Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > SPOLEČENSKÝ ŽIVOT > SPOLKY > Myslivecké sdružení Hlásnice

Myslivecké sdružení Hlásnice

 

Předseda: Ing. Martin Ženožička

Místopředseda: Jaroslav Oškrda

Tajemník: RNDr. Libor Mrňa, PhD.

Myslivecký hospodář: Stanislav Šafář

Finanční hospodář: Martin Koválovský

Myslivna

Myslivecká činnost se v Podolí provádí již dlouhá desetiletí. Myslivecké sdružení Hlásnice ve své nynější podobě vzniklo v roce 1993, kdy vstoupil v platnost nový Zákon o Myslivosti. Proto musela vzniknout nová honitba a následě i nové sdružení, které si tuto honitbu pronajalo pro výkon práva myslivosti. Další - již menší - transformace honitby nastala v roce 2003, kdy se Zákon o myslivosti novelizoval. V současné době má sdružení 20 členů.

Základním posláním sdružení je výkon práva myslivosti, které mimo jiné zahrnuje:
- chov a lov zvěře za přesně stanovených podmínek,
- ochranu zvěře před nepříznivými vlivy okolí, nemocemi, škodlivými zásahy lidí i před volně pobíhajícími domácími zvířaty,
- ochranu životních podmínek zvěře, zajištění klidu v honitbě,
- ochranu mysliveckých zařízení,
což je obsaženo v Zákoně o myslivosti. Z toho vyplývá, že členové našeho (a všech dalších) sdružení nejsou jenom lovci zvěře, ale také jejími ochránci, kteří se o zvěř jakožto obnovitelné přírodní bohatství musí celoročně starat, ať formou zimního přikrmování nebo tlumením zvěře škodící a samozřejmě i průběrným lovem u zvěře spárkaté (srnec), kdy jsou eliminováni slabí a pro další chov nevhodní jedinci.

Součástí činnosti našeho sdružení posledních let je i péče o tzv. biokoridor vinoucí se přes polnosti za Podolím. Kromě funkce krajinářské a stabilizační má totiž velký význam i z hlediska mysliveckého, neboť poskytuje zvěři krytinu a obživu. Jako další výpomoc sdružení pro obec i přírodu je jarní úklid okolí od černých skládek a dalších nepořádků, které jsou bohužel stále výsledkem nezodpovědného chování některých jedinců. Při této příležitosti takovéto jedince upozorňujeme, že si nemohou být jisti, zda je při této činnosti nepozoruje oko myslivce posílené dalekohledem a v dnešní době i digitálním fotoaparátem ....

Myslivecké sdružení se kromě činností souvisejících s vlastní myslivostí podílí také na kulturním životě v Podolí v podobě každoročního pořádání tradičního mysliveckého plesu. Mnozí z Vás jistě mohli ocenit kromě vlastního plesání i kvality zvěřinového guláše a výhrou v zvěřinové tombole se dosíci i nějakého bažanta či zajíce případně i něčeho většího.

Myslivecké sdružení Hlásnice velmi oceňuje vstřícnou spolupráci ze strany obecního úřadu, vlastníků honebních pozemků a Agropodu Podolí, velmi si všech váží a bude i nadále svoji činnost směřovat tak, aby byla ku prospěchu nejen vlastní myslivosti, ale i širší občanské veřejnosti.

P.S. Pokud by někdo nevěděl, proč se jmenujeme Hlásnice, nechť se jedno pěkné nedělní odpoledne vypraví na procházku nad Podolí, projde kolem „Červeného kříže" a bývalého vojenského areálu a nakonec dojde až k tzv. Horákovské hájence. Když se k ní postaví zády, uvidí v poli před sebou mírný brdek. A ten se jmenuje „Hlásnice", nejvyšší bod našeho revíru.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

1005767