Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > OBČAN A OBEC > CO VYŘÍDÍTE NA MĚÚ ŠLAPANICE

Co vše vyřídíte na MěÚ Šlapanice

Pracoviště Šlapanice, Masarykovo nám. 7, tel.               544 228 007       
Pracoviště Brno, Opuštěná 2, tel.               533 304 111       
www.slapanice.cz

Odbor dopravy
Sídlí v Brně, Opuštěná 2.

  • přihlašování a odhlašování vozidel, leasing, vyřazení vozidla, řidičské průkazy a různé změny týkající se vozidla (např. změna barvy a pod).

Odbor životního prostředí
Sídlí v Brně, Opuštěná 2.

  •  myslivecké lístky, rybářské lístky, povolení nakládání s vodami, stavební povolení k vodním dílům, souhlas o povolení stavby studny, odnětí zemědělské půdy ze zemědělského půdního fondu.

Odbor vnitřních věcí
Sídlí v Brně, Opuštěná 2  a ve Šlapanicích.
- v  Brně:

  • přijetí a výdej občanských průkazů, přijetí a výdej cestovních pasů, žádosti o zápis dítěte do cestovního pasu.

- ve Šlapanicích:

  • žádosti o výpis z rejstříku trestů a veškeré matriční věci, tj. zápis narození, zápis úmrtí, zápis manželství, svatební obřady, vydání druhopisů matričních dokladů, vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství v cizině, vyšší ověření matričních dokladů pro použití v cizině, vydání osvědčení k uzavření církevního sňatku, přijetí žádosti o vydání osvědčení o státním občanství ČR, přiznání otcovství k narozenému i nenarozenému dítěti, změny jména a příjmení, oznámení o přijetí příjmení po rozvodu do 30 dnů.

Obecní živnostenský úřad
Sídlí v Brně, Opuštěná 2.

  • zahájení živností, přerušení živností, zahájení činnosti v provozovně, změna statutárního orgánu, vydání duplikátu, vydání změnových živnostenských listů právnickým osobám z důvodu přidělení IČ, vydání osvědčení.

Stavební úřad
Sídlí v Brně, Opuštěná 2.
Pracovnice stavebního úřadu jsou přítomny i ve Šlapanicích každý úřední den v době od 8.00 do 17.00 hodin a občané si jejich prostřednictvím mohou vyřídit veškerou agendu stavebního úřadu.

  • územní rozhodnutí, stavební povolení, sloučené územní a stavební řízení, změna stavby před dokončením, kolaudace staveb, změna v užívání stavby, odstraňování staveb na návrh stavebníka nebo z úřední povinnosti, ohlášení drobné stavby, ohlášení udržovacích prací a stavebních úprav.

Odbor sociální
Sídlí v Brně, Opuštěná 2 a ve Šlapanicích.
- nově od 1.1.2012 veškeré dávky vyplácí Úřad práce ČR, adresa: KP pro Šlapanice a Kuřim, Opuštěná 9/2, Brno-střed, Trnitá, 602 00 Brno

- jednorázové nebo měsíčně se opakující nebo věcné dávky k zabezpečení výživy a ostatních základních osobních potřeb a k zajištění nezbytných nákladů na domácnost, dávky v mimořádných případech, příspěvek při péči o osobu blízkou, příspěvek na provoz telefonní účastnické stanice, příspěvek na zvýšené životní náklady, peněžité a věcné dávky rodičům nezaopatřených dětí, těhotným ženám a nezaopatřeným dětem.

- v Brně, Opuštěná 2:

  • příspěvek na výživné na dítě (když otec či matka na dítě neplatí), mimořádné výhody pro těžce tělesně postižené občany (TP, ZTP, ZTP/P), příspěvek na provoz motorového vozidla na dopravu těžce tělesně postižených, příspěvek na úpravu bytu pro občany s těžkými vadami nosného nebo pohybového ústrojí a úplně nebo prakticky nevidomé, příspěvek na zakoupení a celkovou opravu a zvláštní úpravu motorového vozidla, příspěvek na krmivo pro psa patřícího nevidomému člověku, příspěvek na opatření kompenzačních a ortopedických pomůcek občanům těžce zdravotně postiženým, koordinátor sociální péče pro občany společensky nepřizpůsobivé (propuštěné z výkonu trestu).

Úřad práce Brno-venkov, pracoviště Koliště 17, sociální odbor

  • dávky státní sociální podpory, přídavek na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, zaopatřovací příspěvek, dávky pěstounské péče, porodné, pohřebné.

 

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

1005749