Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > DISKUZE-old

DISKUZE-old

Prostor pro otázky a odpovědi, které se týkají obce, obecního úřadu, zastupitelů a dění v obci. Diskutovat může každý, kdo bude mít k danému tématu co říct.

Nevhodné, vulgární, urážlivé a anonymní příspěvky budou mazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 21. 5. 2023 13:27
  Jara Tománek
  Kam se ztratilo to krásné Podolí?

  Každý kdo Podolí zná a není mu lhostejné. Tak řekne jedno. Obec se díky novým zastavěným lokalitám a tak zvaným náplavám. Několikanásobně rozrostla a naše klidná vesnička je fuč. Na zdejším fóru se dozvíme, že se nám do obce vrátila cenzura, kdo koho zve na pivo, nebo kdo potřebuje psychiatra. Ale o tom jak vrátit krásu a klid obci se tu nic nedočteme. Samozřejmě však ani nemůžeme. Protože obec a její občané nikoho nezajímají. Před volbami bylo ze všech stran slyšet, jak všichni chtějí Podolí spojovat. Ale vidíme, že se jednalo jen o prázdné fráze. Které nám dokazují zvukové záznamy z obecních zasedání a další fóra. Vaše jednání by mělo být občanům příkladem, ale bohužel není. Nedokážete se spojovat navzájem. Jak tedy chcete spojovat obec? Kdy začnete naslouchat potřebám občanů? Uvidíme někdy nějaký výsledek předvolebních slibů? Proč občanům lžete a nepřiznáte, že Vás výsledek referenda k výstavbě Nad Paloukem vůbec nezajímá a dále o arabské čtvrti jednáte. Občané přece dali jasně najevo, že tu žádný další satelit a mešitu nechtějí. Styďte se. Děláte obci stejně negativní vizitku jako tohle diskuzní fórum.


 • 20. 5. 2023 11:11
  Helena Terberová
  Jahodárna

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak to bude letos vyřešeno s přístupem k jahodárně? Silnice na Mokrou má být uzavřena do července. Pokud bude řešen provoz přes Podolí, bude zajištěn první dny dohled policií u přechodu popř.nad dopravní situací? V minulých letech jezdili i tak přes Podolí a docela často se stávalo, že řidiči nedávali přednost autům jedoucích z hlavní. Btw to se stává i mimo sezónu jahodárny - bude se někdy tato křižovatka řešit alespoň zvýrazněním značky " Dej přednost v jízdě "?
  Děkuji za odpověď
  Helena Terberová


 • 16. 5. 2023 12:47
  Michal Marcián
  Keep calm

  Mario, nejde bohužel nereagovat. Hoď se do klidu laskavě ty. Já jsem nikdy nechtěl být tvůj kamarád. Chraň bůh! Měl jsem jen “slabší” chvilku a chtěl jsem ti jako chlap chlapovi vysvětlit, co se tenkrát dělo. Jedno pivo by bohatě stačilo. Nápad to byl čistě spontánní, když jsem viděl, že to zase vytahuješ. Bohužel tím žiješ jen ty a tvoje velmi úzká sociální bublina.


 • 16. 5. 2023 10:46
  Mario Hnilica
  Chill out, dude!

  Tohle je naposledy, co reaguji na cokoli, co se týká tohoto idiotského vlákna.

  Michale, jediná "informace", kterou jsi nabídl, byla historka o tom, jak jsi přišel na pseudonym Labonek - což je jistě velmi zajímavé pro tebe, ale ne pro nás ostatní. Ještě jednou se omlouvám, že nechci být tvým kamarádem, kamarádem na pivo nebo cokoliv, co by podle tvé bujné fantazie mohlo být pro tebe přínosem, ale jsem si jistý, že místní štamgasty by tvůj příběh zaujal. Zvlášť po jedenácté večer. Co se týče "prasáren" na OU, všiml sis, že se děje něco divného a ozval se, až když ti kontrolovali odpadky. Pokud máte nějaké problémy se současným vedením, můžete je ventilovat zde nebo na nejbližším zastupitelstvu, stejně jako to děláme s "mou bublinou" už 12 let. Možná jste si všiml, že mým jediným příspěvkem, než se rozjelo tohle hloupé vlákno s vámi, bylo deklasování cenzury - a za tím si stále stojím.

  Jestli ti nevadí, že to říkám, zníš hodně naštvaně. Měl by ses uklidnit. Někdy s tím mohou pomoci odborníci.

  Mějte se hezky & chill out!


 • 15. 5. 2023 14:52
  Michal Marcián
  Reakce pro Mario

  Tak jste nepřekvapil. Do všeho kafráte, ale věcem moc nerozumíte. Chytnete se stébla a držíte se ho jak lejno košile. Je přitom docela zvláštní, že takový kritik OÚ nechce mít lepší informace. Asi je jednodušší všude vykřikovat. To jste vy. Jinak psychiatra fakt nepotřebuji a zpověď už vůbec ne. Děkuji za péči. Já mám svědomí čisté, já prasárny na úřadě nedělal. A je mi úplně u zadnice, co si vy a vaše bublina myslí. Mějte se jak chcete.


 • 15. 5. 2023 14:03
  Mario Hnilica
  Memes

  Michal, I’m really not interested in how or why you came up with the pseudonym Labonek. As a matter of fact, I don’t know of anybody who would be interested. But for some reason you seem proud that you came up with that name - so congratulate yourself - you’re a locally famous running joke.

  I don’t know (or care) why the melodrama, but it really does sound like you want to confess something. They do say that confession is good for the soul so I humbly suggest that you contact the local representative of the Catholic Church. If you’re not comfortable with that option, you can always try someone close, a friend, a girlfriend, a wife, an ex-wife, etc., etc. Or just go see a psychiatrist. Since I don’t have a local license to practice psychiatry please don’t come to me.

  Machine translation:

  Michale, opravdu mě nezajímá, jak a proč jste přišel na pseudonym Labonek. Vlastně ani nevím o nikom, koho by to zajímalo. Ale z nějakého důvodu se zdá, že jsi hrdý na to, že jsi na to jméno přišel - tak si pogratuluj - jsi místně známý running joke.

  Nevím (a ani mě to nezajímá), proč to melodrama, ale opravdu to zní, jako by ses chtěl k něčemu přiznat. Říká se, že zpověď je dobrá pro duši, takže vám pokorně doporučuji, abyste se obrátil na místního zástupce katolické církve. Pokud ti tato možnost nevyhovuje, vždycky můžeš zkusit někoho blízkého, přítele, přítelkyni, manželku, bývalou manželku atd. atd. Nebo prostě zajděte k psychiatrovi. Protože nemám místní licenci k provozování psychiatrie, nechoďte prosím za mnou.


 • 15. 5. 2023 12:19
  Jiří Čalkovský, senior
  Odpověď na příspěvek paní Kučerové z 11. 5.

  Vážená paní Kučerová,
  k Vašemu příspěvku ze dne 11. 5. si dovoluji komentovat Váš návrh, že „Dokonce by obec určitě ušetřila finanční prostředky za zbytečné psaní kroniky a dalších knižních publikací, které stejně nikoho nezajímají“. Nepolemizuji s Vaší zkušeností, navíc plně s Vámi souhlasím, tyto publikace opravdu nejsou pro každého. Zastávám ale stanovisko, že názory občanů adresované veřejnému prostoru by měly být co nejvíce objektivní. Proto tedy jen doplňuji. Například publikace Rukopisy I. díl se dosud dočkala dvou vydání a v současné době jsou na OÚ přijímány objednávky na třetí dotisk. Pokud se uskuteční, přesáhne celkový počet výtisků 200 ks, což je, při vší skromnosti, na regionální a nákladnou publikaci úctyhodný výkon. Tato kniha je také součástí fondu Národní knihovny ČR a dalších významných knihoven a archivů, které jejím prostřednictvím naši obec oceňují a komunikují s ní. Svědčí o tom i následující zpráva z 31. listopadu 2017:
  Vážený pane Čalkovský,
  se zájmem jsem si přečetla Vaši publikaci „Rukopisy I. díl“. Kdybych byla vydavatelem historických knih a pojednání, tak bych Vás dala za vzor – jak lze čtivou formou předkládat lidem zajímajících se o historii, to vše, co jste vykutal ze zaprášených papírů uložených ať v Moravském zemském archivu v Brně nebo v Diecézním archivu Biskupství brněnského v Rajhradě. Perfektní a krásná výprava knihy doplněná profesionálně zpracovanými fotografiemi, s citací, která neruší, ale text doplňuje. [Proč to jde u Vás, a proč to nejde u státem placených a vydávaných historických svazků? – otázka, kterou si kladu já].
  Každá kapitola v knize je velmi zajímavá, podložená dochovanými prameny nebo vzpomínkami pamětníků. Pro historii Vaší obce poklad, a to hlavně pro současníky – kromě čtivého textu mohou na perfektně zpracovaných fotografiích vidět, jak to vypadá, vypadalo, s čím naši předkové pracovali.
  P. S. Vzhledem k tomu, že jsem zaměstnaná ve státní správě, kterou jsem výše kritizovala, považujte můj mail za soukromý. Se srdečným pozdravem PhDr. ......, PhD. Pro případné zájemce, kterých si vážím, a kterým důvěřuji, je u mne tato, i řada podobných zpráv plně k dispozici.
  Vážená paní Kučerová, pokud byste se chtěla s kritickým pohledem na publikační činnost OÚ seznámit hlouběji, doporučuji také recenzi předchozí knihy Podolí u Brna 1237–2007 uveřejněnou v Časopisu Matice moravské, ročník CXXVII/2008, číslo 1, str. 261.
  Na tomto místě chci především poděkovat moudrým zastupitelům, kteří podporou publikační činnosti umožňují svým občanům, aby se co nejvíce dozvěděli o místě, které si vybrali za svůj domov.
  A Vám paní Kučerová z celého srdce přeji, abyste se zde těšila z dobrých sousedských vztahů, které snad jednou zaznamená i historiografie obce.
  Se srdečným pozdravem Jiří Čalkovský, senior.


 • 14. 5. 2023 22:54
  Michal Marcián
  Meme

  Mario,
  samozřejmě vím co je meme, zas tak starý nejsem :D Stále ale netušíte, proč?! Bohužel tady to fakt ventilovat nemohu, existují lidé, které by to ještě dnes poškodilo.
  Ad odstavec 1: samozřejmě toto alter ego muselo zapadnout do zdejší diskuze. Hloupé být mělo, to byl taky cíl. Jeho odhalení bylo taky plánované. Byla to jakási “volavka”. ;-)


 • 14. 5. 2023 18:00
  Mario Hnilica
  Pivo et al

  Milý Michaele,

  Děkuji ti za nabídku jít na pivo. Než k té neuvěřitelné události dojde, řeknu ti, proč lidé na pana Labonku nemohou zapomenout. Je to jednoduché: on, (jinými slovy vy? :-)), jste se stal meme. Pokud tento pojem neznáte, zde je jeho definice: obrázek, video, kus textu apod. obvykle humorného charakteru, který je rychle kopírován a šířen uživateli internetu, často s drobnými obměnami. Jinými slovy, pan Labonek se stal vtipem reprezentujícím hloupé a anonymní názory vyjádřené na jistém fóru v Podolí.

  Mimochodem, je mi opravdu jedno, proč jste hlasovali tak, jak jste hlasovali. Je to vaše věc, jak hlasujete. Mně však nevadí vyložit, proč jsem hlasoval tak, jak jsem hlasoval. Pokusím se to zkrátit - a jsem si celkem jistý, že mnoho lidí má stejný názor jako já.

  Upřímně řečeno, když se před dvanácti lety volila předchozí vláda, byl jsem naprosto neutrální - navzdory tomu, že moje žena byla v táboře odpůrců. Pak začala polemika kolem modulové školy. Velmi mě překvapilo monomanické trvání na umístění a naléhání, že to MUSÍ být modulární budova. Překvapila mě také cena té věci. Překvapilo mě také, že starosta a jeho tým začali předstírat a zkreslovat fakta o stavbě a umístění školy.

  Když jsem měl možnost se starosty osobně zeptat na přemrštěné náklady, řekl mi, "že tolik stály záchody". Tato odpověď mě velmi překvapila, protože bych dokázal vymyslet několik věrohodně znějících vysvětlení - ale pan starosta se ani nenamáhal mi účinně lhát.

  Pak došlo k - jinak než prů****m se to nazvat nedá - kvůli navrhovanému kasinu. Mám podezření, že kdyby se ho pan starosta a jeho tým nesnažili propašovat a vynechali z toho hloupé a směšné PR, prošlo by to bez problémů. Bohužel v té době už starostovi mnoho lidí nevěřilo: vyčerpal svůj politický kapitál s modulovou školou. Přemrštěné PR jen udělalo zábavu pro TV reportéry.

  Totéž se stalo kvůli Paloukově výstavbě. V té době už starostovi a jeho týmu nikdo moc nevěřil, že mluví pravdu - a výsledky referenda tomu odpovídají.

  Byly tu i další věci: obsazování dobře placených pracovních míst bez výběrové řízeny, ignorování rozumných žádostí o nový chodník atd., atd. Každý občan určité má rozsáhlý seznam plusu a minusu, i někdy osobních věcích co muže ovlivnit jejich hlasovaní.

  Také bohužel existovalo podezření z korupce, někdy vyslovené zcela otevřeně, ze strany mnoha občanů. Jen ten poslední příklad: Není divu, protože změnu územních plánů v každé zemi často provází masivní korupce. Rozumní politici, kteří si váží své práce, se od těchto záležitostí drží velmi daleko.

  Mohl bych se zmínit o mnoha dalších osobních věcech, nicméně jsem si řekl, že to toto bude krátký.

  Jinými slovy: chtělo to změnu! :-)

  Regards,

  Mario Hnilica


 • 14. 5. 2023 1:13
  Michal Marcián
  Mario pojď na pivo

  Milý Mario,
  nikdy jsem vás neprožíval, přestože jsme neměli možnost se konfrontovat osobně. V posledních volbách jsme zřejmě volili stejně. Příčin bylo více. Fascinuje mě však, jak neustále člověk jako vy, má potřebu hloubat nad příspěvkem mistra Labónka, toho času uměle vytvořeného diskutujícího. Jediná paní Párová měla tenkrát “koule” přijít osobně a nechat si vysvětlit pravý důvod. Kdyby jste věděl, proč a jaký význam tenkrát měl, váš smích by pozvolna přešel do padlé čelisti a otevřených úst v údivu, jakému účelu sloužil. Kdyby vás pravý důvod zajímal, nabídka na pivo platí. S pozdravem, Michal Marcián


Vzhledem k hromadění kontroverzních a anonymních příspěků se rada obce rozhodla současnou formu Diskuze uzavřít. Komunikovat s Vámi však chceme a v krátké době zveřejníme bližší detaily.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

28. 11. René

Zítra: Zina

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

1004857