Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 30. 10. 2013 10:43
  Ivo Sedláček
  Cena pozemků Nad Výhonem III

  Dobrý den, chtěl bych touto cestou požádat obec o zveřejnění všech nabídek (pouze částek) na jednotlivé pozemky v lokalitě Nad Výhonem III. Šest z dvanácti pozemků bylo prodáno za nejnižší možnou nabídku. Jeden dokonce "pod cenou". Nejvyšší nabídka je pouze 2020,-Kč za m2. Vzhledem k tomu, že se šíří zvěsti, že byly i nabídky vyšší, myslím, že nejen já bych rád věděl, kolik obec dostat mohla dostat ve vztahu ke skutečnému výnosu. Nicméně je jistě pro obec přínosem, že si pozemek koupili i lidé(3x), kteří už na Vyhonem bydlí. Jestli se jedná o sestěhování rodin nebo spekulativní nákup na základě hloupě nastavených podmínek ukáže čas. Každopádně přehled nabídek by jistě nikoho z obce neurazil. Pouze připomínám, že jste ve volebním programu měli:"maximalizovat příjmy z případných prodejů obecního majetku, např. formou veřejných dražeb".Děkuji.


 • 31. 10. 2013 10:13
  Hnilicová
  hon na čarodějnice?

  Pane starosto a zastupitelé,

  bohužel, vzhledem k tomu, že jste opět změnili na poslední chvíli termín Zastupitelstva/začínám mít pocit, že to děláte naschvál, aby tam chodilo co nejméně lidí/ a mé pracovní závazky mi nedovolí na Zastupitelstvo jít, tak reaguji na to, co píšete, nebo necháváte psát ve Zpravodaji touto cestou.

  Když jsem se ptala, co je důvodem připomínek p. Vlacha ke stavebnímu povolení, tak mě, po všech těch vašich řečech,jak máte vyřešenou dopravní situaci,se kterou provoz školky souvisí, překvapilo, že to není součástí stavebního projektu.
  Byla jsem na několika schůzích a sleduji zápisy z ostatních. Slyšela jsem požadavky na dopravní řešení, které tlumočila p. Richterová za školní radu (v zápisu se ale jaksi tahle informace neobjevila.....).

  Vy jste tvrdili, že postavíte školku zrovna v zátopovém území a vedle neodkanalizovaného sběrného dvora, navíc v místě, kde není vůbec vyřešen příjezd, odjezd vozidel, chodník a přechod pro chodce - to vše jsou další náklady!!!
  Cituji Zpravodaj: "Nejnáročnějším úkolem byla příprava stavby nové mateřské školky, výběr nejoptimálnějšího řešení a umístění.....") . Ne, vy jste mě přesvědčili vaším jednáním o opaku.Dle mého nehledáte způsob, jak vyřešit problém,který bude jen několik let a který by obec co nejméně finačně zatížil!!! Pokud si dobře vzpomínám, je to koneckonců nahrané, P. Málek se na jednom Zastupitelstvu rozohnil a vysvětlil občanům, že Zastupitelstvo nepotřebuje ani stavební komisi, a zadání zastupitelů znělo jasně- školka na Rybníku a modulární stavba a to vše za kolik to milionů.......? Všechny protiargumenty jste smetali ze stolu. Spíš než poctivou práci zastupitelů- z toho dvou placených z našich daní,jsem alespoň já viděla často aroganci a demagogii schovanou za populistické řeči. Když se vám to hodí, tak chráníte občana - podoláka, ale sama jsem byla svědkem, jak dokážete jednat, když se občan Podolí zcela zákonně ozve a chce hájit svá práva.

  P. Vlach a vy mi připomínáte Davida a Goliáše - nejdříve vyvoláte jednání o zrušení přípojek, které si sám udělal, pak to velmi rychle odvoláte a nyní chcete prostřednictví Zpravodaje vyhlásit hon na čarodějnice? Vy jednáte z pozice moci a síly a až mě až mrazí, jak se chováte k jednotlivci, když má jiný názor než vy.

  Co se nám to tady snažíte vsugerovat? P. Vlach - nepřítel č.1? Chcete nám říct, že dopravní řešení není součástí projektu školky?
  A chodník na Rybníku?Pokud vím, tak vaši zastupitelé na začátku svého spravování obce měli zhruba 4 miliony v kase a ty měly být na chodník na Rybníku.A taky se zvedla domovní dan- kde jsou ty peníze páni hospodáři? Vidím jen zvětšený Zpravodaj, plný barevných fotek...na to peníze jsou, ale chodník , na kterém se zraňují hlavně starší občané, ten chátrá dál.Za to p. Vlach fakt nemůže,i když se velmi snažíte, abychom to tak pochopili.
  Michaela Hnilicová/Vojtíšková/


 • 1. 11. 2013 12:37
  Mario Hnilica
  Two classrooms?


 • 1. 11. 2013 12:40
  Mario Hnilica
  2 Classrooms

  Žasnu nad tím, co to znamená postavit dvě další učebny v České republice. V Podolí u Brna, musíte postavit dočasnou strukturu, lávky, dopravní ostrůvky, koupit rychlostní radar, roztrhat celou ulici aby jste ji mohli zúžit, a k tomu rekonstruovat náměstí. Dále řešit dopravní problémy, protože rodiče dováži dětí do školy autem (I když po celou dobu Obecní rada říká, že děti by neměly cestovat a že by bylo velkou finanční zátěž pro rodiče, kdyby měli dovážet své děti do školy.)

  Vše toto pro jen další dvě učebny.

  Projekt bude financován buď dotaci určenou pro vzdělávání (Zajímavý, co všechno se může zahrnout do dotace určené pro školství), nebo možná výšením daní a další půjčkou. Možná oba. Jinými slovy: naše peníze.

  Přemýšleli jste někdy, proč Česká republika má tak vysoké daně?

  Zastupitelstvo říká, že jiná řešení jsou příliš složité na realizaci, ale člověk váhá, zda tento modulární školní projekt s lávkami, rekonstruované ulice a náměstí atd. je nejjednodušší a nejlevnější řešení.

  Pokud se někdo odváží vyjádřit vůči užitečnosti nebo náklady tohoto grandiózního projektu, jste označen jako provokatér, někdo, kdo je bezohledný vůči jeho sousedům, nebo prudič. Pokud se pokusíte uplatnit svá zákonná práva týkající se tohoto projektu, tak starosta napíše ve Zpravodaji financovaném z našich daní, že jste ohrozili projekt a zabraňujete výstavbě tak velmi potřebného chodníku. (Něco, co by zastupitelstvo mělo udělat dřív, než někdo žaluje obci, když spadne na stávajícím nebezpečném a chátrajícím chodníku). Pokud ale někdo chtěl do Zpravodaje dát svůj jiný názor, tak jste řekli, že tam už není kapacita.

  Každopádně je to zajímavá reakce od zastupitelů, co když byly zvolení, slibovali transparentnost a fiskální obezřetnost.

  M. Hnilica


 • 2. 11. 2013 11:02
  Milan Tříska
  2 Classrooms [Mario Hnilica]

  Dobrý den, pane Hnilico, já Vám upřímně gratuluji ke složení tovaryšské zkoušky z obratné demagogie. Rekonstrukce Rybníka samozřejmě nebude financována z dotace určené na vzdělání. Zastupitelstvo je instituce naplňována pokaždé jinými lidmi. Není tedy zcela jasné, které Zastupitelstvo mělo podle Vás ten chodník na Rybníku již dávno z obavy o životy podolských opravit, zda to minulé, předminulé nebo které. Za sebe jako člena toho stávajícího Zastupitelstva bych rád dal na vědomí, že budu pyšný, když se to podaří konečně vyřešit a celou změnou zpomalit průjezdní rychlosti na Rybniku tak, aby byla ulice bezpečná.
  Chápu, že nejste naším přítelem, to se stává. Věřím, že oceníte alespoň fakt, že nám můžete prakticky bez jakéhokoliv omezení demokraticky okopávat kotníky v diskusi na těchto stránkách, protože ani to nebylo dříve zcela obvyklé. Pokud máte k projektu rekonstrukce ulice Rybník nějaké konstruktivní připomínky, které ten projekt vylepší, budu Vám minimálně já osobně velmi vděčný, bez jakékoliv ironie. Hezký den Milan Tříska


 • 2. 11. 2013 13:18
  Vítězslav Eliáš
  RE: hon na čarodějnice? [Hnilicová]

  Dobrý den, názory paní Hnilicové prezentované v příspěvku níže pokládám za subjektivní, účelové a záměrně zkreslené. Nepochybuji o tom, že i ona ví, jak to bylo se zůstatkem v obecní pokladně na konci posledního volebního období bývalého zastupitelstva. Je mi však sympatické, že se pod svůj názor, který jí přinese jak body kladné tak záporné, obojí podle žaludku, nebojí podepsat svým vlastním jménem. Pokud jde o další výhrady paní Hnilicové:
  - Termín hon na čarodějnice nestojí za komentář.
  - Jakým způsobem hodláme vyřešit dopravní a bezpečnostní situaci v okolí školy a školky a současně jak plánujeme rekonstrukci celé ulice Rybník jsem ve čtvrtek na Zastupitelstvu prezentoval. Každý se také může se záměrem seznámit na grafickém plánu nového vzhledu ulice Rybník, který bude od příštího týdne umístěn ve výloze obchodu paní Žitné. Odpovědi na své dotazy tam najdou také pánové Klanica a Sedláček, pokud jde o dopravní situaci a cyklostezku.
  - Zadluženost obce řešíme podstatně důsledněji, než zastupitelstva před námi. Důkazem je také to, že se nám podařilo získat na stavbu školky dotaci ve výši 85% z předpokládané investice, v absolutních číslech to je necelých deset milionů korun. Předešlá výstavba DPS a sportovní haly byla sice také částečně kryta dotací ale ve výši méně jak 50% a to je důvod, proč vznikl vysoký obecni dluh za tyto dvě stavby, jejichž potřebnost byla a je navíc pro obec typu Podolí velmi sporná.
  - Pokud jde o peníze ze zvýšeného výběru daně z nemovitostí, každý, kdo se zajímal, tedy i paní Hnilicová ví, že vybraná částka je usnesením Zastupitelstva vázána účelově na investiční akce souvisící s rozvojem kvality života v Podolí a je od začátku v rozpočtu obce vedena odděleně. Pokud úspěšně zvládneme čerpání dotace na stavbu mateřské školky, /ta dotace je momentálně blokována obstrukčním odvoláním pana Vlacha proti stavebnímu povolení na školku/ budeme schopni využít nejen tento příjem, ale i zvýšený výběr plynoucí ze změny rozpočtového určení daní pro rekonstrukci ulice Rybník a to opět prakticky bez dalšího zadlužení obce.
  Vážená paní Hnilicová, každá diskuse by měla mít určitou věcnou a argumentační úroveň. Jako bývalou zastupitelku Vás, paní Hnilicová, chápu jako osobu poučenou a informovanou. Nelze být na jedné straně “prostým občanem“ s právem říkat cokoliv a na druhé straně zvoleným zastupitelem, který rezignoval na svůj mandát. Žádám Vás tedy, paní Hnilicová, o věcnost a respektovaní alespoň základních a již mnohokrát prezentovaných faktů. Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že máte jiný názor na vedení obce, než jej máme my, současní zastupitelé, a nikdo Vám ten názor nebere. Ale odpovídat stále dokola na stále stejné argumenty stojí jen čas, který bychom raději věnovali účelnější činnosti pro rozvoj obce.
  Vítězslav Eliáš


 • 2. 11. 2013 18:58
  Vítězslav Eliáš
  RE: CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den pane Klanico a pane Sedláčku,
  děkujeme za podnětný nápad řešení ukončení cyklostezky, který projektantovi při zadání zpracování projektové dokumentace rekonstrukce ulice Rybník předložíme.
  Toto řešení však, stejně jako posunutí dopravní značky na krajské komunikaci, není jednoduché. I na provizorní či dočasné řešení musí být vypracovaná projektová dokumentce za dodržení platných předpisů, schválená příslušnými institucemi jako je především dopravní policie, Správa a údržba silnic JMK a další a nakonec vydané stavební povolení. To se mi však jeví, v souvislosti s přípravou komplexní rekonstrukce ulice, jako kontraproduktivní. Já si myslím, že by bylo lépe vymyslet nějaké opatření, které nebude podléhat této úřední mašinérii.
  Pokud nějaký takový nápad máte, bude za něj velmi rádi.
  Vítězslav Eliáš


 • 2. 11. 2013 19:19
  Vítězslav Eliáš
  RE: Cena pozemků Nad Výhonem III

  Vážený pane Sedláčku,
  velmi mne těší, že se zajímáte o prodej pozemků v lokalitě Nad Výhonem III. Je jen škoda, že jste se nezajímal již od samého začátku.
  Máte pravdu, šest pozemků z dvanácti bylo prodáno za schválenou minimální cenu 1.800 Kč za m2. pět z nich však proto, že tato cena byla sjednána jako součást předkupního práva vlastníků původních pozemků, od kterých obec pozemky vykupovala. Bez sjednání pevné ceny budoucích stavebních pozemků by dohoda o výkupu pozemků nebyla možná. To byste ale věděl, kdybyste se zúčastňoval zasedání nebo si alespoň zápisy ze zasedání přečetl. Šestý pozemek byl prodán za minimální stanovenou cenu proto, že ji nabídl jediný zájemce o něj. Ale o tom jsem také na zasedání zastupitelstva při schvalování prodeje pozemků informoval.
  Co se týče mechanismu prodeje, zastupitelstvo obce se legitimně rozhodlo při prodeji zbývajících sedmi pozemků, nevázaných předkupním právem, upřednostnit Podoláky. Schválilo podmínky prodeje a výběrová kritéria, zveřejnilo je a na základě těchto kritérií vybralo z předložených nabídek vítězné. S jejich předkladateli schválilo uzavření kupních smluv.
  Veškeré dokumenty jsou uloženy na obecním úřadě a je možno do nich nahlédnout.
  Přeji pěkný večer. Vítězslav Eliáš


 • 3. 11. 2013 12:40
  Vítězslav Eliáš
  RE: 2 Classrooms [Mario Hnilica]

  Dobrý den pane Hnilico.
  Dlouho jsem přemítal, zda mi Váš příspěvek stojí za odpověď… Přesto, že pan Tříska to ve své reakci vystihl velmi trefně, dovolím si přidat svůj názor:
  Vyvolává mi úsměv na tváři, jak bezpečnost chodců a dětí na Rybníku v jednom odstavci použijete jako argument pro obhajobu podaného odvolání, které se o její neřešení v projektu nové MŠ opírá, a v druhém odstavci nám promptně vmetete do tváře tutéž bezpečnost jako zbytečný a finančně nákladný projekt.
  Protože Vás osobně znám pane Hnilico, vím, že jste inteligentní člověk. Na čtvrtečním zasedání jste byl, o financování MŠ i účelu dotace od ČMc jste informaci slyšel, stejně tak i o studii dopravního řešení Rybníku a návsi, do které jste měl možnost na místě také nahlédnout. K žádnému z projednávaných bodů jste v diskusi dotaz či žádost o upřesnění neměl, všemu jste tedy rozuměl a všechno pochopil.
  Proto si nemohu o Vašem příspěvku myslet nic jiného než to, že informace v něm jsou Vámi předkládány veřejnosti záměrně účelově zkreslené a lživé, a to z důvodu, jež je nabíledni.
  Přeji pěknou neděli. Vítězslav Eliáš


 • 4. 11. 2013 18:12
  Oldřich Málek
  RE Hon na čarodějnice 31.10. (M. Hnilicová)

  Dobrý večer,
  Jsem přesvědčen, že moji kolegové, zastupitelé V. Eliáš a M. Tříska, Vám již dostatečně a s velkou noblesou, odpověděli na Vaše zkreslené a lživé poznámky týkající se nové školky a rekonstrukce ulice Rybník.
  Přesto musím reagovat na Vaši další lež.
  Citujete:...na jednom Zastupitelstvu..., pan Málek prohlásil, že Zastupitelstvo nepotřebuje stavební komisi. Lež jako věž.
  Co mi vložíte do úst příště?
  Ještě, že máme zvukové záznamy ze všech jednání Zastupitelstev.
  Čeština je krásná a bohatá řeč. Umožňuje pracovat se slovy, symboly, skládat myšlenky, ale bohužel i dezimpretace posouváním slov.
  Nečekám, že uvedete na pravou míru i to, že jste měli "sousedskou" snahu vydávat soukromé věčerní sezení k problematice mateřské školky v bytě paní Auerové, bez mandátu svolání stavení komise a bez mé účasti, právě za oficiální jednání stavební komise. Na Zastupitelstvu jste pak byli poučeni, že tento Váš postup nemůže stát nad již vydaným rozhodnutím Zastupitelstva. Že se Vám to nelíbilo, asi chápu, nicméně příště prosím jen pravdu a fakta.
  Že češtinu dobře ovládáte, to už pochopila řada Podoláků.
  Pěkný večer.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884427