Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 12. 2013 18:49
  Truksa Václav
  Ohleduplnost

  odpověď panu Vrnánkovi [dr.jan \Richter]
  9.12.2013 21:39
  Vážený pane Vránku. Císařská cesta již byla zrušena za časů Vašeho tatínka, někdy v 70. letech. Cestička pro chodce a cyklisty funguje.Zpevnil jsem ji pískem a starám se,aby byla bezpečná.Vaše stezky po starých časech a Císařské cesté nechápu. dr.Richter

  Nechci polemizovat s panem Richterem. To co se upravilo na konci ulice směrem k Tvarožné, bylo to jen účelné a vyhovují lidem na této ulici. Vždy tady byl průjezd i pro koně. Bohužel, některým lidem se musí ustupovat. Pan Vránek má pravdu, na tom Richtrovi nic nezmění. Určitě nikdo nechce veřejnou silnici, ale průjezd třeba osobnímy auty by tu mohl být. Letos jsem tímto úskalím chtěl projíždět na kole. Musel jsem sesednout. Vážení zastupitelé, přehodněte takové absurdity. Podívejte se na průjezd ulicí uličky. Chce to upravit jednosměrný průjezd. Pokud tam nebydlíte, tak Vás to netrápí. A nezajímá?


 • 18. 12. 2013 16:54
  Stanislav Mrázek
  Hodnocení a přání občana

  Pane starosto, členové obec. zastupitelstva, občané Podolí.
  Využívám možností těchto stránek, abych jako občan, sledující nestranně, ale dle situace i kriticky, veřejné dění v obci, vyjádřil před ukončením roku 2013 svůj názor. Nechci se zde vyjadřovat k řešení konkrétních obecních záležitostí, na ně existuje řada názorů a je zde stále hodně co zlepšovat, ale ukázat na to nejdůležitější! Vzrušené, ale nikým neomezované, často nepříjemné diskuse s občany na veřejných zasedáních zastupitelstva kolem postavení školky, rekonstrukce Rybníku i dalších akcí a zveřejňované informace na obecních stránkách potvrzují, že se stávajícím zastupitelům podařila skutečně obrovská věc - změnil se styl práce a vztah vedení obce k občanům a jejich informovanost. Záviděníhodná trpělivost a slušnost, s kterou občanům i opakovaně vysvětlují své záměry je obdivuhodná.... Přeji jim do Nového roku zdraví a výrazně vyhrané obecní volby, aby mohli pokračovat v práci ve prospěch naší obce.


 • 16. 12. 2013 18:24
  Jiří Jílek st.
  Veřejná diskuse

  Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,
  při zřízení těchto stránek jste se patrně domnívali, že budou sloužit ke komunikaci mezi občany Podolí (myslím s trvalým bydlištěm), zastupitelstvem a Obecním úřadem. Časem, se však na těchto stránkách začaly objevovat příspěvky, které nemají s původním záměrem nic společného. Jsou to projevy jistého druhu exhibicionismu, nebo snaha Vás tlouci po hlavě za každý váš krok při správě obce. Rady odborníků, na všechno možné i nemožné, by se daly přirovnat k chování Brouka Pytlíka (pro nezasvěcené - Brouk Pytlík je figurka z knihy pro děti od Ondřeje Sekory, který, myslím Brouka Pytlíka, všechno umí, všechno zná a všude byl nejméně dvakrát). Prakticky stejné situace nastávají při veřejných zasedáních Zastupitelstva obce. Při čtení (nebo poslouchání na veřejném zasedání ZO) příspěvků vzniká dojem a nejenom mně, že zloba vyplouvá na povrch a některým autorům by patrně prospěla návštěva lékaře specialisty. Přál bych Vám, abyste měli pevné nervy a zachovali si chladnou hlavu, i když je to patrně někdy velice obtížné. Vím z vlastní zkušenosti co tato práce obnáší (pro ty, kteří mě neznají, v letech 1990 - 1994 jsem pracoval na obci jako místostarosta).
  A teď na jinou notu. Blíží se Vánoce a Nový rok. Přeji Vám, a snad i za ty, kteří ve Vás nevidí jenom nepřátele, klidné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a především hodně energie. Ať zdárně a bez větších problémů (snad je to také přání rodičů školáků i předškoláků), postavíte novou mateřskou školku, proběhne úprava budovy základní školy a podaří se Vám uskutečnit i další plánované akce, které pomohou vylepšit naši obec.
  S pozdravem Jílek Jiří st.


 • 16. 12. 2013 13:58
  Richterová Hana
  paní Legátová

  Paní spisovatelka byla v úvodní části výstavy uvedena jako Věra Hofmanová, v jejím životopise a v popise děl na výstavě byl uveden (několikrát) pseudonym Věra Podhorná. Další část výstavy byla věnována dílům, která napsala pod pseudonymem Legátová (její nejznámější díla). Uvažuje se, že vedle dřívějšího pseudonymu Podhorná využila zřejmě i jméno Ela Tomášová, ale to je třeba ještě zdokladovat. Dávat výčet jejích pseudonymů na desku by mi připadalo komické. Domnívám se, že pro Podolí je důležitá jako Hofmanová, pro literaturu jako Legátová. Zdůvodněno vše samozřejmě bylo. H. Richterová


 • 15. 12. 2013 23:27
  Stanislav Mrázek
  Hofmanová - Podhorná - Legátová

  Otázka pro Hanku:
  Čestná občanka a podolská rodačka Věra Hofmanová před přijetím pseudonymu Květa Legátová v r.2000 používala již od 40.let 20.století, tedy asi více než 50 let, pseudonym Věra Podhorná. Zajímalo by mne, proč tento pseudonym na pamětní desce nebyl uveden. Pokud při odhalení desky - bohužel jsem se nemohl zúčastnit - toto bylo zdůvodněno, není nutné mi odpovídat. Děkuji.


 • 15. 12. 2013 23:14
  Stanislav Mrázek
  Plasty a pod.

  Vážený pane starosto, ve světě se ročně vyprodukuje 200 miliónů tun umělých hmot (viz Právo 14.12.2013). A já tak přemýšlím, kolik z "této hromady" se povaluje v příkopech a pod. před vjezdem do Podolí a případně i na odbočující cestě ke hřbitovu a v řadě přeplněných odpadkových košech např. v okolí sportovní haly. Předpokládám, že tato úvaha trápí i někoho jiného.


 • 15. 12. 2013 23:03
  Stanislav Mrázek
  Psi bez pána

  Vážený pane starosto, téměř denně musím vysvětlovat svému labradorovi Mufymu, že si nemůže jako ostatní retrívři (z okolí hřbitova) běhat beze mne po dědině, dělat před vchodem na hřbitov hromádky nebo obtěžovat občany a řidiče projíždějících vozidel jako chlupaté slečny "od koní" z Valchy (naposledy tuto sobotu). Je paličatý a furt mele, proč oni ano a on ne a já už nevím, jak ho přesvědčit. Prosím úřad o pomoc.


 • 11. 12. 2013 10:18
  Vítězslav Eliáš
  Re: Studie-Rybník

  Vážení diskutující,
  děkujeme všem za názory a podněty k tomuto tématu. Všechny Vaše příspěvky byly zaznamenány a budou použity pro sestavení zadání pro zpracování projektové dokumentace.
  Ještě jednou děkujeme. Vítězslav Eliáš


 • 11. 12. 2013 10:14
  Vítězslav Eliáš
  RE: Císařská cesta

  Dobrý den,
  stejný podnět podala písemně i paní Vlachová. Bylo provedeno šetření Komise ŽP na místě, kterého vyšlo následující stanovisko:
  1. Existence ochraného valu je v současné době nezbytným řešením pro omezení rizika možných škod při přívalových srážkách.
  2. Pro pěší a cyklisty je cesta Hrušky přístupná pěšinou, kterou je žádoucí např. v rámci úpravy parčíku drobně upravit.
  3. Do budoucna je žádoucí řešit protipovodňovou ochranu v této části obce definitivním stavebním řešením, při projektování prověřit možnost vedení pěší a cyklistické trasy v co nejpřímější trase.
  4. Z finančních i koncepčních důvodů je vhodné vyřešit projekční práce na protipovodňovém a protierozním opatření v rámci komplexní pozemkové úpravy.
  Zastupitelstvo obce se s tímto stanoviskem plně ztotožňuje.
  Průchod chodců a cyklistů nemá být zrušen v souvislosti s úpravou parčíku Loučka, byl zrušen již před několika desetiletími. Úprava parčíku Loučka zatím, z výše uvedených důvodů, s jeho obnovou nepočítá. Omezení chodců a cyklistů je pouze v prodloužení trasy cca o 20 m.
  Pěkný den. Vítězslav Eliáš


 • 9. 12. 2013 21:39
  dr.jan \Richter
  odpověď panu Vrnánkovi

  Vážený pane Vránku. Císařská cesta již byla zrušena za časů Vašeho tatínka, někdy v 70. letech. Cestička pro chodce a cyklisty funguje.Zpevnil jsem ji pískem a starám se,aby byla bezpečná.Vaše stezky po starých časech a Císařské cesté nechápu. dr.Richter


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885911