Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 1. 2014 15:33
  Milan Tříska
  Nový povrch dálnice [Roman Fianta]

  Dobrý den,pane Fianto,informace o odlučnení dálnice padla na jednání Zatupitelstva dne 31.10.2013 a v zápise 10/2013 je uvedena tato informace :
  odhlučnění dálnice
  Po tříletém jednání s ŘSD, zpracováním hlukové studie obce a dalších aktivitách se konečně můžeme pochlubit úspěchem. Vedením ŘSD nám bylo v minulých dnech potvrzeno, že byl vybrán zhotovitel projektové dokumentace na nový asfaltový povrch v úseku Slatina - Holubice. Realizace této změny povrchu je plánována na rok 2014 a bude mít vliv na snížení hluku z projíždějících vozidel. Změna povrchu v opačném směru je plánována na rok 2015.
  Pokud jde o hlukovou studii, ta byla vyhotovena a vzhledem k opět zpřísněným normám na tzv. odražený hluk byla hlučnost v naší obci shledána jako v normě. Znamená to, že změna povrchu je maximum, které lze až do rozšížení dálnice dosáhnout. Hezký den Milan Tříska


 • 10. 1. 2014 15:20
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Dobrý den,pane Hnilico, děkuji Vám za Vaše projevené názory. O tom to ale právě je, nejsou to naše stránky, ale obecní- tedy i Vaše a pana Sedláčka a informace jsou na nich uvedeny v souladu se všemi předpisy a zákony a domnívám se, že i nad jejich rámec. Opakované "copy and paste" není nic těžkého, jen to stojí opakovaně čas, který si platí ze svých daní celá obec, ne pouze pan Sedláček. Myslím, že v zájmu obce je lepší, aby se tedy placení funkcionáři obce věnovali raději těm věcem které zjevné, zjistitelné a publikované či vyřešené doposud nejsou. Hezký rok 2014 Milan Tříska


 • 10. 1. 2014 15:00
  Roman Fianta
  Nový povrch dálnice

  Dobrý den,
  na zápisu ze zasedání zastupitelstva 26.11. je na stránce 11 zmíněn dotaz pana Sedláčka, o kolik nový povrch sníží hlučnost dálnice.

  Jelikož k dotazu není uveden kontext a na internetu se mi žádné podrobnější informace sehnat nepodařilo, zkouším to tady: bude se na D1 kolem Podolí měnit povrch? Existují nějaké podrobnější informace, termíny či něco podobného?

  Ptám se i proto, že loni na podzim byla plánovaná hluková studie, nicméně její výsledky a z ní odvozené závěry jsem v Podolském Zpravodaji za uplynulý rok nenašel.

  Děkuji.


 • 10. 1. 2014 14:26
  Mario Hnilica
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Pane Eliáše, pane Tříska,

  Nevidím nic špatného o tom, že aspoň někdo tady se zajímá, jak se s jeho penězi nakládá. Jestli ty fakta jsou dostupné na vašich stránkách tak je to jednoduché kdyby jste kopírovali tu adresu a vložil odkazy do odpovědi. Copy - paste trvá jen par sekund.

  Také to není obstrukce, demagogie nebo politicky zaměř, když někdo řekne, že projekt co má v dospělých zemích hodnotu ani ne třetinu co vy mate projektovaného je předražen nebo je velmi složití a možná není to nejednoduší řešen.

  Taký bych se chtěl dotknout jak Ing. Sedlaček nemá rad vaše zvýhodněna prodej pozemku. Prodej pod tržní cenou není nezákonné, ale je zvyk že v druhých zemích se lidi (a jejich rodině příslušnici) co jsou direktně angažovaní s takovým prodejem se nezúčastňuji prodeje. (Zrovna teď v UK vypukl skandál kde politici a jejich rodiny výhodné koupili byty.)

  Druha věc je kolik taková výhoda stoji obce.

  Neslyšel jsem a ani nečetl sem, že by vás někdo obviňoval že jste zloděje. (Nechodím do hospody.) Ale když se chováte netransparentně a neposloucháte a ponižujete občana (a voliče) tak nemůžete být překvapeni na takový reakce a názory.


 • 10. 1. 2014 12:31
  Milan Tříska
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš] [Ivo Sed

  Dobrý den, pane Sedláčku, protože jste se obrátil na všechny zastupitele, přidám se i já se svou reakcí. Myslím si , že Vaše jednání je obstrukční , politické a demagogické. Nikdo Vám neupírá právo na takové jednání , každý děláme věci tak, jak je umíme. Na podstatě to ale nic nemění. Proč si to myslím a na čem své mínění zakládám? Inu, čtu Vaše texty. Zjevně máte skutečně více času na psaní otázek a žádostí, než na studium již publikovaných a veřejně přístupných materiálů. Na zasedání 17.12.2013 jsem nebyl, byl jsem mimo ČR a rozpočet jsem tedy ani osobně neschvaloval ani nebyl u rozpravy na zasedání. Pokud ale čtu Vaši otázku, kam že jdou peníze z rozpočtu, stačilo mi otevřít archiv úřední desky a podívat se na schválený rozpočet, kde je vše položku po položce vyjmenováno, jak příjmy, tak výdaje. Vaše otázka by tedy byla na místě tehdy, kdyby prostředky byly používány jinak, nebo byly v roce 2014 alokovány v rozporu se zákonem. To, že se pak pan starosta Vámi položenou otázkou na to, kam jdou ty peníze ještě zabývá, je podle mého otázka jeho velké trpělivosti a slušnosti. Vy však vědomě nebo nevědomě usilujete dlouhodobě o vyvolávání obrazu zastupitelů –zlodějů , čemuž odpovídá Vaše pravidelně užívaná dikce, trvale ironizující, neuctivý a znevažující slovník. Vaše neochota nebo neschopnost zapracovat již doložená fakta do jakékoliv další argumentace- tak je přece definována obstrukce. Já neříkám, že na takový postup nemáte právo, to jistě máte. V tom to právě spočívá, vážený pane Sedláčku. Vy máte právo, my samozřejmě tako a k tomu navic zodpovědnost. Úřad tak malé obce jako je Podolí není sekretářka generálního ředitele a nemá na tuhle činnost opravdu ani lidi ani fondy. Za sebe jako jednoho ze zastupitelů, vážený pane Sedláčku, odmítám Vaše latentní podezírání ze zlodějných praktik. Jak už jsem říkal na zasedání, my nejsme géniové, ale práci děláme tak, jak ji nejlépe umíme a v souladu s čistým svědomím.
  Pokud usilujete o to samé, mám pro Vás jeden návrh. Jak asi víte, založil jsem v obci po svém zvolení do zastupitelstva Podolský nadační fond. Jako zakladatel nemohu a nejsem jeho správce, to abych předen vyvrátil podezření, zda jsem to nemyslel sebezištně. Za loňsky rok se fond podílel finančně na pořádání především kulturních a společenských akcí, které by bez jeho příspěvku asi neproběhly. Celkem šlo o téměř 60 000,-kč . Do toho fondu přispívám až asi na tři měsíční výjimky celou svoji zastupitelskou odměnou. Chápu to jako projev zodpovědného a konstruktivního občanského postoje a jsem rád, že Fond funguje. I někteří jiní zastupitelé do fondu přispívají. Mám vizi, že do něj postupně začne přispívat prakticky každý občan, který to s Podolím myslí dobře, samozřejmě dle stavu své peněženky. Nechcete se přidat? Číslo našeho transparetního účtu je 6418874001/5500. Přispívat se dá i velmi malou, ale pravidelnou měsíční částkou. Pokládám to za takový pozitivní způsob, jak projevit starost o rozvoj společenského života a přívětivého klimatu v obci. Kdo z čtenářů dočetl až sem, chápejte , prosím, tento můj text jako výzvu k pozitivnímu zapojení do života našeho Podolí, které máme rádi.


 • 10. 1. 2014 9:48
  Ivo Sedláček
  Re: Rozpočet 2014 [Vítězslav Eliáš]

  Pane starosto,
  sice úplně nerozumím tomu, v čem je dotaz na rozpočet obstrukční, ale zřejmě jste měl na mysli moji žádost o poskytnutí informací k prodeji pozemků nad Výhonem. Ano, požádal jsem o přímé poskytnutí informace, protože na první žádost jste mi ve třech bodech z devíti místo poskytnutí informace odpověděl, že informace jsou na obecním úřadu. Protože se nemohu jen tak probírat věcmi na OÚ, nezbylo, než podat uvedenou žádost. Toliko k obstrukci.
  Ohledně rozpočtu - opět nezbývá než "poděkovat" za nepřímou odpověď. Kdyby to pane starosto na zastupitelstvu zaznělo, tak se na to neptám.
  Nicméně postupně se něco dovídám. Dnes už třeba vím, že:
  - chtít informace = obstrukční chování
  - nestandardní dotaz = manipulativní úvaha, pěna dní
  - jiný názor = demagogie
  - jakékoliv (byť "zvláštní") rozhodnutí = politické rozhodnutí
  PS: Zaznělo zde, že ve vás (zastupitelích) vidíme nepřátele. Myslím, že pokud to takto někdo chápe, zamrzl ve svém uvažování v dobách, kdy jiný názor byl opravdu nepřátelský. Nemyslím, že toto černobílé vidění by bylo věci prospěšné a prosím o hlubší zamyšlení se nad dotazy před jejich odsouzením.


 • 10. 1. 2014 0:11
  Jan Valehrach
  Noční autobusy

  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by bylo možno do jízdních řádů přidat noční rozjezdy linky N96 (nyní jen "víkendových") i ve všední dny - autobusy obcí stejně v daný čas projíždějí (jako "služební jízda").


 • 9. 1. 2014 20:04
  Vítězslav Eliáš
  Re: Rozpočet 2014

  Vážený pane Sedláčku,
  Váš příspěvek chápu čistě jako obstrukci, jehož účelem je zdržovat a přidávat práci pracovníkům obecního úřadu. Včera a dnes pracovníci OÚ strávili na vyhledání, kopírování a zanonimizování osobních údajů na kopiích dokumentů požadovaných ve Vaší opakované žádosti o informace celkem 9 hodin, i když Vám je podle platného Sazebníku úhrad účtováno pouze 6 hodin. Paradoxní je, že naprostá většina dokumentů je ke stažení na stránkách obce, kde si je může kdokoli vytisknout bezplatně. Vy jste však požadoval přímou informaci.
  K rozpočtu uvádím, že všechny výdajové částky plánovaných investičních akcí, zahrnutých do rozpočtu, byly na zasedání zastupitelstva, kde jste byl přítomen, při projednávání rozpočtu podrobně vysvětleny.
  Vy z nich vypichujete pouze některé částky odtržené bez souvislostí a přetvoříte je do své manipulativní úvahy. Nezlobte se, že na ni nebudu reagovat. Doporučím Vám vyčkat uveřejnění skutečného výsledku hospodaření roku 2013 po jeho uzavření, které společně s rozborem plánovaných výdajů v roce 2014 uveřejníme na stránkách obce.
  Pěkný večer Vítězslav Eliáš


 • 7. 1. 2014 10:25
  Ivo Sedláček
  Rozpočet 2014

  Vážení zastupitelé,
  dne 17.12.2013 jste schválili rozpočet na rok 2014 se schodkem cca 2,3 mil Kč. To bude kryto z rezervy, kterou obec má. Do roku 2015 má v pokladně zůstat cca 450 tis Kč.... což je v podstatě nic pro obec s rozpočtem 33 mil Kč.
  Rozumím tomu, že se bude stavět školka (cca 2 mil Kč, 10 mil je dotace) a úprava ulice Rybník pro školku (v rozpočtu 1 mil Kč,byť projektant tvrdí 5 mil Kč...).
  Jenže nerozumím, jak je možné, že v obci, která oproti minulým rokům na novém rozpočtovém určení daní získala ročně cca 2,5 mil Kč, která zvedla daň z nemovitosti na trojnásobek (+cca 1,4 mil Kč), která prodala ekodům (+cca 0,7 mil Kč po odečtu splátce spořitelně), které končí splátka na sběrač ve výši 0,5 mil Kč, která nyní prodala pozemky na RD ... celkem tedy min +5,1 mil Kč, bude v příštím roce deficit 2,3 mil Kč... Můžete prosím vysvětlit kam přesně těch cca 7,4 mil Kč jde? Pokud jsou čísla, ze kterých vycházím chybná, děkuji za opravu a vysvětlení.


 • 23. 12. 2013 20:58
  Adam Choděra
  ZUKALŮV RYBNÍK V PROVOZU!!!!

  Rybáři a Rybářky pozor!!! Nově rozšířený rybářský areál ZUKALŮV RYBNÍK opět v provozu. Je zde pro vás postavena a připravena v provozu nová hospůdka kde si můžete dát čaj, svařáček nějakýho toho panáka nebo prostě jen vynikajicí pivo Rampušák 12°. V rybníce na vás zatím čekají Pstruzi duhoví od 500 do 1000g. Cena povolenky na jeden den je 350,- a v ceně je 1 Kg ryb. Pro Další informace pozorně sledujte náš web: www.zukaluv-rybnik.cz nebo facebook: https://www.facebook.com/Zukaluv.rybnik . Těšíme se na vaši návštěvu.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
fotbal v neděli
6 7 8 9 10 11
FOTBAL v sobotu
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

13. 8. Alena

Zítra: Alan

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885338