Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > DISKUZE-old

DISKUZE-old

Prostor pro otázky a odpovědi, které se týkají obce, obecního úřadu, zastupitelů a dění v obci. Diskutovat může každý, kdo bude mít k danému tématu co říct.

Nevhodné, vulgární, urážlivé a anonymní příspěvky budou mazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 11. 5. 2023 17:35
  Mgr. Petr Klemšinský
  Pouťová objížďka - šlo to lépe???

  Dobrý den,
  dle mého názoru je už teď zbytečné řešit, jestli je objížďka povinná nebo ne, ale spíše stojí zato si položit otázku, jestli nešla řešit lépe. Paní Ing. arch. Nippertová zmiňuje uzavírku silnice III/3833 směr Mokrá-Horákov, tam ale stále funguje kyvadlový provoz a připojení komunikace rozhodně není nepřekonatelně rozkopáno. Zkusil někdo vyjednat se stavební firmou např. dočasné osazení trojsměrného semaforu a umožnění vjezdu a výjezdu na obslužnou komunikaci Agropodu? Na zastupitelstvu místostarosta zmiňoval, že firma neoprávněně používala komunikaci Agropodu a že bude po firmě požadovat nějaké kompenzace. Nebylo by dočasné umožnění výjezdu tou pravou formou náhrady?

  děkuji za odpověď
  Petr Klemšinský


 • 11. 5. 2023 16:47
  Rastislav Švejnoha
  Objížďka junior

  Pokud tedy jedu od fary či hasičky, nemohu využít ani výjimky ani objížďky?


 • 11. 5. 2023 15:49
  Jiří Čalkovský, jun.
  Pouťová objížďka

  A teď vážně. Po vyslechnutí dnešního hlášení Obecního úřadu (11. 5. cca v 15:30) si opět nejsem jist, zda majitel výjimky pro průjezd pouťovým zákazem může v době pouti 13. - 14. projet, nebo zda musí použít objížďku pod sadem. Pokud tu jednoduchou větu nedokážete zformulovat, tady ji nabízím: Vážení občané, pokud v době pouti od 13. do 14. května potřebujete směrem od Agropodu (dříve JZD Podolí) projet svým vozem uzávěrkou, máte-li výjimku vydanou Obecním úřadem v Podolí, rozhodně můžete. Dále pak je tu varianta objízdné trasy pod sadem. Nazdar.


 • 11. 5. 2023 7:17
  Marketa Zovincova
  odpověď paní Nippertové


  Vážená paní Nippertová,
  děkuji za odpověď týkající se objížďky.
  Podolské listy jsem našla ve schránce 10.5. ráno při odchodu do práce. V době, kdy jsem psala příspěvek (9.5. ve 23:02 hod) jsme je neměli. U sousedů ano.

  děkuji

  Markéta Žovincová


 • 11. 5. 2023 0:35
  Lucie Nippertová
  Odpověď p. Foukalové

  Pěkný den, paní Foukalová,

  děkujeme za dotaz a chápeme Vaše obavy. Při konání velké akce, při které je zvýšený pohyb pěších osob, vždy musí být z hlediska bezpečnosti stanovena oficiální objízdná trasa. V našem případě to byla vždy cesta směr Velatice – to však letos není možné, protože silnice III/3833 směr Mokrá-Horákov je z důvodu rekonstrukce uzavřena. Cesta pod sadem je doslova jediná existující trasa, po které lze objížďku oficiálně vést. Pokud máte obavy, že by Vaše auto na této trase mohlo utrpět škody, můžete i ve dnech pouti projet centrem obce. Povolení k vjezdu do oblasti uzávěry si můžete stáhnout na webu obce a vytisknout, nebo se pro něj stavit na obecním úřadě. Při průjezdu centrem obce ve dnech pouti pouze prosíme o velkou opatrnost a ohleduplnost k návštěvníkům pouti.
  Děkujeme a kdybyste měla jakékoli další otázky, obraťte se klidně přímo na kohokoli z vedení obce.

  S pozdravem
  Lucie Nippertová


 • 11. 5. 2023 0:31
  Lucie Nippertová
  Odpověď p. Žovincové

  Dobrý den, paní Žovincová,

  informace, které jste obdržela od pana starosty, jsou správné. Při konání velké akce, při které je zvýšený pohyb pěších osob, vždy musí být z hlediska bezpečnosti stanovena oficiální objízdná trasa. V našem případě je letos doslova jediná existující trasa, po které lze objížďku oficiálně vést, cesta pod sadem. Slovo "musí" zní direktivně a chápu, že Vás to zmátlo. Vedení obce je však povinno zveřejnit oficiální pokyny k objížďce a nemůže zde občanům jedním dechem nabízet i další alternativy. Pouť je tradiční akce, na které se pohybuje velké množství pěších a mj. spousta natěšených dětí. Tyto dny jsou především o nich. Žádost vedení obce, aby lidé pokud možno objížďku využívali, je motivována jen a pouze přáním, aby si návštěvníci mohli pouť maximálně užít. Myslím si, že se shodneme, že bezpečnost je na prvním místě.
  Co se týče Podolských listů, ověřovali jsme to, a doručeny do Vaší schránky byly.

  S pozdravem
  Lucie Nippertová


 • 9. 5. 2023 23:02
  Markéta Žovincová
  objízdná trasa

  Dobrý večer,
  moc nerozumím instrukcím k objízdné trase o tomto víkendu. Dnes ráno jsem obdržela emailem informaci od pana starosty (psala jsem mu, že po objížďce rozhodně jezdit nebudu), že objízdná trasa pod sadem a mysliveckou chatou není nařízená objížďka. Je to jen doporučení jak se vyhnout davům u kolotočů na náměstí. Že s povolením k vjezdu mohu projíždět od OÚ do ulice Dědina.
  Nyní byly do některých domů ( do našeho NE ) doručeny Podolské listy, ve kterých je napsáno, že musíme jezdit po objízdné trase.
  Prosím, mohl by někdo sjednotit informace, které dle mého vycházejí všechny z OÚ Podolí

  děkuji
  Markéta Žovincová


 • 9. 5. 2023 17:50
  Lenka Foukalová
  Pouťová objížďka

  Dobrý den,

  ráda bych se také vyjádřila k objízdné trase. Bohužel nevlastním auto stavěné na tento typ a stav cest. Jaká je v objízdná trasa v tomto případě? A kdo bude případně hradit škody na vozidle, pokud vzniknou na naprosto nevhodné a k tomu neurčené komunikaci?

  děkuji za odpověď
  Lenka Foukalová


 • 6. 5. 2023 22:29
  Radek Boček
  Reakce na pana Pytelu

  Dobrý den, pane Pytelo,
  musím s Vámi souhlasit, že byla diskuse obnovena po velmi dlouhé přestávce. Já sám jsem očekával, že se tak stane mnohem dříve.
  Co se týká ceny vodného a stočného, tak Vás paměť opravdu neklame. Co mě překvapuje je, že očekáváte splnění předvolební slibů v období několika měsíců po volbách.
  Přeji Vám pohodové májové dny.
  Radek Boček


 • 4. 5. 2023 19:42
  Karel Pytela
  Diskuze

  Dobrý den,
  rád bych poděkoval vedení obce za obnovení veřejné diskuze. Za to si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Za co bych rozhodně jedničku nedal, je doba, která byla potřeba k naplnění slibu znovuobnovení veřejné diskuze. Ano, slib byl podmíněn, jakmile to bude možné. Půl roku mi přijde docela dlouhá doba na změnu (Zeptejte se na Diskuzi).
  Co mě ale více pálí, je cena vodného a stočného. Pokud mě paměť neklame, tak v předvolebním slibu bylo, že cena za vodu bude nižší. Ve zpravodaji jsem se dočetl, že cena bude vyšší. Na stránkách obce a ani v jiném informačním kanále jsem tuto informaci nenašel.
  Doba, kdy platil slib, čestné slovo a podání ruky v celostátní politice, je nenávratně pryč.
  V komunální politice by se sliby měly plnit nejenom o Vánocích.
  Karel Pytela


Vzhledem k hromadění kontroverzních a anonymních příspěků se rada obce rozhodla současnou formu Diskuze uzavřít. Komunikovat s Vámi však chceme a v krátké době zveřejníme bližší detaily.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3
FOTBAL O VÍKENDU 3.-4.6.2023
4
FOTBAL O VÍKENDU 3.-4.6.2023
5 6 7 8 9 10
TIP NA AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD DO KUNŠTÁTU
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

6. 6. Norbert

Zítra: Iveta, Slavoj

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

961426