Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 30. 5. 2012 16:46
  Věra Bočková
  Chodníky na Rybníku

  Dobrý den, je pravda, že jsem nečetla zápisy z minulých zasedání, včetně přílohy. Po přečtení vidím, že se s touto problematikou počítá. Doufám, že se jedná o chodníky po obou stranách. Děkuji.


 • 30. 5. 2012 14:53
  Vítězslav Eliáš
  Re:Re: Chodníky na Rybníku

  Vážená paní Malíková a paní Bočková,
  o velmi špatném stavu chodníků na Rybníku vědí všichni členové zastupitelstva a považují ho za jeden z prioritních problémů obce k řešení. V roce 2011 se zastupitelstvu podařilo uspořit částku cca 0,5 mil. korun, což s úsporou z roku 2010 činí rezervu 1,8 mil Kč. Zastupitelstvo obce na svém zasedání 27.3.2012, schválilo uvolnění rezervy cca 0,5 Kč na vybrané kritické akce, mezi nimiž je:
  4/ příprava projektové dokumentace pro chodník pod OÚ a na Rybníku 100.000 Kč.
  Rozvojový plán obce byl rozšířen na dalším zasedání zastupitelstva 24.4.2012, který je jako příloha zápisu z tohoto zasedání.
  Komletní zápis je vždy do 10 dnů po konání zasedání zveřejněn na těchto stránkách v sekci "Informace občanům".
  Na zasedání zastupitelstva 27.3.2012, kde se schvaloval tento plán investic pan Boček byl a všechny tyto informace má, proto jen vyjadřuji údiv nad tím, že Vám nedovede dát na tuto otázku uspokojivou odpověď.
  Na včerejším zasedání bylo doporučeno pověřit technické zaměstnance obce opravou uvolněných dlaždic chodníku podsypem, tak aby byl zajištěn bezpečný pohyb po něm.


 • 30. 5. 2012 9:41
  Malíková Vlasta

  Dobrý den,prosím o informaci po zasedání zastupitelstva na můj předešlý dotaz ohledně opravy chodníků na Rybníku.Děkuji p.Bočkovi za odpověd


 • 28. 5. 2012 23:06
  Radek Boček
  Re: Chodníky na Rybníku

  Vážené dámy Malíková, Bočková a další obyvatelé Podolí,
  já osobně po "tankodromu" na Rybníku chodím také. Je mi velice líto, že Vaše otázka nestojí za odpověď panu starostovi, paní místostarostce nebo někomu z komise výstavby. Osobně Vám na tuto otázku nedovedu dát uspokojivou odpověď. Na zítřejším zasedání nadnesu tento problém k diskuzi v zastupitelstvu.


 • 28. 5. 2012 21:29
  Věra Bočková
  Chodníky na Rybníku

  Dobrý den, připojuji se k dotazu paní Malíkové, jak to bude s chodníky na Rybníku. Naši zastupitelé jsou zřejmě mladí a nenapadne je občas se projít pěšky po celé vesnici, aby poznali, jak dlouho bolí náraz betonové dlaždice do nohy anebo jak se chodí po značně zvlněném a nerovném chodníku. My, dříve narození, někdo i o berlích, volíme raději pohodlnou i když riskantní chůzi po silnici. Riskantní myslím doslova, protože málokterý z řidičů jedoucích ráno do zaměstnání "neupaluje" pouhou padesátkou.
  Věřím, že se konečně zamyslíte nad tím, že taky budete jednou staří a nebudete mít na to, abyste mohli řídit automobil, pak vezmete za vděk tomu, že pohodlně zvládáte cestu například do obchodu nebo k lékaři po bezpečném chodníku na jedné nebo na druhé straně bez nebezpečného přecházení. Děkuji.


 • 26. 5. 2012 23:06
  Radek Boček
  Re: Daň z nemovitostí

  Stando, opět mám dojem, že tato diskuse nikam nevede. Chápu Tvůj postoj, ani já nejsem příznivcem vysokých daní. Bohužel zadlužená obec, která splácí dluhy předešlého zastupitelstva, nemá moc možností jak získávat finanční prostředky na další rozvoj. Ano, je zde možnost prodat pozemky. To je však jednorázová akce a dál už nic. Pokud je majetek obce již rozprodán, nemá obec další finanční zdroje! Věz, že zvýšenou domovní daň platí i zastupitelé, kteří tak rozhodli. Máš-li nápad jak zvýšit příjmy obce, neboj se, a sem s nimi! Radek


 • 25. 5. 2012 14:21
  Stanislav Mrázek
  čeština u daně

  Radku, nemyslím, že věta v mém příspěvku : "Proto vítají názory těch zastupitelů, kteří již dnes vážně uvažují o snížení místního koeficientu pro rok 2013 na 2" , je gramaticky špatná. Ale pokud tě to uspokojí, ta slovo "vítají" měním na "uvítají" a přidám několik !!!!!!!! A možná v září, když se to bude řešit, to klidně můžeš být i TY, odpovědný prozíravý obecní politik, který to ze znalosti situace obce, která např. dostane od státu více peněz, prodá obecní pozemky a pod. to NAVRHNE.


 • 24. 5. 2012 22:14
  Radek Boček
  Re: Daň z nemovitostí

  Stando, nestačí. Ideální je napsat jména, ať víme o kom píšeš. Tato diskuse nikam nevede. Opravdu nemám dojem, že zastupitelé obce Podolí nevnímají názory občanů, nemají sociální cítění a neznají život na vesnici.


 • 21. 5. 2012 14:36
  Stanislav Mrázek

  Radku, píši o těch, kteří vnímají názory občanů Podolí, kteří mají sociální cítění, kteří mají na danou tématiku podobný názor jako jsem uvedl a ví, že pro příští rok je koeficient 2 to správné číslo.. A také znají život na vesnici a jsou prozíraví... Stačí?


 • 13. 5. 2012 22:55
  Radek Boček
  Re: Daň z nemovitostí

  Vážený pane Mrázku, nevím o jakých zastupitelých to píšete? Že by se koeficient pro rok 2013 snížil jsme se na zastupitelstvu nebavili a ani o tom neuvažovali. Bývalé zastupitelstvo vzešlo z voleb, stejně jako to současné. To znamená, že zastupitelé jsou voleni obyvateli Podolí. Jak jsem psal v posledním zpravodaji, po letech investování přichází léta splácení. Nicméně zvýšená daň bude použita na rozvoj obce, nikoli na splácení dluhů nebo na úhradu provozních nákladů.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875226