: Další satelit

  Dobrý den paní Šmídová.
  V platném územním plánu schváleném v roce 2006 (https://www.podoliubrna.cz/file.php?nid=4624&oid=627962) je několik "satelitů" - ploch určených k zástavbě rodinnými domy, jsou označeny Br1 až Br11. Některé jsou dnes již téměř zastavěny jako jsou lokality Br1, Br5, Br6, Br9, Br10, v některých se začalo stavět Br4, Br8 a některé jsou v různé fázi příprav k zástavbě Br3, Br11. Nejdále v přípravách je lokalita Br11, kde by měly vzniknout 4 domy. Satelitem zřejmě nazýváte větší lokality jako jsou Br3 Za Humny a Br2 Nad Paloukem. Obec není vlastníkem žádných pozemků v těchto lokalitách, jsou ve vlastnictví soukromých osob.
  U lokality Br3 je již několik roků vydané pravomocné územní rozhodnutí pro realizaci inženýrských sítí a komunikace. Dle mých informací probíhají jednání vlastníků o změně ÚR, která bude předcházet stavebnímu řízení. U lokality Br2 evidujeme zájem několika zájemců o její zástavbu. Tomu však musí předcházet jednak dohoda s vlastníky o výkupu pozemků a jednak jednání s obcí o podmínkách a regulativech zástavby. Podle mých informací nikdo z vlastníků dosud pozemky neprodal ani nikdo žádné podklady pro jednání s obcí nepředložil.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 31. 3. 2019 10:40
  Hnilicová
  Pozvání do Francie

  Dobrý den,
  dozvěděla jsem, že občané obce Podolí dostali pozvání od p. starostky naší družební obce ve Francii-Ay sur Moselle. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho už tuhle informaci máte a proč o ní nejsme informováni. Na stránkách obce jsem tuto informaci nenašla.
  Pokud máte p. starosto problém s překladem zvacího dopisu do češtiny, ráda vám pomůžu. Bylo by hezké, kdyby spolupráce, která trvá už skoro 30 let pokračovala. A bylo by smutné, kdyby skončila jen proto, že se lidé o této možnosti nedozví.
  Jaký je přesná termín naší návštěvy v Ay? A kdy tyto informace zveřejníte?
  Děkuji za odpověď a zjednání nápravy.
  M. Hnilicová


 • 3. 4. 2019 10:52
  Vítězslav Eliáš
  Re: Pozvání do Francie

  Dobrý den paní Hnilicová,
  V novoročním přání od paní starostky z Ay sur Moselle byla tato zmínka o víkendu 15.-16.6. 2019: „Vous vous attendons pour le week-end du 15-16 juin 2019“. Protože jsem větě úplně nerozuměl, požádal jsem pana Jiřího Filipa o upřesnění. Na můj dotaz jsem se v únoru dozvěděl, že přátelé s Ay plánují na tento termín setkání nás Podoláků u nich v Ay. Dohodli jsme se, že prověříme další kroky k uskutečnění této návštěvy. Při dalším setkání v polovině března jsem informoval pana Filipa, že jsem oslovil některé občany, dříve do vzájemných kontaktů angažované, a ti svoji případnou účast odmítli. Pro mne je z různých důvodů tento termín také nevyhovující. Pan Filip zase informoval mne, že jediní, z jím oslovených občanů, jste to byli právě Vy s manželem, kdo se k účasti vyjádřil pozitivně, a dále se vyslovil, že jemu termín také nevyhovuje. Rozešli jsme se tedy se závěrem, že pro tentokrát přátelům z Ay za pozvání poděkujeme a omluvíme se s tím, že budete-li Vy mít zájem, můžete se návštěvy zúčastnit individuálně.

  Paní Hnilicová,
  pokud máte povědomí o dalších lidech, kteří by se chtěli návštěvy zúčastnit a byla byste ochotná se její organizace ujmout, bylo by to pro další pokračování partnerství mezi našimi obcemi velmi prospěšné. V takovém případě budu velmi rád, když se mi ozvete.

  Děkuji Vám za příspěvek a přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 28. 3. 2019 11:16
  Kučerová
  Kde jsou stromy??????

  Dobrý den všem,
  dnes jsem byla svědkem masivního kácení stromů na dětském hřišti a něco padlo i před úřadem a to během 1 hodiny zmizely cca 4 stromy prý to bude pokračovat.....Proč? Ptala jsem se přímo kácejícího - prý byly suché.....? Viděla jsem je....a bylo mi z toho smutno a zárověň jsem cítila zlost a bezmoc...Padly zbytečně! Byly to zdravé stromy bez známek suchosti nebo napadení!!!! Proč na dětském hřišti? Děti tam nebudou mít ani trošku stínu (podobná situace je už na novém fotbalovém hřišti - žádný stín). žiju celý život na vesnici, v Podolí 20 let, protože máme rádi přírodu, rostliny, tradice....Postupně nám tu ale mizí zeleň, je jí tu čím dál méně....Proč nám tu likvidujete zdravé přírodní prostředí??????


 • 29. 3. 2019 14:03
  Vítězslav Eliáš
  Re: Kde jsou stromy??????

  Dobrý den paní Kučerová a všichni čtenáři.
  V roce 2016, v období minulého zastupitelstva, obec nechala ve spolupráci s odbornou firmou SAFE TRESS zpracovat Projekt péče o stromy v obci Podolí. Celkem byl posouzen zdravotní stav 354 stromů na 22 plochách a byly stanoveny návrhy na jejich ošetření z krátkodobého i dlouhodobého hlediska ve třech stupních naléhavosti. Základní popis k jednotlivým stromům naleznete na portále www.stromypodkontrolou.cz .
  Dovolím si nesouhlasit s označením „masivní kácení“. Na dětském hřišti byly včera pokáceny dva stromy, u kostela jeden a pod obecním úřadem také jeden. Před týdnem ještě bříza v zahradě školní jídelny a v únoru lípa před farou, celkem tedy od začátku tohoto roku 6 stromů. Všechny vykazovaly zdravotní problém i hrozbu případného pádu. Kdy by tato hrozba byla naplněna si nikdo z nás nedovolí určit. Problém by nastal v momentě jejího naplnění a způsobení škody na zdraví či majetku, a to jak pro obec, tak především pro postiženého. Takže je to o rozhodnutí, zda skácet teď nebo až za nějakou dobu. A za jakou?
  Dále si dovolím nesouhlasit s konstatováním mizením zeleně v obci. Z původně posouzených 354 stromů bylo dosud pokáceno 20 stromů. Za tu dobu obec vysadila asi 100 stromů (zahrada DPS, park Loučka, alej Zeliska, stromořadí u Agropod, park Nad Výhonem III) a dalších více jak 200 v období před tím (vrby okolo Říčky, javory okolo cyklostezky, hrušně v aleji Hrušky, biocentra pod Agropod a Pindulka,..) a počty vysazených keřů dosahují a zřejmě i překračují tisícovku. Doplňovat a obnovovat výsadbu zeleně samozřejmě plánujeme i do budoucna.

  Děkuji Vám za příspěvek. Věřím, že se mi podařilo rozptýlit vaše obavy z nekontrolovaného a neodborného kácení.

  Hezký den,.
  Vítězslav Eliáš, starosta


 • 3. 4. 2019 20:40
  Kučerová
  Re: Kde jsou stromy??????

  Dobrý večer, pane starosto,
  samozřejmě označení "masivní kácení" je třeba brát s nadsázkou. Není to míněno jako v brazilských pralesích, ale v rámci malé obce každý strom, který je zlikvidován, dost chybí. Podívejte se např. na fotku kostela se stromem a teď kostel bez stromu? Je prostě holý, smutný...:-( Nevedu si statistiku, kolik stromů bylo kdy pokáceno a kolik vysazeno. Jen, co mě zrovna napadá- před farou už nejsou 2 lípy ani túje, na hřišti chybí už více stromů a bohužel i to křoví, které mimo jiné mělo výbornou funkci zábrany vbíhání dětí na ulici, ale také jako herní prvek pro schovky:-( Na zahradě u jídelny už je skoro pláň, tam chybí hodně stromů (mimochodem pro dětské akce byly důležité také jako herní prvek - při posledních akcích už nebylo mezi co natáhnout lana, pavučiny, slepé stezky apod.) Spousta menších stromků ustoupila výstavbám (viz Kalábovo). Stromky vysazujete, ale povětšinou na krajích obce, náves bude za chvíli holá, a jestli se někdy, nedej bože, zrealizuje plánovaná přestavba, tak tam bude samý beton, ztratí to kouzlo malebné vesnice a bude to tuctové rozpálené náměstí jako někde ve městě:-( A není to jen můj názor nebo názor laika...
  Další věc je, že než takový zasazený proutek vyroste, potrvá to spoustu let než nahradí vzrostlý strom...:-(
  Fotky a vzorek jsem konzultovala s lidmi z oboru, než jsem psala první reakci - jevily se jim jako zdravé, ale teď už je, bohužel, pozdě...Na vámi avizovaném portále nelze nic dohledat. Pan jednatel mi sdělil, že projekt může zveřejnit jen obec. Můžete to, prosím, zveřejnit?
  Je zvláštní, že projekt je z r.2016 a po 3 letech se kácí údajně poškozené stromy? A pokud by se měli posuzovat stromy jako v budoucnu poškozené, tak aby jsme nakonec nekáceli stromy preventivně jen proto, že jednou možná spadnou, protože jsou suchá léta a že bude vítr nebo protože z nich na podzim padá listí na sousedovu zahradu...?
  K tématu čerstvá aktualita: https://www.nadacepartnerstvi.cz/Stromy-a-odpovedne-vodni-hospodarstvi-pro-zdravou-/Adapterra/Cesko-potrebuje-10-milionu-stromu,-shodlo-se-30-or?fbclid=IwAR0DdsV4tQt1q0GS6A_kksrNHfySIGZKA6LhJK5oB7ecbeMlz1OLN-7ADVA
  PS: jak skončila nabídka možnosti revitalizace starého sadu, kterou jsem před časem posílala?
  Pěkný den
  Kučerovi
 • 5. 4. 2019 15:06
  Vlasák
  Re: Kde jsou stromy??????

  Dobrý den všem,
  rád bych zde přiblížil proces hodnocení stromů v obci a jejich údržbu. O drtivou většinu stromů v obci se kromě výsadby nikdo celá desetiletí nestaral. Jak zde již zaznělo, v rámci odpovědnosti a péče o majetek se obec rozhodla udělat inventarizaci stromů, ze které vzešel plán péče o stromy, kterým se obec řídí. Plán je rozdělen do lokalit a několika fází dle druhu naléhavosti. Na základě výsledků inventarizace a doporučení odborníků ze společnosti Safe trees, posuzuje stromy při kontrole stavu i Komise životního prostředí a arborista.
  Stromy jsou samozřejmě posuzovány dle jejich aktuálního zdravotního stavu, ne jen dle stavu v roce 2016. Jsou to živé organismy, které mají infekce, dřevokazné plísně a houby. Dále jsou zde různé růstové deformace. U napadených stromů nejdříve posuzujeme, zda je vhodný zdravotní či bezpečnostní ořez. Tam kde by stačil ořez, nebo bezpečnostní vazba, může někdy změnit způsob zásahu např. infekce stromu. Dále se stromy ořezávají v rámci ochrany elektrického vedení, které provádí společnost EON. To je příklad jednostranně ořezaných korun stromů v obci. Nicméně stromy necháváme na místě dál, protože jsou zdravé.
  Na první pohled se mnohdy zdá, že je strom krásný a nic mu není. Při ohledání ale zjistíte, že je strom nemocný, nebo usychá. Ne vždy je z pařezů možné poznat, v jakém stavu strom byl, pokud není dřevní hmota zničena třeba houbou viz. lípa u kostela a u fary. Například bříza usychá od vrcholu koruny, odkud často padají silné suché větve viz. bříza stojící u značky STOP na křižovatce pod OÚ. Oslabené jehličnany suchem zase často napadá např. kůrovec - alej smrků u jídelny byla napadena kůrovcem, stejně tak uhynula řada jehličnanů naproti vstupu do haly – brzy se na nich začne loupat kůra.
  Věřte, že se na obecní úřad obrací občané obce Podolí, kteří nechtějí strom před domem, protože jim vadí listí v okapech a na autech, nebo mají jiný zástupný důvod a není jim vyhověno. Stromy nekácíme bez předešlého posouzení jejich stavu a zvážení jiných technik, jako je odlehčení a snížení koruny, bezpečnostní vazba či zdravotní a bezpečnostní řez.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 14. 4. 2019 23:34
  Kučerová
  Re: Kde jsou stromy??????

  Dobrý večer, je, prosím, tedy možné zveřejnit dotyčný posudek firmy Safe Trees? Děkuji


 • 26. 4. 2019 10:18
  Roman Vlasák
  Re: Kde jsou stromy??????

  Dobrý den, paní Kučerová,
  aplikace, na kterou pan starosta poskytl odkaz ve své odpovědi, je živá a z toho důvodu v ní má veřejnost omezené přístupy. Aktualizujeme v ní stav stromů, zadáváme do ní poznámky o péči, zásazích na stromech a informace o stromech označených jako pokácené, z ní automaticky mizí.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 1. 3. 2019 15:17
  Havlíček
  Hluk v obci

  Vážený pane starosto,
  obracím se na Vás s dotazem, zda se plánuje opětovné provádění měření hluku (způsobené provozem dálnice) v zastavené části obce. Přestože byla provedena úprava povrchu dálnice, ve výsledku se míra hluku dle mých zkušeností nezměnila. Naopak jsem přesvědčen, že hluk, je stále více slyšitelný a to i ve večerních hodinách přes zavřená okna. Je možné aktivně daný problém, který naši obec trápí celou řadu let nějak řešit? Ze svých zkušeností je mimo části obce položené směrem k dálnici velmi citlivě zasažena i oblast Nad Výhonem. Je možné hledat řešení i ve vegetačních úpravách části obce nad Výhonem formou výsadby vzrostlé vegetace? O rostoucím hluku letecké provozu nad obcí v nízkých letových hladinách jsem Vás již informoval (lze v této věci také nějak situaci řešit?) Štěstí je, že kolem Podolí nevede železniční trať.
  Předem děkuji za zpětnou vazbu.
  Havlíček


 • 11. 3. 2019 8:47
  Roman Vlasák
  Re: Hluk v obci

  Dobrý den pane Havlíčku,
  ano opětovné měření hluku je plánováno předběžně na duben. Následné výsledky budou konzultovány s měřením z roku 2012. V rámci aktivních snah o snížení hluku z dálnice a zlepšení života v obci aktuálně hledáme možnosti vybudování valu kolem dálnice v oblasti směrem k motorestu Rohlenka. Z informací, které jsme získali při řešení problematiky hluku z dálnice je patrné, že zeleň pomáhá až při určité šíři a vzrůstu porostu a to stále velmi málo. I přesto bychom chtěli na valu vybudovat např. lesopark.
  Protihluková stěna je plánována jako součást stavby při rozšiřování dálnice.

  Roman Vlasák
  místostarosta


 • 28. 3. 2019 10:53
  Kučerová
  Re: Hluk v obci

  a hluk bude větší a větší, protože nám tu nějak nesmyslně mizí zeleň a hlavně vzrostlé stromy!!!!!


 • 21. 2. 2019 11:47
  Aneta Nováková
  Rozhlas na křoživatce Výhon-Dědina

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je v plánu opětovná instalace rozhlasu na křižovatce ulic Výhon a Dědina? S novým osvětlením rozhlas namontován nebyl a my od té doby bohužel hlášení neslyšíme.
  Děkuju za odpověď.

  Aneta Nováková


 • 28. 2. 2019 9:32
  Roman Vlasák
  Re: Rozhlas na křoživatce Výhon-Dědina

  Dobrý den, paní Nováková,
  ano rozhlas se bude na své místo vracet. Práce máme přislíbený na příští týden, kdy bude firma současně opravovat několik stanic v obci.
  Děkuji Vám za dotaz.
  Roman Vlasák


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884434