Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > SPOLEČENSKÝ ŽIVOT > KULTURA > O kultuře v Podolí

O kultuře v Podolí

Při obecním úřadě Podolí pracuje kulturní komise, která se společně se základní a mateřskou školou a ostatními místními společenskými organizacemi podílejí na organizaci volnočasových aktivit v obci. Ze sportovních organizací jsou to zejména Tělocvičná jednota Sokol Podolí (původní ČSTV), sportovní kluby (tenis, odbíjená, basketbal aj.) a hasičský sbor; o povznesení kultury usiluje chrámový sbor, Kulturní spolek Podolák, SFS Zpěváček; aktivity pro děti a rodiče realizuje CRA Bublinka. Část akcí se odehrává v Domě s chráněnými byty Podolí jako nabídka kulturního vyžití pro seniory.

V kulturní síni OÚ Podolí pravidelně probíhá vítání občánků. Jubilanty od 80. roku věku a manžele oslavující 50, 55, 60 i více let manželství navštěvují s gratulací a dárkem členky kulturní komise osobně.

Členové komise se podílejí na přípravách kulturních vystoupení např. při příležitosti tradiční vánoční večeři pro seniory, při vánočních koncertech, divadelních vystoupeních apod. Tradicí se stává svatomartinský průvod, rozsvěcení vánočního stromu a rozdávání betlémského světla. Při příležitosti výročí bitvy u Slavkova se vždy koná za přítomnosti uniformovaných vojáků vzpomínková akce za padlé s názvem Napoleonské ohně na Žuráni.

Jedenkrát za dva roky připravujeme tematicky zaměřenou velikonoční výstavu (např. ručních prací, historických fotografií, starožitností, koníčků podolských občanů…), kterou se svými výrobky vždy obohacují děti místní mateřské a základní školy.

Stálou expozici podolského rodáka sochaře Rudolfa Březy, umístěnou v objektu obecního úřadu, otevřeme po dohodě zájemcům kdykoli. Vedle této stálé výstavy jsou příležitostně organizovány i výstavy místních amatérských umělců, řemeslníků a kutilů (např. v prostorách místní Sokolovny) a též výstavy při příležitosti výročí vzniku místních spolků.

V současné době soustřeďujeme předměty připomínající život našich předků, abychom instalovali stálou výstavu s touto náplní.

Společenské akce v obci se pravidelně pořádají v zimní sezóně, zpravidla na sokolovně, jsou to plesy; masopustní průvod obcí; na jaře 30. 4. se stalo tradicí pálení čarodějnic na hřišti; populární jsou pouťové zábavy a sama pouť 16. 5. na svátek sv. Jana Nepomuckého; krojované hody začínají první sobotou v červnu Chlapskými hody, poslední sobotu v srpnu pokračují v krojované Babské hody a folklorní sezónu zakončujeme v září tradičními párovými hody.

Obec má vzorně vedenou obecní kroniku.

Náměty a připomínky vztahující se ke kultuře a společenskému životu obce můžete adresovat předsedkyni komise Ing. Gabriele Marciánové, email: mistostarosta@podoliubrna.cz

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1
Májový běh
Sportovní utkání v květnu- fotbal mužů FK RENOCAR Podolí B- TJ PŘÍSNOTICE
2 3
Sportovní utkání -fotbal Přípravky FK RENOCAR PODOLÍ - TĚŠANY B
4 5
6 7 8
Sportovní utkání -fotbal mladších žáků FK Renocar Podolí A -FK Renocar Podolí B
9 10
Sportovní utkání -celý víkend od 10. do 12.5. plný fotbalu
11
sportovní utkání,fotbal- Muži FK PODOLÍ "A" - TJ HORNÍ KOUNICE
12
Sportovní utkání -fotbal Muži FK PODOLÍ "B"- SK ŠLAPANICE "B"
13 14 15 16 17
Sportovní utkání -fotbal Přípravek FK PODOLÍ - SK OCHOZ u BRNA
18 19
20 21 22 23 24
Sportovní utkání - fotbal MLADŠÍCH ŽÁKŮ FK RENOCAR Podolí "A" - ŽABČICE/HRUŠOVANY
25
Sportovní utkání -FOTBAL 26. a 31.5
Sportovní utkání -fotbal FK RENOCAR PODOLÍ "B" - SK TATRAN ŠATOV, předzápas je ve 14:45
26
Sportovní utkání - fotbal MUŽI FK RENOCAR Podolí "B" - ŽABČICE
27 28 29 30 31
Sportovní utkání -fotbal Přípravek FK RENOCAR PODOLÍ - BLUČINA
1 2

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1157

Návštěvnost stránek

632250