Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 10. 2016 8:06
  Vojtíšková
  volby

  Dobrý den
  Hledala jsem na vašich stránkách výsledky voleb 2016 v naší obci a nikde jsem je nenašla.Prosím o zveřejnění.Děkuji


 • 10. 10. 2016 12:41
  Vlasák - Moderátor
  Re: volby

  Dobrý den,
  výsledky voleb jsou umístěny v aktualitách na obecních stránkách. Detailněji potom na www.volby.cz

  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák


 • 28. 9. 2016 20:22
  Iveta Vlachová
  28. září

  Dobrý den.
  Omlouvám se, ale dovolím si opravit informaci toho, kdo vložil na stránky obce v sekci kultura připomínku k 28. září.
  Svatý Václav byl zavražděn roku 935, některé zdroje uvádějí i rok 929. Tudíž jsme si dnem volna připomněli událost z roku 935 .
  Děkuji. Iveta Vlachová.


 • 29. 9. 2016 10:15
  Roman Vlasák
  Re: 28. září

  Dobrý den,
  děkujeme za upozornění na chybu v textu. Máme již opraveno.
  Pěkný den.
  Roman Vlasák


 • 26. 9. 2016 10:38
  Jan Podloucký
  Značka "Konec cyklostezky"

  Dobrý den,

  chtěl bych se přidat k jednomu z minulých dotazů týkajících se cyklostezky. Než dojde k nějakému řešení odklonu cyklostezky na silnici, bylo by možné alespoň přidat ke stávající značce také nápis "Konec cyklostezky, cyklisto sesedni z kola"? Případně doplnit značku také o vodorovné značení konce cyklostezky? Možná by to pomohlo cyklistům pochopit, že začíná chodník. Už několikrát mě málem srazil cyklista, když jsem vycházel z garáže, což by nebylo nejhorší, ale máme 3leté dítě a nechci ani domýšlet, co by se mohlo stát, když nám rovnou před dveřmi jezdí cyklisté. Děkuji za odpověď

  Podloucký


 • 29. 9. 2016 10:26
  Roman Vlasák
  Re: Značka "Konec cyklostezky"

  Dobrý den pane Podloucký,
  děkujeme za nápady k tomuto tématu. V tuto chvíli má zadání na vyřešení naší situace společnost Signex. Předpokládáme doplnění stávající značky vodorovným značením, Vámi zmiňované doplňkové tabulky či retardéry u konce stezky.
  S přáním pěkného dne

  Roman Vlasák


 • 15. 9. 2016 17:57
  Hnilicova
  kontaminovaná voda

  Dobrý den,

  V městě Brně je z důvodu bakteriální kontaminace vody z vodárny doporučeno nepít vodu z vodovodu. Doporučuje se vodu převařit.Týká se to i Podolí ? Přiznám se, že nevím odkud přesně jsme vodou zásobováni. Tak či tak by bylo dobré informovat občany jak formou rozhlasu/možná se už stalo, byla jsem v práci/, tak cestou internetu. V případě, že je voda v pořádku, tak nebudou lidi panikařit a v opačném všichni uvítáme i informaci, kdy už bude voda opět v pořádku. Děkuji.


 • 15. 9. 2016 18:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: kontaminovaná voda

  Vážená paní Hnilicová i ostatní neinformovaní občané,
  ANO, varování před kontaminovanou vodou se týká i Podolí. Doporučení je pít vodu pouze PŘEVAŘENOU.
  První informace byla zveřejněna v aktualitách na stránkách obce ve 14:41 hodin a druhá upřesněná včetně oznámení VAS v 15:56. Ve stejné doby byly odeslány krizové SMS všem občanům zaregistrovaným k odběru těchto zpráv.
  Přeji hezký den.
  Vítězslav Eliáš


 • 15. 9. 2016 18:12
  Hnilicova
  Re: kontaminovaná voda

  Děkuji, hned jak jsem napsala dotaz, tak jsem našla dole v aktualitách odkaz, takže se omlouvám za zbytečnou otázku. Přeji hezký den. M Hnilicová


 • 15. 9. 2016 8:13
  Barbora Kheilová
  Parkovací místo-Výhon

  Dobrý den pane starosto,měla bych ještě jeden dotaz ohledně parkovacího místa před naším domem č.p.209,parcela č.415.Vzhledem k tomu,že předzahrádka ustoupí novému chodníku ve všech vámi navrhovaných případech, nechápu tedy,proč budou parkovací místa začínat až o dva domy dál.Můžete mi prosím napsat,z jakého důvodu před naším domem parkovací místo nemůže být?Vzhledem k tomu,že sami máme dvě auta,tak bych se samozřejmě přiklonila k místu před domem.Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.S pozdravem Barbora Kheilová


 • 15. 9. 2016 17:59
  Vítězslav Eliáš
  Re: Parkovací místo-Výhon

  Dobrý den paní Kheilová,
  předal jsem Váš dotaz projektantovi, neumím na něj odborně odpovědět.
  Omlouvám se, pokud se mýlím ale mám za to, že při včerejší schůzce před Vaším domem jste dávala přednost předzahrádce před parkovacím místem. Obojí se tam z prostorových důvodů nevejde.

  Přeji hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 16. 9. 2016 10:02
  Barbora Kheilová
  Re: Parkovací místo-Výhon

  Dobrý den,děkuji za reakci.Je pravda,že bych předzahrádku před parkovacím místem preferovala,ale pan projektant říkal,že i když před domem parkovací místo nebude,tak předzahrádka se rapidně zmenší tak jako tak.Já jsem se přikláněla k předzahrádce v domnění,že když nebude park.místo,tak se nemusí zmenšovat,ale tomu tak nebude,proto nevidím důvod přijít i o možnost parkování před domem.Chápu,že nemůžete každému vyjít vstříc,jen mě zajímá,jestli park.místo není možné udělat z technických důvodů a nebo vlastně proč?Děkuji za ochotu a přeji pěkný den,s pozdravem Barbora Kheilová


 • 9. 9. 2016 15:41
  Vladimír Klanica ml.
  CYKLODRÁHA po 2,5 létech

  Vážený pane starosto,
  protože se po 3 létech napojení CYKLOSTEZKY přímo na pokračující chodník nic nezměnilo, ptám se tedy znovu. Skutečně se musí stát nějaký těžký úraz nebo nehoda aby situaci s hustotou provozu v místech končící cyklostezky posoudil nějaký odborník a došlo tak konečně k vyústění cyklostezky o 20 metrů dříve.(Před pomníkem). Mělo by to svoje výhody: cyklisté, (někdy i jezdci na koních) by nejezdili po chodnících a tak neohrožovali osoby právě vycházející z domů. Dále tyto jezdce by neohrožovala auta jedoucí po komunikaci, která kříží před domem cyklostezku. V době , kdy je fotbal, je jich skutečně dost. Když zjistí i přes zákazovou značku, že na konci není parkoviště, tak zpět nejedou pomalu. Přál bych Vám na zahradě vidět ta oblaka prachu. Je jen otázkou času, kdy zrovna někdo neseskočí právě od vrat domu na cestu....Dále je přímo v těchto místech napojen chodník na druhou stranu ulice (pokračující ke hřbitovu). A v neposlední řadě jsou na volných místech před všemi domy jako v celé obci zaparkovaná auta. Tak mi tedy povězte, kudy mají cyklisté, kteří jsou přímo navedeni na chodník, vyjíždět na silnici, když jsou na chodníku "zašpuntováni" parkujícími vozidly.
  Nebylo by jednodušší a to se logicky nabízí, provoz kol vyvést na silnici o 20metrů dříve a tak by se hustota provozu v tomto uzlu rozhodně zklidnila? A byli by ze silnice při výjezdu vidět.
  V tomto místě se kříží dvě silnice, dva chodníky a do toho jsou přímo navedena z cyklostezky kola. Značka konec stezky pro ně nic neznamená. Dokonce na konstatování TADY JE UŽ CHODNÍK, někteří startují ke rvačce. Takže je jasné, že to takhle už dlouho nebude....
  Nebudu se stále opakovat, vše to tu bylo už řečeno 11/2013 a myslím, že odborník z dopravy by to okamžitě po shlédnutí pochopil.
  Děkuji za Vaše reakce.


 • 15. 9. 2016 18:14
  Vítězslav Eliáš
  Re: CYKLODRÁHA po 2,5 létech

  Vážený pane Klanico,
  tuto problematiku jsme diskutovali a řešili opravdu před 2,5 roky a pokud si dobře pamatuji nenalezli jsme žádné řešení vyhovující Vám, občanům i po stránce dopravní bezpečnosti. Nechci o tom znovu a zbytečně diskutovat, proto předáváme podnět ke zpracování návrhu řešení specializované dopravní firmě. O výsledku Vás budeme informovat.

  Přeji hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 7. 9. 2016 8:53
  OP
  Střelba

  Dobrý den, v neděli 4.9.2016 a dnes 7.9. 2016 jsou po 7 hodině ranní v ulicích Nad OÚ, Za OÚ a Nová slyšet výstřely a jeví se celkem blízko zástavbě. V neděli to trvalo asi do 10 hodin. Netušíte prosím, o co se jedná, jsou to myslivci? Současně mi promiňte anonymitu, ale vzhledem k charakteru dotazu (použití střelných zbraní)...


 • 7. 9. 2016 10:31
  Vítězslav Eliáš
  Re: Střelba

  Dobrý den,
  mám informace od členů mysliveckého sdružení, že v oblasti mezi zástavbou za OÚ, Novou ulicí a dálnicí se vyskytují divoká prasata. Už tam v minulých týdnech došlo k odstřelu. Proto lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že se tato situace opakovala i v minulých dnech.
  Přeji hezký den. Vítězslav Eliáš


 • 9. 9. 2016 10:23
  DP
  Re: Střelba

  Dobrý den, je mi líto, ale mám zcela jiné informace...Na ulici Nova se jedná o střelbu na holuby na poli, což vzhledem k prvnímu dotazu viz 7 hodin ráno je trochu bezohledné....Samozřejmě byl tam i lov na divoká prasata - 1 den.........


 • 9. 9. 2016 12:49
  Stanislav Šafář
  Re: Střelba

  Dobrý den,
  Na polích mezi obcí Podolí a dálnicí (honební pozemek) probíhal lov holubů hřivnáčů . Vše dle platné legislativy. Lov prasat v této lokalitě a v uvedených časech neprobíhal. Nevím odkud jste čerpal tuto informaci. Lov prasete divokého na honebních pozemcích navazující na výše uvedené lokality probíhal cca před měsícem . Vzhledem k charakteru odpovědi (použití střelných zbraní) považuji za slušné se představit.

  Stanislav Šafář
  hospodář mysliveckého sdružení


 • 20. 7. 2016 9:40
  Martin Jančík
  Silnice Podolí - Líšeň

  Dobrý den,
  chci se zaptat jestli náhodou není plánována každoroční oprava silnice spojující Podolí s Líšní. Po zimě a loňských objízdných trasách tudy vedených je silnice opět v dezolátním stavu a zasloužila by si alespoň údržbu ne-li rekonstrukci. Je možné něco s tím to stavem pozemní komunikace provést? Nebo tato cesta nepatří do správy obce Podolí? Děkuji za odpoveď

  MJ


 • 21. 7. 2016 9:50
  Vítězslav Eliáš
  Re: Silnice Podolí - Líšeň

  Dobrý den,
  bohužel, tato komunikace je již od mostu k Zukalovu mlýnu na katastru Brna Líšně a je ve správě společnosti Brněnské komunikace a.s. Obec Podolí nemá na její údržbu přímý vliv.
  Avšak jednáme s městem i BKOM o možnostech rekonstrukce souběžně s rekonstrukcí ulice Výhon, kterou připravujeme na příští rok.
  Hezký den, Vítězslav Eliáš


 • 19. 6. 2016 8:39
  Stanislav Mrázek
  Vlajka Moravy

  Moravská vlajka zavlaje 5. července tradičně na stovkách radnic - připojme se k oslavám.

  Doporučuji před OÚ čtvrtý stožár s moravskou vlajkou - Moravě to dlužíme.


 • 20. 6. 2016 10:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vlajka Moravy

  Dobrý den pane Mrázku,
  obec Podolí se k iniciativě Moravské národní obce k připomenutí historické moravské identity, jejích bohatých tradic, kultury a přírodních krás připojila symbolicky.

  Vítězslav Eliáš


 • 21. 6. 2016 19:50
  Stanislav Mrázek
  Re: Vlajka Moravy

  Co se, prosím, skrývá za "symbolickém připojení se" ? A jak se to odrazí 5.července? Je nějaký problém s pořízením a vyvěšením vlajky naší Moravy u OÚ? Děkuji za konkrétní odpověď.


 • 22. 6. 2016 9:19
  Stanislav Mrázek
  Re: Vlajka Moravy

  Ještě drobná poznámka. Vlajka je symbol. Takže symbolické připojení se k uvedenému ........ je právě vyvěšení vlajky. Na Moravě je vlajka Moravy jistě vhodnější než nějaká vlajka Tibetu(v poslanecké sněmovně) nebo USA (v podolské farní zahradě !?).


 • 26. 6. 2016 21:53
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vlajka Moravy

  Dobrý večer pane Mrázku.
  Symbolicky znamená, že obec Podolí je uvedena na seznamu obcí, které se hlásí a podporují moravskou kulturu, historii a tradice.
  Pro mne jako Vítězslava Eliáše je to přirozené, pokud žiji na Moravě, mám rád naši přírodu, písně, tradice,... Stejně tak mám však rád i přírodu českou, slovenskou,... Nemyslím si, že zapsáním na seznam, či vyvěšením vlajky bude má podpora moravských hodnot a historie intenzivnější nebo větší.
  A symboly? Já jako starosta respektuji a vyvěšuji symboly oficiální, čímž tři vlajky před OÚ jistě jsou.
  A dluh? Nevím o jakém dluhu Moravě píšete. Pokud by i nějaký byl, a myslíte si, že jej lze splatit vyvěšením vlajky, pak neváhejte.
  Pěkný večer
  Vítězslav Eliáš


 • 1. 7. 2016 22:11
  Radim Kuba
  Re: Vlajka Moravy

  Dobrý den,
  na stránkách http://vlajky-2016.zamoravu.eu/ jsme uvedeni jako obec, která 5.7.2016 vyvěsí moravskou vlajku. Myšleno tak, že vyvěsí moravskou vlajku na stožár (nebo jinak) před obecním úřadem. Nikde jsem se ale nedočetl, že jsou zde uvedeny i obce které vyvěšují i jen "symbolicky" (dle vysvětlení pana starosty). Takže jak to bude? Bude ten den vlát před úřadem moravská vlajka nebo ne. Prosím o jasné vyjádření. Děkuji. Radim Kuba.


 • 4. 7. 2016 8:41
  Vítězslav Eliáš
  Re: Vlajka Moravy

  Dobrý den pane Kubo.
  Bude to přesně tak, jak jsem již psal. Pokud jsme uvedeni v seznamu obcí, které vyvěsí moravskou vlajku, je to chyba, která u mne vyvolává pochybnosti o relevantnosti tohoto seznamu.
  Pěkný den
  Vítězslav Eliáš


 • 14. 6. 2016 17:44
  Güntherová
  dotazníkové šetření

  Dobrý den, do konce února 2016 mělo být hotové dotazníkové šetření, blíží se konec června a stále nebyli obyvatelé seznámeni s výsledkem. Kdy bude výsledek zveřejněn ?


 • 15. 6. 2016 8:25
  Vítězslav Eliáš
  Re: dotazníkové šetření

  Dobrý den paní Güntherová.
  zpracování Programu rozvoje obce, pro nějž bylo dotazníkové šetření podkladem, se protáhlo. V dubnu byl dokument připomínkován zastupiteli, následně doplněn a upraven ke zveřejnění.
  Aktuálně je zveřejněn včetně analýzy dotazníkového šetření na úřední desce obce Podolí na těchto stránkách. Po jeho schválení zastupitelstvem bude uložen v sekci Obecní úřad.

  Hezký den
  Vítězslav Eliáš


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

15. 5. Žofie

Zítra: Přemysl

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1514

Návštěvnost stránek

772665