Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 26. 10. 2012 12:16
  Vlasta Malíková
  Dotaz

  Dobrý den,
  dočetla jsem se ve zpravodaji,že se pokládá nová kabelová televize a následně připojení internetu.Prosím o sdělení kolik stojí pořízení kabelové televize/DOSUD NEMÁME/ a kolik činí měsíční poplatky za televizi + internet.
  Děkuji Malíková


 • 21. 10. 2012 19:57
  Obcan podolí
  Tak trochu k te slavne opticke kabelovce co n

  Na internetu se da najit plno nazoru a diskuzi. viděl jsem už natahnou optiku v horakově a na soupech to vypada jak pavučiny... jeden kabel sem druhej tam..je to des a provedeni praci vypovida o svem.

  Internet Vivo - optika / kabel Sokolnice
  Ing. Filip Debef, 18.06.2011 22:52
  Můžete mi prosím někdo napsat aktuální zkušenosti s připojením k internetu u Vivo? Vzhledem k naší lokalitě mě zajímá především pomalejší připojení po kabelu, ale jsem zvědav i na deklarovanou rychlost 100/100 na optice.
  Jakékoliv zkušenosti vítány, ideálně zkušenosti s provozem na serverech Google, které využívám asi úplně nejvíc. (Maily, videa, mapy,... - přehrává třeba bez trhání HD video z YouTube?) Díky moc, Filip
  odpovědět

  Re: Internet Vivo - optika / kabel
  filip štrimpfl, 20.06.2011 12:33
  já Vám to řeknu, jak to je. Nova HD se trhá, kolísá rychlost připojení.
  Když tam zavoláte, tak naslibují, jak vše vyřeší a stejně se nic nestane.
  Takhle mi kdysi něco slíbili a pak jsem je 4 měsíce neviděl....
  Vivo hodně slíbí, ale skutečnost je jinde. Bohužel jsme odsouzeni mít je, a nebo si všichni dáme satelity na střechy....
  Nechci být opět negativní, ale toto je moje zkušenost. Pokud má někdo pochvalnou, ať ji napíše.
  Jinak k Vivo se již vyjadřovalo dost lidí, pročtěte si diskuzi
  odpovědět


 • 10. 10. 2012 19:29
  Stanislav Mrázek
  Zábava a bezpečnost

  Doufám, že popůlnoční dění před Sokolovnou při páteční zábavě "Kácení máje" bude konečně pod bedlivým dohledem šlapanické městské policie.


 • 9. 10. 2012 22:51
  Kašíková Věra
  ???

  Jeden, nebo dva dotazy na které se dalo jednoduše odpovědět a je z toho taková kauza?


 • 9. 10. 2012 20:33
  Michal Marcián
  Re: Zdena Párová, Petr Krejčí

  Paní Párová děkuji, že jsme si příjemně popovídali a snad si to i vysvětlili. Slovo agrese bylo v uvozovkách, aby bylo jasné, že to není myšleno doslovně. Neřekl jsem, že dotaz občana na zastupitele je agresivní. "Agresi" v určitém slova smyslu z celého dění cítím na svou osobu. A ptáte se proč? Já se ptám proč se nikdo neptá, jak proběhlo a jak bylo zveřejněno výběrové řízení na stolařské práce (stolky pod PC)? Tak proto! Odpověď je přitom stejná. Já se ale cítím z tohoto důvodu dotčen. Přeji Vám pěkný večer a méně sousedské nevraživosti. MM


 • 8. 10. 2012 21:23
  Zdena Párová
  Odpověď pro pana Marciána

  Tak bohužel jsem tuto kauzu nechtěla již dále komentovat, neboť jsem si myslela, že moje poslední odpověď viz níže je dostatečně jasná a vysvětlující, ale jelikož jdete do výrazně osobních narážek týkajících se naší rodiny, nezbývá mi, než odpovědět.

  1. Musím zdůraznit znění mých otázek - Byla na zakázku vypsána výzva k VŘ směrem k veřejnosti? Pokud ano, jakým způsobem byla výzva zveřejněna a kdy?
  2. Výrazně se ohrazuji k tomu, že jsem jakýmkoliv způsobem zmínila a nebo jen naznačila cokoliv o panu Marciánovi. Vítěze výběrového řízení jsem nikdy nezpochybnila a tuto otázku jsem ani nechtěla řešit.
  3. Už vůbec jsem nezmiňovala osobu mého manžela a při dotazu jsem měla na mysli veškerou odbornou veřejnost a firmy v Podolí i nejbližším okolí. Ne konkrétní osobu či organizaci.
  4. Ať si myslíte cokoliv jiného, já trvám na svém názoru, že pokud se obec a jí zřizované organizace prezentují jako nadmíru transparentní a otevřené veřejnosti, tak by bylo vhodné při tak velké zakázce uvažovat o větší informovanosti, ať už příručky mluví tak či onak. Trvám na tom, že výzva k výběrovému řízení nebyla zveřejněna ani ve Zpravodaji, ani na webu tak, jak mi tvrdili zastupitelé. A podtrhávám termín VÝZVA K VÝBĚROVÉMU ŘÍZENÍ. Za tu nepovažuji gratulaci v úvodníku starosti ke získání dotace a ani další podobné zmínky, které se mi neustále někdo snaží podsunout jako výzvu k výběrovému řízení.
  5. Pro tuto chvíli je pro mne důležitý slib pana zastupitele Třísky, že příště bude při zadávání takovéto poptávky ostražitější a bude přemýšlet o oslovení veřejnosti.
  6. Poslední dvě věty v reakci pana Marciána snad ani nebudu komentovat. Je to opravdu pod moji úroveň a hrozí zde, že bych začala být opravdu agresivní :-)


 • 8. 10. 2012 19:18
  Petr Krejčí
  Dotazy občanů=agrese

  Nikdy bych nevěřil tomu, že logicky položený dotaz občana na zastupitele obce může být agresí....?


 • 8. 10. 2012 1:43
  Michal Marcián
  Re: Poděkování ... Zdena Párová [Marie Krejčo

  Nevidím důvod, proč by mělo zastupitelstvo bryskně házet paragrafy, prováděcí předpisy a související zákony na výběrové řízení, které bylo plně v kompetenci ZŠ. Příště by mohl někdo požadovat po zastupitelích odpověď na to, zda bylo první vejce nebo slepice :-)
  Paní Párová s Vaším mužem si tykám (tak trochu se známe) a rád bych si s vámi oběma popovídal. Nechápu totiž, co Vás k tomuto výraznému zájmu a "agresi" vede. S pozdravem Michal Marcián


 • 5. 10. 2012 22:55
  Stanislav Mrázek
  Příručky - pro Zdenu Párovou

  Zdeno, nechci se do těch Příruček moc zaplést, ale snažil jsem se dobrat - pro sebe - nějakého závěru.
  Z posledního textu paní ředitelky se mi moc nelíbila věta:
  "Není jedna příručka víc a druhá méně – každá z nich pro výběrová řízení platila v jiné době". To je dost nešikovné vyjádření. - A tak jsem hledal na internetu a našel v jakési Příručce pro základní školy – žadatele a příjemce OPVK, větu: VŘ lze zahájit prostřednictvím odeslání výzvy o zahájení VŘ konkrétním zájemcům. Takže paní ředitelka v tomto směru - dle mého názoru - měla pravdu. Pak jsem hledal a našel jakousi verzi Příručky pro příjemce finanční podpory OPVK, kterou jsi snad citovala ty a tam jsem našel: Uveřejnit oznámení o zahájení výb. řízení je povinné až při zakázce, kde předpokládaná hodnota plnění je nejméně 500.000 Kč. A to je text, kterého jsi si asi nevšimla. A pokud tedy zakázka nedosahovala této výše, nebylo nutné to zveřejňovat (samozřejmě by to nebylo na škodu)- takže jsi asi neměla pravdu - pokud můj závěr je správný. Ale kdo ví, jestli v té problematice nešlapu jako slon v porcelánu. Ale já si nyni myslím, že VŘ proběhlo v pořádku... Z pozdravem SM


 • 5. 10. 2012 12:09
  Marie Krejčová
  Poděkování ... Zdena Párová

  Paní Párová, udělala jste velice dobře, že jste vznesla otázku.Už během Zasedání Vám ZO měli sdělit paragrafy, prováděcí předpisy a související zákony, kterými se výběrové řízení provádělo, jinak je to mlácení prázdné slámy. Nemáte se za co stydět, jde přece o věřejné finanční prostředky (byť je poskytuje EU), tudíž podléhají veřejné i veřejnosprávní kontrole. Dovolím si malou poznámku - každé výběrové řízení má být vedeno tak, aby nevytvářelo korupční prostředí a bylo obhajitelné před veřejností i před státními orgány. Žádná přiručka ani směrnice nestojí nad zákonem.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL
2 3 4 5 6 7
FOTBAL
8
FOTBAL
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
FOTBAL
22
FOTBAL
23 24 25 26 27 28 29
FOTBAL
30 31 1 2 3 4
FOTBAL
5
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

1. 7. Jaroslava

Zítra: Patricie

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

874223