Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 17. 10. 2013 19:47
  Anna Jílková
  Ještě ke kronice ( Stanislav Mrázek ) ze dne

  Chtěla bych se vyjádřit k článku o kronice a to k jeho konci: ...a čtení údajů, především z posledních let, to je ztráta času.
  Udivilo mě toto vyjádření ke způsobu vedení obecní kroniky. Celou jsem si ji prolistovala a početla si v ní. Je vedena profesionálně a myslím si, že se současná i příští generace dozví z této knihy vše podstatné o životě v naší obci.
  Kronikáře pana Čalkovského znám dlouho a dobře, je to člověk velice pečlivý a zodpovědný. Kronika je v těch správných rukách.


 • 21. 10. 2013 18:56
  Stanislav Mrázek
  Pro Aničku

  Milá Aničko, na má slova (názor) pro Libora "že je něco ztráta času" je možné se podívat z různých úhlů pohledu. Ty sis vybrala jeden, svůj. Byl bych poslední, kdo by ti právo na tvůj názor odpíral, či ti ho vymlouval. Že se můžeme lišit v pohledu, co je či není profesionální či podstatné, co je či není popsané, ten názor mi snad nebudeš upírat. S tvým názorem, že je J.Č. pečlivý a zodpovědný nemám žádný problém a naprosto s tebou souhlasím. Ale každý - ty, já, .... máme či můžeme mít jiný přístup, odvahu, k popisu události, k realitě.... A v tom se jeden od druhého lišíme. Např. - jen si vzpomeň, jak jsem s tvým manželem - myslím, že to bylo v r.2008 analyzovali dění kolem pozemků na Kolonce, jak jsme to podložili reálnými fakty porušování zákona o obci, pro vypracování možného trestního oznámení, které jsem předal každému tehdejšímu zastupiteli, jak to řešil (úkol poprvé a naposledy) kontrolní výbor a nezamítl to,..a měli jsme pravdu... atd. A mohl bych ti uvést i další a další argumenty o faktech (ne drbech), které bych v obecní kronice težko hledal. Zda by to v budoucnosti někoho zajímalo, na to si odpověz sama. Ale obraz o životě v obci by byl jistě reálnější. Je ovšem moji chybou, že jsem ten svůj soukromý názor Liborovi napsal sem - sem to nepatřilo. Omlouvám se tobě i ostatním čtenářům. Nemusela vzniknout tato "bouře ve sklenici vody".


 • 22. 10. 2013 14:35
  Milan Tříska
  Pro Aničku [Stanislav Mrázek]

  Dobrý den, já s názorem Standy na to, co má být v obecní kronice, nesouhlasím, odborně nesouhlasím. Kronika je jedním z pramenů pro budoucí historiky, ale ne jediným. A je také pouze pramenem, ne historií samou. Zápisy Zastupitelstva, dnes navíc i pořizovaný zvukový záznam z jednání Zastupitelstva, Zpravodaj, dobová korespondence, soukromé paměti a zápisky, třebas i podané trestní oznámení nebo podaná námitka proti vydanému stavebnímu povolení, to vše jsou prameny, z nichž budoucí generace odvíjí svůj obraz historie. Právem se říká : „Dějiny jsou jak rozkvetlá louka a každý historik uvije z těch květin jinou kytici .“ V tom je historie krásná a poučná včetně toho, že si historikové často pro své interpretace vjedou do vlasů. Čas pak utlumí nebo prověří sílu některých detailů, které bez odstupu vypadají jako věci naprosto zásadní, zvlášť byl-li jich člověk osobně účasten. Obecní kronika by měla tvořit vyvážený střed a soupis faktů, toho, co se skutečně stalo. To není román plný zápletek. Hezký den


 • 24. 10. 2013 21:34
  Vladimír Klanica ml.
  CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den, protože na moje dřívější neveřejné reakce nebyl brán zřetel, tak jsem se rozhodl touto formou upozornit na nebezpečné ukončení CYKLODRÁHY, která navazuje přímo na chodník před domy na Rybníku. O víkendech je to před domy velmi nebezpečné a provoz cyklistů se blíží provozu na brněnském Kolišti. Prosím znovu o zvážení vybudování tohoto vyústění například před pomníkem (při vjezdu do obce). Místo výjezdu by tak poskytlo bezpečí pro cyklisty (vyjížděli a najížděli by tak na dráhu viditelně na přehledném místě,jak pro řidiče,tak pro ně samotné). Obyvatelé pokračujícího chodníku by tak nebyli ohrožováni mnohdy "spurtujícími" cyklisty, kteří stejně opouštějí chodník skrze zaparkovaná auta na mostcích před domy, ale to až v zátočině při vjezdu do obce. Již se stalo několik drobných kolizí a zranění chodců.
  O parkování vozidel už se raději vyjadřovat nebudu.
  Konec CYKLODRÁHY je sice označen značkou a vyústění je skrze 2 metrový výjezd ale navazující chodník prostě svádí pokračovat po chodníku.

  Toto vyústění u pomníku by také nabídlo místo při konání "družebních akcí" obce a na vzniklý, klidnější prostor konce stezky by se dala umístit třeba lavička s výhledem na krásné hlučné hřiště.
  -- děkuji za pochopení, zkuste se tam někdy "za slunečna" přijít podívat


 • 25. 10. 2013 14:56
  Regina Onderková
  Dotaz

  Kdo prosím vás vymyslel termín výkopových prací na Kolonce v prodlouženém víkendu?
  Děkuji za odpověď.


 • 25. 10. 2013 19:57
  Vítězslav Eliáš
  RE: Dotaz [Regina Onderková]

  Dobrý den paní Onderková,
  na Kolonce probíhá pokládka optických kabelů internetu a kabelové televize firmou Vivo Connection. Termín výkopových prací o tomto víkendu si měli projednat s obyvateli dotčených domů na Kolonce.


 • 25. 10. 2013 20:50
  Jenda
  RE: Dotaz [Regina Onderková] [Vítězslav Eliáš

  Nj Vivo Connection na tuto firmu to sedí. I provedení prací které nikdo nekotroluje tomu napovídá.Ten kdo jednou bude potřebovat něco kopat se bude divit...(srovnání prací v brně a tady )


 • 26. 10. 2013 10:09
  Barbora Podloucká
  VIVO

  Vidím, že se tu řešilo Vivo, obecně si myslím, že tato firma si zde udělala tak špatnou vizitku, že si její služby nikdo kdo má rád svůj dům nemůže objednat. To je pořád spěchu, pak ve středu vykopou jámy, dva dny se tu neukáží, v pátek se tu jen otočí na půl hodiny a předpokládám, že do úterý o nich ani neuslyšíme. A to jsem ještě optimistická - věřím, že celý příští týden tu budeme mít před domem jámu, na kterou niko ani nesáhne. Vím, že to je problém dané firmy, ale neexistují nějaké možnosti jak jejich práci ze strany obce korigovat, uspíšit a nastolit jí nějaká pravidla?


 • 26. 10. 2013 11:48
  Jenda
  VIVO [Barbora Podloucká]

  Já osobně se obávám že nedá . Třeba ulice rybník se měla dělat někdy v květnu...Tato firma je jako neřízená střela.. Nejhoší jsou nevzhledné kabely které tahají vzduchem po sloupech.. třeba ulice nad farou...Bohužel kvalita jejich služeb jsou natom podobně.I jejich reakční doba na nějaký servis atd.. Vím od spousty lidí co jejich služby mají.


 • 30. 10. 2013 10:14
  Ivo Sedláček
  CYKLODRÁHA-nájezd/výjezd

  Dobrý den, připojuji s k panu Klanicovi ml. Stejně jako na jeho připomínky, ani na mé (neveřejné) není brán zřetel. Jedná se zejména o zákaz parkování u ukončení cyklostezky (myšleno parkování na silnici). Přes auta není vidět. Navíc auta parkují i v protisměru na silnicí, takže tam často zbývá jeden pruh. Do toho cyklisti, kteří, než aby se vrhali do nepřehledné cesty raději pokračují po chodníku. Dřívější ukončení cyklostezky považuji za dobrý nápad. Její zaustění a vyznačení na cestě by zamezilo parkování na silnici. Ulice je dost široká. Chtělo by to jen trochu snahy.... Předpokládám, že to jako vše bude předloženo stavební komisi, která se odvolá na přestavbu Rybníčku jako celku, takže se preventivně neudělá raději nic. Ale za to se nic nezkazí....


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

884650