Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 26. 3. 2018 19:00
  Jana Valehrachová
  Kabelová televize

  Dobrý den, chci se zeptat, proč kabelová televize přestala vysílat pořad Události v regionech z Brna a vysílá tento pořad z Prahy? Společnost VIVO na tento dotaz neodpovídá. Děkuji.


 • 28. 3. 2018 13:09
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den paní Valehrachová, společnost VIVO nám k Vašemu dotazu sdělila, že dle zákona musí vysílat pořady s podporou teletextu, kde jsou uvedeny titulky pro neslyšící. Brněnské Události v regionech tuto podmínku nesplňují, proto společnost VIVO musela přejít na vysílání celorepublikové.

  Vlasák


 • 4. 5. 2018 19:09
  Jan Valehrach
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Vlasáku,
  v dané problematice jsem požádal o vyjádření Českou televizi, neboť Vaše vyjádření, resp. vyjádření spol. VIVO vyznívá tak, že dané pořady nejsou opatřeny skrytými titulky a je nutné je nahradit pořady s titulky v teletextu.
  Dle vyjádření České televize: "Zákon č. 231/2001 Sb. (https://www.rrtv.cz/cz/static/cim-se-ridime/stavajici-pravni-predpisy/pdf/231-2001.pdf) uvádí povinnost opatřit určité procento vysílaných pořadů skrytými nebo otevřenými titulky pro sluchově postižené, ale nepředepisuje způsob jejich technické realizace. S ukončením vysílání DVB-T bude ukončeno vysílání i teletextových titulků."
  O povinnosti vysílat titulky v teletextu není v daném zákoně zmínka. Dále dle ČT se "od vysílání skrytých titulků prostřednictvím teletextu postupně ustupuje a nahrazují se skrytými titulky DVB, viz http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/kde-naladit-programy-ct/. U programů v SD jsou skryté titulky teletextové a u programů v HD jsou skryté titulky DVB. Platí to i pro regionální programy. Je třeba, aby to vzaly kabelové televize na vědomí a opatřily i naše regionální programy odpovídajícím typem titulků."

  Prosím tedy, aby nám spol. VIVO zajistila příslušné regionální zpravodajství odpovídající našemu regionu. Vysíláním pořadů z jiného regionu by nám v minulosti neumožnilo shlédnout například reportáž "3 minuty z ..." Podolí (vysílanou v rámci pořadu Týden v regionech).


 • 10. 5. 2018 9:39
  Roman Vlasák
  Re: Kabelová televize

  Dobrý den, pane Valehrachu,
  děkuji za objasnění celé záležitosti. Tímto Vás informuji, že společnost VIVO je samostatný subjekt, který nepodléhá obci Podolí. V případě, že jste shledal nesrovnalosti v dodržování zákona, ohledně programové nabídky, obraťte se prosím na příslušné orgány, které toto řeší.
  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 5. 2. 2018 17:00
  Jana a Karel Pytelovi
  cesta kolem Říčky

  Dobrý den.
  Přidáváme se ke komentáři p. Burešové o zničené cestě okolo Říčky k Zukalovu mlýnu a dodáváme, že se to netýká jen této cesty. Koňmi rozdupaná je i pěšina okolo nového stromořadí k myslivecké chatě (zatím naštěstí jen její polovina) a celá šířka pokračování cesty kolem myslivecké chaty k Červenému kříži. Je škoda nechat takto zničit cesty, které jsou hojně využívány pěšími i cyklisty. Řešením by snad mohlo být, aby jezdci využívali jen část šířky cesty a jezdil jednotlivě za sebou. Jana a Karel Pytelovi


 • 5. 2. 2018 14:20
  Burešová Svatava
  cesta kolem Říčky k Zukalovu mlýnu

  Dobrý den, celé roky jsme rádi využívali polní cestu kolem Říčky k Zukalovu mlýnu jako procházkovou trasu, na kolo nebo na městský autobus do Mariánského údolí. V loňské roce si část pozemku ohradila "chovatelka " koní a pořádá jízdy na koních. Celá cesta je zničená od koní, aut a dopravy sena na pozemek. Prosím , co je možné udělat proto, aby po cestě mohli opět chodit lidé, jezdit kola a neničili ji koně a auta. Burešová


 • 8. 2. 2018 8:58
  Vítězslav Eliáš
  Re: cesta kolem Říčky k Zukalovu mlýnu

  Dobrý den vážení přispěvatelé,
  děkujeme za Vaše podněty ke zničeným cestám pohybem koní, které dostáváme z vícero stran. S chovatelkou koní hledáme řešení zatím domluvou. V případě, že to nebude fungovat, budeme hledat jiné prostředky.

  Hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 16. 1. 2018 17:09
  Zdeňka Párová
  Výsledky voleb

  Dobrý den, kde, prosím, najdu na stránkách výsledky prvního kola prezidentských voleb v naší obci? Děkuji za informace!


 • 17. 1. 2018 13:30
  Fišer
  Re: Výsledky voleb


  Dobrý den, výsledky jsem našel zde:


  https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-2018.aspx?t=4&k=vysledky-prvni-kolo&o=CZ064&o2=583634&o3=CZ0643&obec=podoli


 • 17. 1. 2018 17:01
  Roman Vlasák
  Re: Výsledky voleb

  Dobrý den,

  děkujeme za dotaz. Výsledky jsou vyvěšeny na úřední desce u OÚ a na internetu to hledáme na stejném odkazu jako pan Fišer. Pro jistotu jsem do aktualit vložil i opis výsledků ze statistického úřadu.

  S přáním pěkného zbytku dne
  Roman Vlasák


 • 17. 1. 2018 22:26
  Zdeňka Párová
  Re: Výsledky voleb

  Děkuji za všechny odpovědi ohledně výsledků voleb! Dnes jsem je obdržela od obce e-mailem a jsou již také v aktualitách. Perfektní!


 • 16. 1. 2018 9:33
  Pokorný Lubomír
  Nesvítící uliční osvětlení

  Díky za info.
  Je hezké vědět, že se někdo stará. Hned je mi lépe po těle. :))
  Pokorný.
  776153233


 • 15. 1. 2018 17:18
  Pokorný Lubomír
  Nesvítící uliční osvětlení

  Dobrý den,
  v ulici Na rybníku nesvítí už delší dobu osvětlení u č.p. 238. Dá se s tím něco udělat? Já osobně si rožnu osvětlení u domu, ale co ti, co denně ráno a večer chodí po neosvětleném chodníku. Je to na zabití.
  Děkuji za info.
  Pokorný.
  776153233


 • 16. 1. 2018 8:52
  Roman Vlasák
  Re: Nesvítící uliční osvětlení

  Dobrý den, pane Pokorný,

  děkuji za nahlášení poruchy. Víme o tom. Bohužel obec byla nucena v prosinci najít jiného dodavatele na opravy veřejného osvětlení, což se nám podařilo.
  Dodavatel nám včera oznámil, že tento týden začnou s opravou všech poruch osvětlení a odstrojí vánoční strom.

  S pozdravem
  Roman Vlasák


 • 9. 1. 2018 11:43
  Nataša Kotvová Vítková
  kočička

  Dobrý den,včera kolem třetí hodiny se mi ztratila kočička mourovatá,ještě malinká. Naposledy byla s družinkou u bývalého velkostatku,(JZD). Děkuji. Nat. Kotvová Vítková-keramika-Podolí 234


 • 4. 1. 2018 20:39
  Tomas
  Planovana vystavba a uzemni plan

  Dobry den pane starosto, chci se zeptat zda-li je v budoucnu planovana nejaka vystavba za novostavbami od Kalaba (Kolonka) na parcele mezi poslednimi ctryrmi domy kde konci vystavba a silnici co vede ke staremu JZD ? Momentalne je tam pruh louky avsak neni mi znamo komu patri a zda-li je to budouci stavebni prostor nebo ne. Dekuji predem za reakci. T.


 • 15. 1. 2018 9:20
  Vítězslav Eliáš
  Re: Planovana vystavba a uzemni plan

  Dobrý den pane Tomasi.
  Ne, na louce mezi domy Nové Kolonky a silnicí k Agropod se výstavba neplánuje. V územním plánu, který je také zveřejněn na těchto obecních stránkách je tato plocha vymezena jako krajinná zeleň.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 19. 12. 2017 12:01
  Stanislav Mrázek
  Doplněk k přechodu

  Moje připomínka k označení přechodu je už bezpředmětná. Vycházela z původní informace. Současné označení je vzorné.


 • 18. 12. 2017 10:40
  Stanislav Mrázek
  Umístění dopravních značek

  Dobrý den,
  na základě podnětů od občanů prosím o objasnění umístění dopravního označení u nového přechodu pro chodce. Pracovníci firmy hovoří o nějakých normách....Vyhláška ministerstva dopravy stanoví:
  § 5
  Umístění svislých dopravních značek
  (1) Svislé dopravní značky se umísťují tak, aby byly pro účastníky provozu na pozemních komunikacích, pro
  které jsou určeny, včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné.
  (2) Svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad
  vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při
  levém okraji vozovky nebo nad vozovkou.
  Ptám se, zda existuje nějaká jiná norma, která by odůvodnila umístění značky do chodníku, tak jak jsme svědky u sokolovny?
  Druhý dotaz mám k označení nového přechodu značkami Přechod pro chodce. Jsem přesvědčen o tom, že by tyto značky u nového přechodu být měly, např. z důvodu, že přechod bude zasněžený... Par.12 dané vyhlášky stanoví:
  f)"Přechod pro chodce" (č. IP 6), která označuje přechod pro chodce vyznačený značkou č. V 7 a zejména
  tam, kde by jej řidič jinak neočekával, například mimo křiţovatku,
  Tento text odráží naši konkrétní situaci, kdy řidič jedoucí od školy a zabočuje k sokolovně se najednou octne před přechodem, o kterém není jinak informován.
  Vzhledem k tomu, že nový přechod byl vybudován především pro děti jdoucí do školy, je označení tohoto přechodu velmi důležité. Děkuji,


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

25. 5. Viola

Zítra: Filip

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1683

Návštěvnost stránek

864744