Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 1. 10. 2012 18:29
  Stabnislav Mrázek
  Městská policie Šlapanice

  Pro paní Kašíkovou - Upozorňovat občany na přeparkovávání aut je přece mnohem jednodušší než dohlížet na veřejný pořádek a po půlnoci upozorňovat opilce při zábavách na Sokolovně, aby se nervali a aby dodržovali veřejný pořádek v obci.


 • 28. 9. 2012 20:23
  Kašíková Věra
  ???

  Dobrý den.
  Dnes u mě zazvonila městká policie ze Šlapanic, že si mám okamžitě přeparkovat auto od památníku u školky, neboť tam přijede autobus s francouzy. Nebrali v potaz, že jsem sama doma s dvěma malýma dětma. Dobře to beru. Musí někde stát, ale zaráží mě, že výstražná páska byla jen po auto a dále né, že na ní nebyla cedule např. zákaz parkování nebo reservé aj.Dále mě zaráží, že že nikde na stránkách Podolí není napsáno, že se auta mají přeparkovat. Jestli to bylo hlášeno jen rozhlasem, tak.......Jak se říká na dobrotu, na žebrotu. Parkujeme u pomníku z důvodů, aby se uvolnily parkovací místa na ulici Nová a nakonec na mě příjde policie. Úžasné. Zároveň bych chtěla poděkovat Radkovi Bočkovi, že byl tak ochotný a auto mi šel přeparkovat a já se nemusela honem starat kam dát děti.


 • 26. 9. 2012 19:56
  Zdena Párová
  Výzva k VŘ ve zpravodaji

  Dobrý den, vážení zastupitelé,
  na posledním zasedání zastupitelstva mi ohledně dotazu, zda proběhlo na projekt EU peníze školám výběrové řízení, bylo odpovězeno kladně - ano proběhlo. Ohledně výzvy k tomuto VŘ směrem k odborné veřejnosti a firmám jsem byla odkázána na zveřejnění tohoto záměru v minulých zpravodajích obce s tím, že toto zveřejnění je dostačující. O tom, zda s tím souhlasím či nikoliv bych se zde mohla široce rozepsat, ale můj zásadní dotaz v tuto chvíli je:

  Poraďte mi, prosím, v kterém čísle zpravodaje je toto výběrové řízení zmíněno. Prošla jsem všechna od roku 2011 a informaci se mi nepodařilo najít. Stejně tak jsem dopadla při hledání zmínky o výběrovému řízení v zápisech ze zasedání zastupitelstva.

  Ještě mi dovolte citaci z Příručky pro příjemce dotace z operačního programu, do kterého výše zmíněný projekt spadá:

  Postup pro zadávání zakázek malého rozsahu při předpokládané hodnotě plnění nejméně 200 000 Kč a nedosahující 1 000 000 Kč bez DPH pro zakázky na sluţby a dodávky a nedosahující 3 000 000 Kč bez DPH pro zakázky na stavební práce:

  Zadavatel je povinen písemně/elektronicky vyzvat k podání nabídky alespoň 3 dodavatele a současně uveřejnit oznámení o zahájení výběrového řízení na webových stránkách poskytovatele podpory (MŠMT nebo ZS).

  Velice děkuji za zodpovězení dotazu!


 • 25. 9. 2012 23:48
  Silvie Bočková
  výběrové řízení

  Chápu, že máte předpisy, kterými se oháníte.
  ALe proč to jde jinde?
  http://www.streliceubrna.cz/vyberova-rizeni-maleho-rozsahu


 • 10. 9. 2012 15:26
  Gabriela Marciánová
  Pozemky Nad Výhonem III

  Dobrý den paní Matušincová,
  velikosti pozemků se pohybují v rozmezí od 600m2 do 1200m2. Přesné ceny zatím známé nejsou, nyní probíhají kalkulace inženýrských sítí, na základě kterých bude zastupitelstvo obce stanovovat konečnou cenu za m2. Předpokládáme, že pozemky budou nabídnuty k prodeji do konce roku 2012. Zasíťování pak v průběhu příštího roku.


 • 3. 9. 2012 13:36
  žaneta matušincová
  Pozemky Nad Vyhonem III

  Dobry den
  Měla bych zájem o koupi pozemku v obci. Je zde zmiňovaná lokalita nad vyhonem. Kdy bude dokončeno zasiťování a příprava k prodeji a jakym zpusobem budou pozemky nabízeny? Je už známa vymera cca a cena za m2?
  Dekuji


 • 31. 8. 2012 17:06
  Stanislav Mrázek
  Reakce

  Radku: ..."Zvýšení koeficientu na jeden rok..." - ještě toto! SNÍŽIT - zatím o jeden stupeň na 2 a každý další rok to s občany projednávat s cílovou hodnotou koeficientu 1. To by byla správná VIZE !!!


 • 30. 8. 2012 23:09
  Radek Boček
  Koeficient daně z nemovitostí & Žádost o obja

  Vážený pane Mrázku,
  odpovím Vám na obě otázky jednou odpovědí.
  Nespokojených občanů diskutovat z očí do očí na poslední zasedání zastupitelstva moc nedošlo. To už je taková místní tradice. Starosta a další zastupitelé Vám na Vaší otázku o snížení koeficientu jasně odpověděli, že o tom zastupitelstvo neuvažuje. Zvýšení koeficientu na jeden rok nemá žádný smysl a moc prostředků na rozvoj obce nepřinese. Uznávám, že starosta nešťastně a zbytečně dodal poznámku o termínech, které už není reálné stihnout.


 • 30. 8. 2012 15:14
  Stanislav Mrázek
  Žádost o objasnění

  Na zasedání zastupitelů obce 28.8. 2012 mi bylo řečeno, že na projednání případné změny koeficientu daně z nemovitostí už je pozdě. Ale §16a Zákona o dani z nemovitostí uvádí:
  1) Obecně závaznou vyhlášku vydanou obcí podle ustanovení § 4 odst. 1 písm. v), § 6, 11 a 12 je obec povinna zaslat v jednom vyhotovení příslušnému správci daně do pěti kalendářních dnů ode dne nabytí její platnosti, přičemž obecně závazná vyhláška musí nabýt platnosti nejpozději do 1. října předchozího zdaňovacího období a účinnosti nejpozději do 1. ledna následujícího zdaňovacího období;
  A proto se ptám: Proč je pozdě? Co brání zastupitelům toto projednat a případně přijmout (nebo nepřijmout) v září vyhlášku s platností 30.září 2012 a účinností do 1.ledna 2013?


 • 29. 8. 2012 20:09
  Stanislav Mrázek
  Koeficient daně z nemovitostí

  30.května 2012 ve zdejší diskusi se uživatelé internetu seznámili s odůvodněním, proč se nebude snižovat koeficient daně z nemovitostí. Vzhledem k obecné nespokojenosti většiny občanů Podolí s tímto opatřením jsem předpokládal, že se do programu zasedání zastupitelstva - vzhledem k termínu případné změny - zařadí bod, ve kterém nespokojeným občanům (uživatelům internetu i těm, kteří ho nemají) se objasní z očí do očí důvody pro případné neschválení opatření snížení tohoto koeficientu pro r.2013. Osobně mě mrzí, že se to na zasedání veřejně neprojednalo i když by ke snížení koeficientu zřejmě nedošlo... Bohužel..


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

27. 11. Xenie

Zítra: René

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1640

Návštěvnost stránek

824105