Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 20. 1. 2014 8:43
  Mario Hnilica
  Re: Stavba mateřské školky [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,

  Není můj job najít co nejlevnější dodavatele vašeho projektu, to je váš job, job za co jste, ví placen. Já jsem modulární řešeni nenavrhl: to je VAŠE dítě. Už jen běžný bádaní s Google vám přinese jaký klady a zápory taková stavba má a kolik průměrné stoji. Samozřejmě že všechen materiál není v češtině, ale bych si myslel, že mezi vámi profesionální manažery, ex-manažery s titul Ing., PhDr, atd., by byl někdo co muže aspoň čist cizí jazyky.

  Taký jste placen aby jste našel řešeni co uspokojí, jestli ne každého, tak aspoň ty lidi co budou ovlivněni tou stavbou. Neviděl sem že by jste obcházel domácnosti co jsou vedle navrhované umístění stavby aby jste vysvětlil a přesvědčil nás o nutnost a provedeni tohoto projektu. Ani jste se neobtěžovali s letákem, co by nás zval na diskusi o tomto navrhovaným projektu! Nemůžu říct, že sem spokojen vašim řešením, i jak jste politicky ovládal tuto situaci.

  Kdyby došlo k reální diskuzi mezi vámi a občane tak by jste určíte slyšeli reální „CHYTRÁ A ODVÁŽNÁ ŘEŠENÍ“ (Heslo s vašeho volebního programu.) V Podolském Oku, moje žena psala o třech možných řešeni k téma MŠ, a bych si dovoloval poukázat na to že ani jeden s těchto řešeni by stalo + - 15 milionu. Určité existuji i jiné řešení.

  Nevím, proč mate takovou fixaci (mánie?) o modulární stavby.


 • 20. 1. 2014 8:28
  Milan Tříska
  Podolské oko [Stanislav Mrázek]

  Dobrý den, Stando , dovol mi malé odlehčení - sokolí zrak v Podolí, to zni zajímavě :- ). Pokud jde o redakční radu, protože tohle mám do značné míry na starosti "zastupitelsky" já - její složení je přijímáno celým zastupitelstvem a myslím, že problém s uveřejněním kritických názorů, jsou-li dodány včas a v rozumném rozsahu, není a nebude. Zpravodaj není hlásná trouba zastupitelů, i nyní je především skutečně zpravodajstvím toho, co se dělo v organizacích působících v obci, v kultuře atd. Rozsah je už teď nemalý a náklady nejsou zanedbatelné. Tisk je drahý prevít. V "Podolském aneb NENÍ NÁM TO JEDNO" jsem žádný nový názor, který by nebyl diskutován minimálně zde na stránkách, nenašel. Snad jeden - ohledně toho, že děti stačí hlídat a netřeba je v předškolním věku, přinejmenšm do odeznění populačni vlny,vychovávat. Ale pozitivně- ať to má nějaký závěr- podiskutujme o tom, jak dlouhý může být rozsah příspěvku řekněme na téma obecní politiky a jak dlouhá maximálně může být odpověď a myslím, že není vůbec žádný problém to realizovat. Věnujme tomu jednu až dvě tiskové strany a respektujme, že v Podolí žijí i lidé a troufám si říci, že jich je většina, kteří tahle tři uvedená témata, dokola omílaná už půl roku i déle, nezajímají a dají přednost např. fotografiím svých resp. obecně podolských dětí, stránkám z historie, zkrátka jiným tématům. Hezký den Milan Tříska


 • 19. 1. 2014 22:14
  Vítězslav Eliáš
  Stavba mateřské školky

  Vážený pane Hnilico a další,
  v historii této diskuse se neustále opakuje váš argument o předřazenosti stavby nové mateřské školky modulárním systémem. Tvrdíte, že taková stavba se dá postavit za polovinu obcí rozpočtovaných nákladů.
  Jistě Vám všem neuniklo, že na stránkách obce (i na stránkách ROP a na profilu zadavatele obce Podolí) byla zveřejněna veřejná zakázka Výstavba MŠ Podolí modulárním systémem. Uzávěrka pro podání nabídek je 31.1.2014 a tak Vás chci vyzvat:
  Pane Hnilico i Vy ostatní, pokud znáte tedy takovou firmu, která by uměla postavit naši mateřskou školku za co nejnižší náklady, pobídněte ji k podání nabídky. Všichni, nejen Vy, ale i my zastupitelé, budeme rádi, když vysoutěžíme co nejnižší cenu při zachování požadované kvality.
  Děkujeme Vám předem.
  Vítězslav Eliáš


 • 19. 1. 2014 22:01
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozpočet [Miloš Vránek]

  Vážený pane Vránku,
  odpovídám na Váš dotaz k rozpočtu 2014 s odstupem, protože jsem v tomto týdnu čerpal dovolenou.

  1. 2212 Silnice 6.198.800 Kč – se skládá:
  • 5.000.000 Kč – rezerva pro výstavbu sítí v lokalitě Nad Výhonem III
  • 1.000.000 Kč – rezerva pro bezpečnostní opatření MŠ – ZŠ
  • 93.800 Kč – poplatek E-ON za připojení lokality Nad Výhonem III
  • 105.000 Kč – opravy a údržba silnic
  2. 2219 Ostat. náležit. poz. komunikací 1.300.000 Kč – se skládá:
  • 1.000.000 Kč – rezerva pro stavbu okružní křižovatky u Bedřichovic
  • 300.000 – rezerva pro PD rekonstrukce ul. Rybník
  3. 3119 Ostat. záležit. předšk. vých. a vzděl. 16.018.500 Kč – se skládá:
  • 1.318.500 Kč – provoz školy a školky a školní jídelny
  • 12.000.000 Kč – rezerva pro stavbu nové MŠ
  • 1.800.000 Kč – rezerva pro rekonstrukci 1.NP budovy ZŠ
  • 700.000 Kč – rezerva pro vybavení nové MŠ a dvou tříd ZŠ
  • 100.000 Kč – rezerva pro úroky z překlenovacího úvěru na stavbu MŠ
  • 100.000 Kč – rezerva pro stavební dozor stavby MŠ a monitoring ve vztahu k ROP
  4. 3412 Sport. zařízení v majetku obce 1.166.000 Kč – se skládá:
  • 309.300 Kč – splátky úroků z úvěru na SH
  • 798.700 Kč – energie, voda, pojištění, telefony, revize, osobní náklady
  • 28.000 Kč – spotřební a drobný majetek
  • 30.000 Kč - opravy
  5. 3741 Ochrana druhů a stanovišť 1.822.200 Kč – se skládá:
  • 83.500 Kč – biocentrum Pindulka následná údržba
  • 1.738.700 Kč – realizace prvků ÚSES BC1, BK1, Šelov

  Rezervu pro podporu práce s dětmi a kultury v obci ve výši 150.000 Kč najdete v §6409 Ostatní činnosti. Bude rozdělena v souladu se směrnicí žadatelům o příspěvek na základě doručených žádostí.
  Podrobný rozpočet včetně položek zveřejníme na webových stránkách obce.
  Pěkný večer, Vítězslav Eliáš


 • 19. 1. 2014 19:57
  Ivo Sedláček
  Podolské oko [Stanislav Mrázek]

  Zdravím a děkuji za první ohlas na Podolské oko.
  Stando, chodíš na zastupitelstvo, jsi bývalý vysokoškolský profesor, mohl bys chápat hlubší souvislosti.
  Ano, máš pravdu, že současné zastupitelstvo vytvořilo prostor pro kritiku, dle mého názoru zejména svou činností. Omezit ji nemůže, nemá jak, takže bych to zastupitelstvu nedával jako plus.
  Stando, mrzí mě, že i ty sklouzáváš k vytrhávání z kontextu. Vysvětlím: začít od spodu je myšleno, jako začít změnou svého uvažování a nevšímavosti k věcem veřejným (je to i tvůj apel). Myslím, že každému musí dojít, že jsme začali. Navíc je to v kontextu zřejmé.
  Osobně jsem nikdy neprahl po žádné veřejné funkci, ale nějak mi došlo, že ten bordel v Praze neuklidím, tak jsem se rozhlídl po okolí a zjistil, že ty praktiky jsou vlastně podobné i u nás. A tady je šance něco udělat.
  Dále vůbec nechápu, o jakých osobních zájmech mluvíš. Myslíš mě, paní Vlachovou, Hnilicovou, Krejčí nebo pana Vránka? Buď konkrétní! Jaká tvrzení jsou zkreslená? Jinak je to Stando stejné plácání, jako tady předvádí pan Tříska a starosta. Bez obsahu, nic konkrétního. Může se psát o kladném sociálním saldu...i kdybych ten blud vyzvedl na úroveň zamyšlení, tak např. zvýšení daní z nemovistostí na trojnásobek je opravdu "sociální počin desetiletí". A to je rozdíl mezi plácáním slovy a skutečnými činy. Každého uspokojí něco jiného....
  Věř, že nikdo z nás nepotřebuje "koryta", aby se uživil. Chápu, že máš mezi zastupiteli přátele, ale to přece není důvod k zavírání očí.
  Pevně doufám, že se najde dost lidí, kteří budou nad obsahem víc přemýšlet.


 • 19. 1. 2014 17:23
  Stanislav Mrázek
  Podolské oko

  Tak máme nový podolský čtvrtletník. Jako občan (pokud bych se nezúčastňoval veřejných zasedání zastupitelstva) bych ho jistě přivítal, dostával bych se i k dalším informacím a názorům, které ve Zpravodaji (bohužel) chybí. Takto ale to pro mne není nic nového, navíc chápu i další souvislosti....
  Kritika je demokratický prvek, je ji třeba uvítat, drží-li se faktů. Pravdou je, že pro ni současné zastupitelstvo prostor vytvořilo a nijak ji neomezuje! Osobně by se mi však více líbilo, pokud by podstatné kritické názory občanů byly uveřejněny ve Zpravodaji spolu s komentářem starosty, tak aby si každý občan mohl učinit svůj názor. A co bych zde měl k obsahu prvnho čísla? Možna, že se to bude někomu zdát divné, ale nejhorší je (Ivo promiň za otevřenost) úvodník. Chtěl bych věřit dobrému úmyslu, ale jinak zde vidím hodně rozporů a zkreslených tvrzení. Vytrhnu-li jen jeden výrok - " začít musíme od spodu a nejlépe sami u sebe", tak bohužel nic nenacházím. Takže doufám, že "Podolské oko" bude okem sokolím a ne okem postiženým zeleným zákalem (tato porucha vidění se projevuje nejdříve rozostřeným periferním viděním a končí vážným poškozením zrakového nervu). Takže doufám, že nad osobními zájmy vždy zvítězí zájem veřejný.
  Zastupitelům obce bych doporučil, aby pravomoc ustanovovat redakční radu Zpravodaje byla pravomocí a usnesením celého zastupitelstva, přijatým na veřejném zasedání a aby se podstatné kritické názory ve Zpravodaji zveřejňovaly.


 • 17. 1. 2014 21:05
  Petr
  Kabelovka a internet [Mirovská]

  přímo Místní a podle mě spolehlivý poskytovatel internet je www.lin.cz
  Pak je tu nově firma VIVO www.vivo.cz která dělá i TV ale o té firmě se tu nepsalo moc pěkně. Každý si vybere..


 • 17. 1. 2014 13:42
  Truksa Václav
  Informace

  V poměrně krátké době bude zrušeno telef. číslo do zubní ordinace v Podolí 544 247 630. Bude nahrazeno číslem 728 834 722. Tato změna je již vyvěšena na vstupu do zdravotního střediska v Podolí.


 • 17. 1. 2014 13:04
  Mirovská
  Kabelovka a internet

  Dobrý den, chci se stěhovat do Vaší obce, jak je tam řešen internet a televize? Je tam nějaký místní poskytovatel? Děkuji za zprávu


 • 15. 1. 2014 14:47
  Miloš Vránek
  Rozpočet [Vítězslav Eliáš, Milan Tříska]

  Občan položí otázku, dostane se mu „odpovědi“, ale nicméně to, na co se ptal, se stejně nedozví.
  Za to se mu dostane poučení, že už to bylo řečeno nebo, že je o tom zápis ať si to najde, že je to vlastně velmi jednoduché. No nevím jak to ve skutečnosti jednoduché je, když informovaní pracovníci O.Ú. hledáním informace stráví 9 hodin. Kolik by na to potřeboval neinformovaný občan?
  Ale zpět k rozpočtu. Není divu, že rozpočet hospodaření obce naše občany zajímá. Vždyť se jedná vlastně o jejich peníze, a že je tedy nasnadě, že chtějí vědět, co se za tyto peníze v jejich prospěch udělá.
  Doufám, že mě nikdo nebude podezírat, že nevím co to je rozpočet, dobře vím, že pod každým řádkem rozpočtu může být skryto 10-15 položek.
  Vzhledem k tomu, že přispívám nemalou částkou do obecního rozpočtu, žádám o objasnění alespoň některých položek:

  1. 2212 Silnice 6.198.800 Kč (rekonstrukce ul. Rybník?)
  2. 2219 Ostat. náležit. poz. komunikací 1.300.000 Kč (?)
  3. 3119 Ostat. záležit. předšk. vých. a vzděl. 16.018.500 Kč (školka a provoz školy-školky?)
  4. 3412 Sport. zařízení v majetku obce 1.166.000 Kč (kolik z toho na sportovní areál v maj. Obce?)
  5. 3721 Ochrana druhů a stanovišť 1.822.200 (?)

  Dále ještě – bohužel jsem u návrhu rozpočtu nenašel žádnou částku na podporu podolského sportu včetně toho mládežnického.

  Předem Vám děkuji

  Miloš Vránek


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1627

Návštěvnost stránek

808667