Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 1. 2014 9:48
  Ivo Sedláček
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,
  sice úplně nerozumím tomu, v čem je dotaz na rozpočet obstrukční, ale zřejmě jste měl na mysli moji žádost o poskytnutí informací k prodeji pozemků nad Výhonem. Ano, požádal jsem o přímé poskytnutí informace, protože na první žádost jste mi ve třech bodech z devíti místo poskytnutí informace odpověděl, že informace jsou na obecním úřadu. Protože se nemohu jen tak probírat věcmi na OÚ, nezbylo, než podat uvedenou žádost. Toliko k obstrukci.
  Ohledně rozpočtu - opět nezbývá než "poděkovat" za nepřímou odpověď. Kdyby to pane starosto na zastupitelstvu zaznělo, tak se na to neptám.
  Nicméně postupně se něco dovídám. Dnes už třeba vím, že:
  - chtít informace = obstrukční chování
  - nestandardní dotaz = manipulativní úvaha, pěna dní
  - jiný názor = demagogie
  - jakékoliv (byť "zvláštní") rozhodnutí = politické rozhodnutí
  PS: Zaznělo zde, že ve vás (zastupitelích) vidíme nepřátele. Myslím, že pokud to takto někdo chápe, zamrzl ve svém uvažování v dobách, kdy jiný názor byl opravdu nepřátelský. Nemyslím, že toto černobílé vidění by bylo věci prospěšné a prosím o hlubší zamyšlení se nad dotazy před jejich odsouzením.


 • 10. 1. 2014 0:11
  Jan Valehrach
  Noční autobusy

  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by bylo možno do jízdních řádů přidat noční rozjezdy linky N96 (nyní jen "víkendových") i ve všední dny - autobusy obcí stejně v daný čas projíždějí (jako "služební jízda").


 • 9. 1. 2014 20:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozpočet 2014

  Vážený pane Sedláčku,
  Váš příspěvek chápu čistě jako obstrukci, jehož účelem je zdržovat a přidávat práci pracovníkům obecního úřadu. Včera a dnes pracovníci OÚ strávili na vyhledání, kopírování a zanonimizování osobních údajů na kopiích dokumentů požadovaných ve Vaší opakované žádosti o informace celkem 9 hodin, i když Vám je podle platného Sazebníku úhrad účtováno pouze 6 hodin. Paradoxní je, že naprostá většina dokumentů je ke stažení na stránkách obce, kde si je může kdokoli vytisknout bezplatně. Vy jste však požadoval přímou informaci.
  K rozpočtu uvádím, že všechny výdajové částky plánovaných investičních akcí, zahrnutých do rozpočtu, byly na zasedání zastupitelstva, kde jste byl přítomen, při projednávání rozpočtu podrobně vysvětleny.
  Vy z nich vypichujete pouze některé částky odtržené bez souvislostí a přetvoříte je do své manipulativní úvahy. Nezlobte se, že na ni nebudu reagovat. Doporučím Vám vyčkat uveřejnění skutečného výsledku hospodaření roku 2013 po jeho uzavření, které společně s rozborem plánovaných výdajů v roce 2014 uveřejníme na stránkách obce.
  Pěkný večer Vítězslav Eliáš


 • 7. 1. 2014 10:25
  Ivo Sedláček
  Rozpočet 2014

  Vážení zastupitelé,
  dne 17.12.2013 jste schválili rozpočet na rok 2014 se schodkem cca 2,3 mil Kč. To bude kryto z rezervy, kterou obec má. Do roku 2015 má v pokladně zůstat cca 450 tis Kč.... což je v podstatě nic pro obec s rozpočtem 33 mil Kč.
  Rozumím tomu, že se bude stavět školka (cca 2 mil Kč, 10 mil je dotace) a úprava ulice Rybník pro školku (v rozpočtu 1 mil Kč,byť projektant tvrdí 5 mil Kč...).
  Jenže nerozumím, jak je možné, že v obci, která oproti minulým rokům na novém rozpočtovém určení daní získala ročně cca 2,5 mil Kč, která zvedla daň z nemovitosti na trojnásobek (+cca 1,4 mil Kč), která prodala ekodům (+cca 0,7 mil Kč po odečtu splátce spořitelně), které končí splátka na sběrač ve výši 0,5 mil Kč, která nyní prodala pozemky na RD ... celkem tedy min +5,1 mil Kč, bude v příštím roce deficit 2,3 mil Kč... Můžete prosím vysvětlit kam přesně těch cca 7,4 mil Kč jde? Pokud jsou čísla, ze kterých vycházím chybná, děkuji za opravu a vysvětlení.


 • 23. 12. 2013 20:58
  Adam Choděra
  ZUKALŮV RYBNÍK V PROVOZU!!!!

  Rybáři a Rybářky pozor!!! Nově rozšířený rybářský areál ZUKALŮV RYBNÍK opět v provozu. Je zde pro vás postavena a připravena v provozu nová hospůdka kde si můžete dát čaj, svařáček nějakýho toho panáka nebo prostě jen vynikajicí pivo Rampušák 12°. V rybníce na vás zatím čekají Pstruzi duhoví od 500 do 1000g. Cena povolenky na jeden den je 350,- a v ceně je 1 Kg ryb. Pro Další informace pozorně sledujte náš web: www.zukaluv-rybnik.cz nebo facebook: https://www.facebook.com/Zukaluv.rybnik . Těšíme se na vaši návštěvu.


 • 18. 12. 2013 18:49
  Truksa Václav
  Ohleduplnost

  odpověď panu Vrnánkovi [dr.jan \Richter]
  9.12.2013 21:39
  Vážený pane Vránku. Císařská cesta již byla zrušena za časů Vašeho tatínka, někdy v 70. letech. Cestička pro chodce a cyklisty funguje.Zpevnil jsem ji pískem a starám se,aby byla bezpečná.Vaše stezky po starých časech a Císařské cesté nechápu. dr.Richter

  Nechci polemizovat s panem Richterem. To co se upravilo na konci ulice směrem k Tvarožné, bylo to jen účelné a vyhovují lidem na této ulici. Vždy tady byl průjezd i pro koně. Bohužel, některým lidem se musí ustupovat. Pan Vránek má pravdu, na tom Richtrovi nic nezmění. Určitě nikdo nechce veřejnou silnici, ale průjezd třeba osobnímy auty by tu mohl být. Letos jsem tímto úskalím chtěl projíždět na kole. Musel jsem sesednout. Vážení zastupitelé, přehodněte takové absurdity. Podívejte se na průjezd ulicí uličky. Chce to upravit jednosměrný průjezd. Pokud tam nebydlíte, tak Vás to netrápí. A nezajímá?


 • 18. 12. 2013 16:54
  Stanislav Mrázek
  Hodnocení a přání občana

  Pane starosto, členové obec. zastupitelstva, občané Podolí.
  Využívám možností těchto stránek, abych jako občan, sledující nestranně, ale dle situace i kriticky, veřejné dění v obci, vyjádřil před ukončením roku 2013 svůj názor. Nechci se zde vyjadřovat k řešení konkrétních obecních záležitostí, na ně existuje řada názorů a je zde stále hodně co zlepšovat, ale ukázat na to nejdůležitější! Vzrušené, ale nikým neomezované, často nepříjemné diskuse s občany na veřejných zasedáních zastupitelstva kolem postavení školky, rekonstrukce Rybníku i dalších akcí a zveřejňované informace na obecních stránkách potvrzují, že se stávajícím zastupitelům podařila skutečně obrovská věc - změnil se styl práce a vztah vedení obce k občanům a jejich informovanost. Záviděníhodná trpělivost a slušnost, s kterou občanům i opakovaně vysvětlují své záměry je obdivuhodná.... Přeji jim do Nového roku zdraví a výrazně vyhrané obecní volby, aby mohli pokračovat v práci ve prospěch naší obce.


 • 16. 12. 2013 18:24
  Jiří Jílek st.
  Veřejná diskuse

  Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,
  při zřízení těchto stránek jste se patrně domnívali, že budou sloužit ke komunikaci mezi občany Podolí (myslím s trvalým bydlištěm), zastupitelstvem a Obecním úřadem. Časem, se však na těchto stránkách začaly objevovat příspěvky, které nemají s původním záměrem nic společného. Jsou to projevy jistého druhu exhibicionismu, nebo snaha Vás tlouci po hlavě za každý váš krok při správě obce. Rady odborníků, na všechno možné i nemožné, by se daly přirovnat k chování Brouka Pytlíka (pro nezasvěcené - Brouk Pytlík je figurka z knihy pro děti od Ondřeje Sekory, který, myslím Brouka Pytlíka, všechno umí, všechno zná a všude byl nejméně dvakrát). Prakticky stejné situace nastávají při veřejných zasedáních Zastupitelstva obce. Při čtení (nebo poslouchání na veřejném zasedání ZO) příspěvků vzniká dojem a nejenom mně, že zloba vyplouvá na povrch a některým autorům by patrně prospěla návštěva lékaře specialisty. Přál bych Vám, abyste měli pevné nervy a zachovali si chladnou hlavu, i když je to patrně někdy velice obtížné. Vím z vlastní zkušenosti co tato práce obnáší (pro ty, kteří mě neznají, v letech 1990 - 1994 jsem pracoval na obci jako místostarosta).
  A teď na jinou notu. Blíží se Vánoce a Nový rok. Přeji Vám, a snad i za ty, kteří ve Vás nevidí jenom nepřátele, klidné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a především hodně energie. Ať zdárně a bez větších problémů (snad je to také přání rodičů školáků i předškoláků), postavíte novou mateřskou školku, proběhne úprava budovy základní školy a podaří se Vám uskutečnit i další plánované akce, které pomohou vylepšit naši obec.
  S pozdravem Jílek Jiří st.


 • 16. 12. 2013 13:58
  Richterová Hana
  paní Legátová

  Paní spisovatelka byla v úvodní části výstavy uvedena jako Věra Hofmanová, v jejím životopise a v popise děl na výstavě byl uveden (několikrát) pseudonym Věra Podhorná. Další část výstavy byla věnována dílům, která napsala pod pseudonymem Legátová (její nejznámější díla). Uvažuje se, že vedle dřívějšího pseudonymu Podhorná využila zřejmě i jméno Ela Tomášová, ale to je třeba ještě zdokladovat. Dávat výčet jejích pseudonymů na desku by mi připadalo komické. Domnívám se, že pro Podolí je důležitá jako Hofmanová, pro literaturu jako Legátová. Zdůvodněno vše samozřejmě bylo. H. Richterová


 • 15. 12. 2013 23:27
  Stanislav Mrázek
  Hofmanová - Podhorná - Legátová

  Otázka pro Hanku:
  Čestná občanka a podolská rodačka Věra Hofmanová před přijetím pseudonymu Květa Legátová v r.2000 používala již od 40.let 20.století, tedy asi více než 50 let, pseudonym Věra Podhorná. Zajímalo by mne, proč tento pseudonym na pamětní desce nebyl uveden. Pokud při odhalení desky - bohužel jsem se nemohl zúčastnit - toto bylo zdůvodněno, není nutné mi odpovídat. Děkuji.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL
2 3 4 5 6 7
FOTBAL
8
FOTBAL
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
FOTBAL
22
FOTBAL
23 24 25 26 27 28 29
FOTBAL
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

5. 7. Cyril a Metoděj

Zítra: Mistr Jan Hus

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875079