Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > DISKUZE-old

DISKUZE-old

Prostor pro otázky a odpovědi, které se týkají obce, obecního úřadu, zastupitelů a dění v obci. Diskutovat může každý, kdo bude mít k danému tématu co říct.

Nevhodné, vulgární, urážlivé a anonymní příspěvky budou mazány.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 4. 5. 2023 8:43
  Ludmila Klemšinská
  Nápady na zlepšení ...............

  Dobrý den,
  nevím, jestli svůj návrh posílám správně. Ale "žádost" na zaslání návrhu jsem nikde nenašla.
  Pokud máte v rozpočtu přebývajících 150 000 Kč, což jste do letáku nenapsali (a FB používá jen mladší generace), tak bych doporučila, aby obec vybudovala nové oplocení pozemku kolem školní jídelny. Je to opravdu ostuda!!!!! Při současném využití našich sportovišť projde kolem tohoto pozemku hodně návštěvníků obce.
  Pokud na návrh existuje někde ta "žádost", tak mě prosím pošlete odkaz, abych to poslala správně.
  Ing Klemšinská Ludmila
  Podolí 311


 • 4. 5. 2023 8:56
  Ludmila Klemšinská
  Žádost

  Tak už jsem tu žádost našla v Participativním rozpočtu. Co to je za nesmysl? "Žádost" je koncipována pro organizace a ne pro podolské občany! A ještě v PDF. To aby to podolské občany odradilo. Klemšinská


 • 4. 5. 2023 9:43
  Petr Krejčí
  Reakce na p. Klemšinskou

  Dobrý den paní Klemšinská. Stejně jako vy jsem si přečetl popis k dané výzvě (i samotný formulář), a příliš tedy nechápu vaši reakci. Ve výzvě i v žádosti jsou uvedeni jako oprávnění žadatelé cituji" Oprávnění žadatelé:
  Žadatel musí mít místo bydliště, sídlo nebo provozovnu na území obce Podolí. Oprávněným
  žadatelem mohou být:
  ● jednotlivci, skupiny občanů, občanská sdružení, spolky, příspěvkové organizace,
  podnikatelé"
  Řekl bych tedy, že vy jako podolský občan se svou žádostí patříte do kategorie "jednotlivec", máte-li bydliště v obci Podolí.
  S pozdravem

  Petr Krejčí


 • 4. 5. 2023 19:42
  Karel Pytela
  Diskuze

  Dobrý den,
  rád bych poděkoval vedení obce za obnovení veřejné diskuze. Za to si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Za co bych rozhodně jedničku nedal, je doba, která byla potřeba k naplnění slibu znovuobnovení veřejné diskuze. Ano, slib byl podmíněn, jakmile to bude možné. Půl roku mi přijde docela dlouhá doba na změnu (Zeptejte se na Diskuzi).
  Co mě ale více pálí, je cena vodného a stočného. Pokud mě paměť neklame, tak v předvolebním slibu bylo, že cena za vodu bude nižší. Ve zpravodaji jsem se dočetl, že cena bude vyšší. Na stránkách obce a ani v jiném informačním kanále jsem tuto informaci nenašel.
  Doba, kdy platil slib, čestné slovo a podání ruky v celostátní politice, je nenávratně pryč.
  V komunální politice by se sliby měly plnit nejenom o Vánocích.
  Karel Pytela


 • 6. 5. 2023 22:29
  Radek Boček
  Reakce na pana Pytelu

  Dobrý den, pane Pytelo,
  musím s Vámi souhlasit, že byla diskuse obnovena po velmi dlouhé přestávce. Já sám jsem očekával, že se tak stane mnohem dříve.
  Co se týká ceny vodného a stočného, tak Vás paměť opravdu neklame. Co mě překvapuje je, že očekáváte splnění předvolební slibů v období několika měsíců po volbách.
  Přeji Vám pohodové májové dny.
  Radek Boček


 • 9. 5. 2023 17:50
  Lenka Foukalová
  Pouťová objížďka

  Dobrý den,

  ráda bych se také vyjádřila k objízdné trase. Bohužel nevlastním auto stavěné na tento typ a stav cest. Jaká je v objízdná trasa v tomto případě? A kdo bude případně hradit škody na vozidle, pokud vzniknou na naprosto nevhodné a k tomu neurčené komunikaci?

  děkuji za odpověď
  Lenka Foukalová


 • 9. 5. 2023 23:02
  Markéta Žovincová
  objízdná trasa

  Dobrý večer,
  moc nerozumím instrukcím k objízdné trase o tomto víkendu. Dnes ráno jsem obdržela emailem informaci od pana starosty (psala jsem mu, že po objížďce rozhodně jezdit nebudu), že objízdná trasa pod sadem a mysliveckou chatou není nařízená objížďka. Je to jen doporučení jak se vyhnout davům u kolotočů na náměstí. Že s povolením k vjezdu mohu projíždět od OÚ do ulice Dědina.
  Nyní byly do některých domů ( do našeho NE ) doručeny Podolské listy, ve kterých je napsáno, že musíme jezdit po objízdné trase.
  Prosím, mohl by někdo sjednotit informace, které dle mého vycházejí všechny z OÚ Podolí

  děkuji
  Markéta Žovincová


 • 11. 5. 2023 0:31
  Lucie Nippertová
  Odpověď p. Žovincové

  Dobrý den, paní Žovincová,

  informace, které jste obdržela od pana starosty, jsou správné. Při konání velké akce, při které je zvýšený pohyb pěších osob, vždy musí být z hlediska bezpečnosti stanovena oficiální objízdná trasa. V našem případě je letos doslova jediná existující trasa, po které lze objížďku oficiálně vést, cesta pod sadem. Slovo "musí" zní direktivně a chápu, že Vás to zmátlo. Vedení obce je však povinno zveřejnit oficiální pokyny k objížďce a nemůže zde občanům jedním dechem nabízet i další alternativy. Pouť je tradiční akce, na které se pohybuje velké množství pěších a mj. spousta natěšených dětí. Tyto dny jsou především o nich. Žádost vedení obce, aby lidé pokud možno objížďku využívali, je motivována jen a pouze přáním, aby si návštěvníci mohli pouť maximálně užít. Myslím si, že se shodneme, že bezpečnost je na prvním místě.
  Co se týče Podolských listů, ověřovali jsme to, a doručeny do Vaší schránky byly.

  S pozdravem
  Lucie Nippertová


 • 11. 5. 2023 0:35
  Lucie Nippertová
  Odpověď p. Foukalové

  Pěkný den, paní Foukalová,

  děkujeme za dotaz a chápeme Vaše obavy. Při konání velké akce, při které je zvýšený pohyb pěších osob, vždy musí být z hlediska bezpečnosti stanovena oficiální objízdná trasa. V našem případě to byla vždy cesta směr Velatice – to však letos není možné, protože silnice III/3833 směr Mokrá-Horákov je z důvodu rekonstrukce uzavřena. Cesta pod sadem je doslova jediná existující trasa, po které lze objížďku oficiálně vést. Pokud máte obavy, že by Vaše auto na této trase mohlo utrpět škody, můžete i ve dnech pouti projet centrem obce. Povolení k vjezdu do oblasti uzávěry si můžete stáhnout na webu obce a vytisknout, nebo se pro něj stavit na obecním úřadě. Při průjezdu centrem obce ve dnech pouti pouze prosíme o velkou opatrnost a ohleduplnost k návštěvníkům pouti.
  Děkujeme a kdybyste měla jakékoli další otázky, obraťte se klidně přímo na kohokoli z vedení obce.

  S pozdravem
  Lucie Nippertová


 • 11. 5. 2023 7:17
  Marketa Zovincova
  odpověď paní Nippertové


  Vážená paní Nippertová,
  děkuji za odpověď týkající se objížďky.
  Podolské listy jsem našla ve schránce 10.5. ráno při odchodu do práce. V době, kdy jsem psala příspěvek (9.5. ve 23:02 hod) jsme je neměli. U sousedů ano.

  děkuji

  Markéta Žovincová


Vzhledem k hromadění kontroverzních a anonymních příspěků se rada obce rozhodla současnou formu Diskuze uzavřít. Komunikovat s Vámi však chceme a v krátké době zveřejníme bližší detaily.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3
FOTBAL O VÍKENDU 3.-4.6.2023
4
FOTBAL O VÍKENDU 3.-4.6.2023
5 6 7 8 9 10
TIP NA AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD DO KUNŠTÁTU
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

7. 6. Iveta, Slavoj

Zítra: Medard

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

961672