Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 8. 2. 2013 7:09
  Kašíková Věra
  Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ

  Celkem pravidelně sleduji diskuse škola,školka. Neměli jste se ale o tento problém zajímat jak se prodávaly už domy na Nové kolonce? Nebo hned jak se koupily? Po skoro roce je to celkem pozdě.


 • 7. 2. 2013 16:48
  Vítězslav Eliáš
  RE: Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ [Libor Oplušti

  Vážený pane Opluštile, situace se zadlužeností obce není taková, jakou popisujete. Obecní úvěry za kanalizaci, sportovní halu a DPS pravidelně a bez problémů splácíme při vyrovnaném rozpočtu obce.
  Při dostavbě školky počítáme i s variantou alternativních zdrojů financování stavby školky v případě, že pokus o uplatnění dotace z nějakého, třebas i vnitroobecního důvodu nevyjde. Dostavba kvalitní školky a zachování uceleného podolského školství je naší prioritou rozvoje obce pro zachování její integrity a venkovského stylu života.


 • 6. 2. 2013 11:02
  Libor Opluštil
  Žádost o dotaci na MŠ a ZŠ

  Předpokládaná cena zakázky vypovídala o tom, kolik je ochotna obec za zpracování žádosti zaplatit. Podle mě je částka 570 000 Kč neadekvátní, ale nebudu se opakovat. Odpověď na to, co na trhu adekvátní je nebo není, už určitě přineslo otevírání obálek a hodnocení nabídek. Kdy budou zveřejněny výsledky?
  K zařazení Změny dokončené stavby ZŠ: argumentaci typu „nešíření strategie veřejně předem“ považuji v této fázi přípravy projektu za zavádějící. Smysl tajit něco před ostatními konkurenčními projekty mají spíš detaily obsahu zpracovávané žádosti o dotaci jako např. zdůvodňování potřeb, výhodnost navrhovaného řešení a především popis socioekonomických dopadů. A to do 29. března 2013, kdy nejpozději se žádosti na ROP JV musí podat.

  Řešit kapacitní problémy ZŠ v obci určitě musíme, ale myslím si, že k navrhovanému poněkud ambicióznímu řešení nové stavby MŠ bude stejně nutné už velmi brzy připravit jinou - výrazně levnější a proveditelnější variantu. Šance na získání dotace z ROP JV je velmi malá a finanční možnosti naší obce jsou zejména díky nesplaceným úvěrům omezené.

  Děkuji panu starostovi za odpověď a přeji sobě i ostatním diskutujícím, aby se reakcí příště dočkali ve lhůtě kratší než 10 dní:)


 • 5. 2. 2013 20:07
  Vítězslav Eliáš
  Re: Cena zpracování žádosti o dotaci na MŠ a

  Vážení diskutující, předpokládaná hodnota zakázky 570.000 Kč uvedená ve výzvě, byla sestavena smluvním zpracovatelem výzvy panem Pavlunem na základě poptávky u šesti potenciálních uchazečů.. Z těch šesti poptaných firem poslalo informaci o ceně 5 a z těch pěti 4 dělilo cenu na dvě části - 1. za zpracování a podání dotace, 2. provizi za úspěšnost. Všem pěti byla zaslána výzva.
  Právě ve vztahu k finanční situaci obce, jsme zvolili při stanovení struktury odměny strategii klást maximální důraz na úspěšnost v získání dotace a naproti tomu na co nejnižší platbu za zpracování dotace v případě neúspěšnosti. Na základě této strategie byla zpracována výzva a stanovena hodnotící kritéria. Jednoduše řečeno: minimální nebo žádná platba při neúspěšné žádosti o dotaci a naproti tomu odpovídající provize za úspěšnost (v řádu stovek tisíc Kč) placená z rozpočtu obce, která přinese naopak 85% zdrojů (cca 18 mil. Kč) do rozpočtu obce (které v případě neúspěšné dotace budou i když rozděleně placeny z rozpočtu obce, protože školka stát musí). Hodnotící kritéria byla takto nastavena. Druhá část platby (provize za úspěšnost) působí maximálně motivačně, aby budoucí zpracovatel žádosti o dotaci vynaložil maximální úsilí pro úspěšnost žádosti.
  Změna dokončené stavby ZŠ Podolí byla zařazena již do Výzvy na zpracování projektové dokumentace ze dvou důvodů: 1. fyzicky musí nastat úprava 1.NP po MŠ pro využití základní školou, 2. lepšího hodnocení sdruženého projektu poskytovatelem dotace ROP JV. To je postup, který nám byl doporučen.
  Z pochopitelných důvodů jsme se o této strategii nešířili veřejně předem před otevíráním obálek veřejné soutěže.


 • 5. 2. 2013 18:47
  Stanislav Mrázek
  Příspěvky do Zpravodaje/Milan Tříska

  Řešení redakční rady je v dané situaci pro mne přijatelné. Pro činnost členů rady bych do budoucnosti doporučil užší komunikaci s autory příspěvků - pro případ, že nebude možné příspěvek zveřejnit v předložené podobě.


 • 5. 2. 2013 8:01
  Milan Tříska
  RE: Znehodnocený článek/Stanislav Mrázek/

  Dobrý den,omlouvám se za pozdní reakci. Problém je tenhle: rozsahem je Váš příspěvek nad kapacitní možnosti Zpravodaje. Protože je ale škoda jej nepublikovat, nabízíme možnost publikovat jej v plném rozsahu v PDF na stránkách obce.Pokud jde o tištěný zpravodaj, budeme i nadále uveřejňovat ukázky ze seriálu s odkazem – plné znění najdete na stránkah obce a adresa.


 • 31. 1. 2013 12:14
  Libor Opluštil
  Limity ceny za zpracování žádosti do ROP JV

  V souvislosti s vyhlášeným výběrovým řízením na zpracování žádosti o dotaci na MŠ si dovoluji připomenout, že z dotace ROP JV nebude možné hradit tu část nákladů, která bude koncipována jako odměna za získání dotace (jedná se o jedno z protikorupčních opatření dotačního programu). Tato částka by tedy musela být hrazena z obecního vlastního rozpočtu. Za zpracování projektové žádosti uhradí ROP JV max. 160 000 Kč bez DPH a současně také posuzují, jestli vynaložená částka odpovídá rozsahu a kvalitě zpracovaných materiálů.


 • 30. 1. 2013 19:30
  Zdena Párová
  Veřejná zakázka - dotace pro MŠ

  Sleduji veškeré odkazy na obecních stránkách poměrně bedlivě a u veřejných zakázek jsem se také dost zarazila. Zprvu jsem nabyla dojmu, že se někdo zřejmě o řád spletl. Chodím na zasedání zastupitelstva docela pravidelně a tato částka tam, nemýlím-li se, vůbec nepadla. Prošla jsem zápisy z minulých zasedání a nikde jsem nenašla, že by se tato cena schvalovala. Dále bych ráda upozornila, že ve výzvě nekorespondují termíny uzávěrky s přílohou v PDF (25. 2. nebo 4. 2.?) a je zde dokonce uvedeno datum s rokem 2012!

  A teď trochu pozitivněji: velice si vážím toho, že obec nabídla občanům hromadné doručení a podání přiznání k dani z nemovitosti finančnímu úřadu a mockrát děkuji za všechny občany, kteří tohoto vstřícného kroku využili a nemuseli tak cestovat do Brna.


 • 30. 1. 2013 9:12
  Jan Vintr

  Libor Opluštil: Nejen cena zpracování žádosti je minimálně zarážející. Stejně tak podivný byl například i termín pro zpracování projektové dokumentace MŠ. Extrémně krátký termín dodávky projektu naznačuje, že dodavatel byl o všem nadstandartně informován již dlouho před vyhlášením výběrového řízení a měl tak čas na projektu pracovat dopředu. A stejně tak mě udivuje slepé nadšení pro kontejnerovou školku (jako jediná neumožňuje stavbu za DPS), která nebude levnější než školka z jiných a trvanlivějších materiálů. A co je hlavní, vnitřní prostředí bude neporovnatelně horší, než jakého lze dosáhnout u jiných typů staveb. Ohledně těchto vlastností jsem panu starostovi psal rozsáhlý email, ale bez odezvy.


 • 27. 1. 2013 20:35
  Libor Opluštil
  Cena zpracování žádosti o dotaci na MŠ a ZŠ

  Vážení zastupitelé,
  cenu 570 000 Kč za zpracování žádosti o dotaci do Regionálního operačního programu Jihovýchod uvedenou jako maximální cenu ve výzvě ze dne 25.1.2012 (viz Výběrová řízení) považuji za nepřiměřeně vysokou a domnívám se, že je naprosto neadekvátní k finanční situaci obce Podolí (a také k cca 20% šanci této žádosti na úspěch – viz bod 6 zápisu jednání ZO 18.12.2012). Na stejném jednání zastupitelstva jsem na základě svých zkušeností s přípravou žádostí do ROP JV doporučoval stanovit maximální cenu cca 50 000 Kč (to vzápětí podpořil také zastupitel pan Milan Tříska). Tato částka se ale bohužel v zápise z mě neznámých důvodů neobjevila.
  Z jakého usnesení zastupitelstva vyplývá, že má být součástí výběrového řízení také část B)Změna dokončené stavby ZŠ? Schválené usnesení č. 3/11/2012 je se vztahuje pouze na stavbu mateřské školy.
  Děkuji za odpověď.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
FOTBAL
19
FOTBAL
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2
FOTBAL
3
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

13. 8. Alena

Zítra: Alan

Turistická známka Podolí

 Odber SMS

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1714

Návštěvnost stránek

885338