Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > ZEPTEJTE SE

ZEPTEJTE SE

V souladu s otevřeným přístupem zastupitelstva obce k veřejnosti Zeptejte se na cokoli co Vás zajímá, co byste chtěli vysvětlit. Zeptejte se na to, o čem diskutujete se svými kamarády u piva.
Toto diskusní fórum je určeno především občanům Podolí k otázkám a tématům souvisejícím s životem v Podolí.

Aktuální informace naleznete na stránce "Informace občanům"

Pravidla slušné diskuze:

Vyhrazujeme si právo neodpovídat a smazat příspěvky hraničící s vulgaritou, s dotazy a napadáním soukromí osob, či osobními útoky.

Slušností a základním etickým pravidlem je příspěvky podepsat. Na nepodepsané příspěvky, či příspěvky podepsané nereálným jménem, nebude reagováno a mohou být administrátorem smazány.

Rádi odpovíme na všechny věcné dotazy a argumenty.
Děkujeme za vaše příspěvky.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 25. 5. 2012 14:21
  Stanislav Mrázek
  čeština u daně

  Radku, nemyslím, že věta v mém příspěvku : "Proto vítají názory těch zastupitelů, kteří již dnes vážně uvažují o snížení místního koeficientu pro rok 2013 na 2" , je gramaticky špatná. Ale pokud tě to uspokojí, ta slovo "vítají" měním na "uvítají" a přidám několik !!!!!!!! A možná v září, když se to bude řešit, to klidně můžeš být i TY, odpovědný prozíravý obecní politik, který to ze znalosti situace obce, která např. dostane od státu více peněz, prodá obecní pozemky a pod. to NAVRHNE.


 • 24. 5. 2012 22:14
  Radek Boček
  Re: Daň z nemovitostí

  Stando, nestačí. Ideální je napsat jména, ať víme o kom píšeš. Tato diskuse nikam nevede. Opravdu nemám dojem, že zastupitelé obce Podolí nevnímají názory občanů, nemají sociální cítění a neznají život na vesnici.


 • 21. 5. 2012 14:36
  Stanislav Mrázek

  Radku, píši o těch, kteří vnímají názory občanů Podolí, kteří mají sociální cítění, kteří mají na danou tématiku podobný názor jako jsem uvedl a ví, že pro příští rok je koeficient 2 to správné číslo.. A také znají život na vesnici a jsou prozíraví... Stačí?


 • 13. 5. 2012 22:55
  Radek Boček
  Re: Daň z nemovitostí

  Vážený pane Mrázku, nevím o jakých zastupitelých to píšete? Že by se koeficient pro rok 2013 snížil jsme se na zastupitelstvu nebavili a ani o tom neuvažovali. Bývalé zastupitelstvo vzešlo z voleb, stejně jako to současné. To znamená, že zastupitelé jsou voleni obyvateli Podolí. Jak jsem psal v posledním zpravodaji, po letech investování přichází léta splácení. Nicméně zvýšená daň bude použita na rozvoj obce, nikoli na splácení dluhů nebo na úhradu provozních nákladů.


 • 9. 5. 2012 20:12
  Stanislav Mrázek
  Daň z nemovitostí

  Vlastníci nemovitostí v Podolí v současné době s výrazným odporem přebírali složenky k úhradě daně z nemovitostí pro rok 2012. Podolí patří mezi více než stovku obcí ČR, ve kterých se stanovil vyšší místní koeficient, kterým se vypočtená daň zvýšila. Oproti Podolí, které stanovilo koeficient 3, tyto obce však v naprosté většině (asi 90)zvolily jen koeficient 2, tz. dvojnásobné zvýšení. Občané Podolí sice chápou, že zadlužená obec finanční prostředky potřebuje, ale vůbec nechápou, proč špatné hospodaření bývalého zastupitelstva mají odnášet vlastníci nemovitostí. Proto vítají názory těch zastupitelů, kteří již dnes vážně uvažují o snížení místního koeficientu pro rok 2013 na 2. Doufejme, že tohoto rozumného opatření se dočkáme a dále budeme činnost současných zastupitelů sledovat a podporovat!


 • 3. 5. 2012 7:24
  Malíková Vlasta

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy se budou upravovovat chodníky na Rybníku,a co se v obci vylepší,když je dan z nemovitosti na rok 2012 tak vysoká.Děkuji


 • 16. 4. 2012 8:25
  Regina Onderková
  Děkuji

  Děkuji za výborné rady. Vezmu si je k srdci. Nakoupím si zásobu pytlíků na psí hovínka( i když psa nemám) a budu stát od rána do večera na silnici a mávat na řidiče! A až mě odvezou na Huskovu, tak vám dám vědět.


 • 15. 4. 2012 23:47
  Radek Boček
  Re: Nová Kolonka

  Ahoj Regino, z mého pohledu se dá problém řešit i jinak než hlášením obecního rozhlasu. Majiteli čtyřnohého miláčka pohotově nabídni sáček na sebrání psího exkrementu. Příště už bude mít vlastní. No a rychle jedoucího řidiče požádej o zpomalení. Pokud to nebude hulvát, tak to zabere.


 • 11. 4. 2012 14:49
  Gabriela Marciánová - Moderátor
  Nová Kolonka

  Dobrý den paní Onderková,
  bohužel obec nemá žádnou moc pokutovat nebo jinak apelovat na řidiče nedodržující povolenou rychlost. S příchodem většího množství nových občanů se vždy objeví podobné neduhy jako nepoklízení po psích miláčcích, nepořádek apod., které se musíme pokusit odstranit trpělivostí a dobrými sousedskými vztahy. Jediné co může OÚ v takovéto věci udělat je připomenutí slušných mravů a zvyků v místním rozhlase a případně v příštím čísle zpravodaje. Pěkný den.


 • 7. 4. 2012 23:15
  Silvie Bočková
  odp. na stromolezci

  Máte pravdu, chlapci to byli šikovní, nepořádek nezůstal.
  Spíš se ptám tak celkově.Pokud obec potřebuje úklid, vyhlásí "Ekologickou sobotu". Pokud obec potřebuje firmu, vyhlásí "Výběrové řízení".
  P.S. I zde na záložce "Firmy v obci" je uveden jeden co to s motorovou pilou ve výškách umí.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1
FOTBAL
2 3 4
5 6 7 8 9 10
FOTBAL
11
12 13 14 15 16 17
FOTBAL
18
19 20 21 22
fotbal
23 24
fotbal
25
26 27 28
FOTBAL
29 30 31 1
FOTBAL

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1683

Návštěvnost stránek

864114