Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 9. 5. 2012 20:12
  Stanislav Mrázek
  Daň z nemovitostí

  Vlastníci nemovitostí v Podolí v současné době s výrazným odporem přebírali složenky k úhradě daně z nemovitostí pro rok 2012. Podolí patří mezi více než stovku obcí ČR, ve kterých se stanovil vyšší místní koeficient, kterým se vypočtená daň zvýšila. Oproti Podolí, které stanovilo koeficient 3, tyto obce však v naprosté většině (asi 90)zvolily jen koeficient 2, tz. dvojnásobné zvýšení. Občané Podolí sice chápou, že zadlužená obec finanční prostředky potřebuje, ale vůbec nechápou, proč špatné hospodaření bývalého zastupitelstva mají odnášet vlastníci nemovitostí. Proto vítají názory těch zastupitelů, kteří již dnes vážně uvažují o snížení místního koeficientu pro rok 2013 na 2. Doufejme, že tohoto rozumného opatření se dočkáme a dále budeme činnost současných zastupitelů sledovat a podporovat!


 • 3. 5. 2012 7:24
  Malíková Vlasta

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy se budou upravovovat chodníky na Rybníku,a co se v obci vylepší,když je dan z nemovitosti na rok 2012 tak vysoká.Děkuji


 • 16. 4. 2012 8:25
  Regina Onderková
  Děkuji

  Děkuji za výborné rady. Vezmu si je k srdci. Nakoupím si zásobu pytlíků na psí hovínka( i když psa nemám) a budu stát od rána do večera na silnici a mávat na řidiče! A až mě odvezou na Huskovu, tak vám dám vědět.


 • 15. 4. 2012 23:47
  Radek Boček
  Re: Nová Kolonka

  Ahoj Regino, z mého pohledu se dá problém řešit i jinak než hlášením obecního rozhlasu. Majiteli čtyřnohého miláčka pohotově nabídni sáček na sebrání psího exkrementu. Příště už bude mít vlastní. No a rychle jedoucího řidiče požádej o zpomalení. Pokud to nebude hulvát, tak to zabere.


 • 11. 4. 2012 14:49
  Gabriela Marciánová - Moderátor
  Nová Kolonka

  Dobrý den paní Onderková,
  bohužel obec nemá žádnou moc pokutovat nebo jinak apelovat na řidiče nedodržující povolenou rychlost. S příchodem většího množství nových občanů se vždy objeví podobné neduhy jako nepoklízení po psích miláčcích, nepořádek apod., které se musíme pokusit odstranit trpělivostí a dobrými sousedskými vztahy. Jediné co může OÚ v takovéto věci udělat je připomenutí slušných mravů a zvyků v místním rozhlase a případně v příštím čísle zpravodaje. Pěkný den.


 • 7. 4. 2012 23:15
  Silvie Bočková
  odp. na stromolezci

  Máte pravdu, chlapci to byli šikovní, nepořádek nezůstal.
  Spíš se ptám tak celkově.Pokud obec potřebuje úklid, vyhlásí "Ekologickou sobotu". Pokud obec potřebuje firmu, vyhlásí "Výběrové řízení".
  P.S. I zde na záložce "Firmy v obci" je uveden jeden co to s motorovou pilou ve výškách umí.


 • 6. 4. 2012 22:24
  Zdena Párová
  Co dávat do bioodpadu

  V tomto týdnu mi přišla na e-mail potěšující zpráva o zavedení velkoobjemového kontejneru na bioodpad v ekodvoře. Ráda bych se zeptala, co všechno lze do tohoto odpadu dávat. Za samozřejmost považuji běžný rostlinný odpad ze zahrad, ale nejsem si jistá odpadem z domácnosti typu zbytky jídla, odřezky masa atd. Předem děkuji za výčet možností!


 • 6. 4. 2012 21:24
  Stanislav Mrázek
  Stromolezci

  V Podolí je jistě dost šikovných lidí, ale nevím o nikom (a vůbec ne o nějaké firmě), kdo by uměl balancovat na stromě zavěšený na laně a ještě v těch výškách pracovat s motorovou pilou - a následně v krátké době drtičem zlikvidovat odpad.


 • 5. 4. 2012 20:52
  Stanislav MRÁZEK
  Reakce na část dotazu Sylvie B.

  Naproti Sokolovně se žádné stromy nekácely, pouze se provedl ořez lípy před číslem 7. Firmu sehnala dle mých informací Gábina J. a já konstatuji, že dle mých laických představ velmi dobrou - kvalitní, rychlá odborná práce s úklidem


 • 3. 4. 2012 22:16
  Silvie Bočková
  Výběrová řízení

  Dobrý den, všimla jsem si, že se kácely stromy naproti Sokolovně. Chtěla jsem se zeptat jak se vybírají firmy pro obecní zakázky, jestli je někde vyvěšeno, co má obec v plánu a můžou se přihlásit firmy do výběrového řízení a z nich se vybere nejlepší nabídka cenou i provedením. V Podolí je spousta firem a šikovných lidí a jistě by se i oni rádi přihlásili do výběrových řízení. Myslím, že to byl i jeden z bodů Vašeho volebního programu.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1692

Návštěvnost stránek

875260