Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > AKTUALITY > Oznámení ke stavbě Obnova ulice Výhon

Oznámení ke stavbě Obnova ulice VýhonDatum konání:
19.6.2018
Datum ukončení:
31.7.2018

Oznámení ke stavbě Obnova ulice Výhon

 

Vážení spoluobčané,

 

oznamujeme Vám, že v těchto dnech byly zahájeny stavební práce na rekonstrukci ulice Výhon. Předpokládaný termín dokončení celé stavby je stanoven na 30.11.2018.

 

Práce na rekonstrukci silnice jsou rozděleny celkem do čtyř etap.

První a druhá etapa – zahájení 2.7.2018 ( od Líšně vč. křižovatky u Zukalova mlýna  – až po křižovatku Výhon / Nad Výhonem po RD č.p. 289 ) budou společně zahájeny odfrézováním asfaltu z komunikace. Rekonstrukce silnice bude prováděna kompletní výměnou všech silničních podkladních vrstev do hloubky až 75 cm, bude prováděna postupně 1. etapa od Zukalova mlýna po první dům č.p. 301 vpravo, 2. etapa dále po křižovatku Výhon / Nad Výhonem. Současně s první etapou bude provedena kompletní oprava povrchu silnice z Podolí do Líšně. Dokončení obou etap je předpokládáno cca za 2 měsíce, kdy bude hotová 1. asfaltová vrstva.

OD PONDĚLÍ 2.7.2018 ZAPARKUJTE SVOJE VOZIDLA MIMO ÚSEK I. a II. ETAPY !

Třetí a čtvrtá etapa (od křižovatky Výhon / Nad Výhonem po křižovatku Výhon / Humna a dále až po křižovatku Dědina / Uličky/ Palouk) budou navazovat po dokončení první a druhé etapy stavby. V této době bude provedena instalace nových stožárů VO v ulici Za Humny.

Práce na realizaci chodníků, parkovacích stání, veřejného osvětlení a další budou probíhat paralelně s etapami rekonstrukce silnice, nebudou však jednoznačně časově na tyto etapy vázány.

 

DOPRAVNÍ UZÁVĚRA ULICE VÝHON: Po dobu stavebních prací bude ulice Výhon úplně uzavřena pro veškerý silniční provoz.

V době realizace první a druhé etapy bude část ulice Výhon od křižovatky Dědina / Uličky/ Palouk po křižovatku Výhon / Nad Výhonem přístupná se zvýšenou opatrností pro vozidla bydlících občanů v této části ulice a v lokalitě Nad Výhonem.

V době realizace třetí a čtvrté etapy bude část ulice Výhon od Zukalova mlýna po křižovatku

Výhon / Nad Výhonem přístupná po dohodě s pracovníky stavby směrem od Líšně.

Lokalita Nad Výhonem během rekonstrukce křižovatky Výhon / Nad Výhonem, která bude realizována v době mezi dokončením 1. a 2. etapy a zahájením 3. a 4. etapy, bude přístupná objízdnou trasou přes ulici Uličky.

 

POZOR! CELÁ ULICE VÝHON PO DOBU UZAVŘENÍ BUDE Z POHLEDU BEZPEČNOSTI STAVBOU !

VEŠKERÝ VJEZD VOZIDEL NA STAVBU MUSÍ BÝT PŘEDEM PROJEDNÁN S PRACOVNÍKY STAVBY !

VEŠKERÝ POHYB (CHODCŮ I VOZIDEL) MUSÍ PROBÍHAT SE ZVÝŠENOU OPATRNOSTÍ!


INFORMACE O PRŮBĚHU STAVBY: v době stavby Vás chceme operativně a pružně informovat o aktuálních důležitých informacích o vývoji stavby či omezeních během stavebních prací. Ve vlastním zájmu, prosíme, zaregistrujte svoje mobilní telefony k odběru těchto informací prostřednictvím SMS. Podobnou registraci můžete provést i pro odběr informačních e-mailů a aktualit obce. Návod na registraci naleznete v čísle 2/2018 Zpravodaje obce Podolí, nebo na letáku v příloze tohoto oznámení. Pokud si nebudete vědět s registrací rady, obraťte se na pracovníky obecního úřadu.

 

DOPRAVA V OBCI: po dobu rekonstrukce ulice Výhon bude silniční provoz ulicí Dědina, Palouk a Pod Hřbitovem (od hřbitova k fotbalovému hřišti) stanoven jako jednosměrný ve směru od kostela (od stánku s občerstvením) ke křižovatce se zrcadlem, dále ke hřbitovu a od hřbitova k silnici s výjezdem k okružní křižovatce u Bedřichovic.

 

AUTOBUSY LINKY 151: objížďka autobusů bude ve směru do Líšně na konečnou stanici Jírova vedena po silnici od okružní křižovatky u Bedřichovic směrem na Brno, přes okružní křižovatku u Slatiny, dále po ulici Holzova, Nám. Karlu IV. a ul. Mifkova a Jírova. V opačném směru obdobně.

V Podolí budou autobusy vedeny jednosměrně ze zastávky od kostela ulicí Dědina, Palouk (ke hřbitovu), ulicí Pod Hřbitovem s napojením na silnici s výjezdem na Bedřichovice. Zastávka z ulice Výhon bude přesunuta na začátek ulice Palouk u domu č.p. 41.

 

PARKOVÁNÍ: parkování vozidlům z ulice Výhon a Za Humny bude umožněno v ulicích s jednosměrným provozem Dědina a Palouk, kde bude možno dle platných pravidel silničního provozu parkovat po obou stranách silnice ve směru jízdy.

 

SVOZ ODPADŮ: zhotovitelská stavební společnost ve standardních svozových dnech přemístí před domy přistavené popelnice na komunální a bio odpad vždy na místo přístupné pro svozové auto společnosti RESPONO. Po vysypání odpadu je pracovníci stavby vrátí zpět k domům. Za tímto účelem nechal OÚ Podolí vyrobit obyvatelům ulice Výhon a Za Humny nálepky s číslem popisným, které, prosíme, nalepte na každou popelnici, kterou necháváte vyvážet (včetně BIO). Distribuce nálepek proběhne v týdnu 25.6.-.30.6.2018 do poštovních schránek. Současně Vás žádáme o viditelné označení domů čísly popisnými.

 

 

Zhotovitelem prací stavby Obnova ulice Výhon je stavební firma SWIETELSKY stavební s.r.o.

 

V průběhu stavebních prací bude výrazně složitější a omezený pohyb po komunikacích i přístup k Vašim nemovitostem. Žádáme Vás tímto o vstřícnost a ohleduplnost ke ztíženým podmínkám, o zvýšenou pozornost a o součinnost s pracovníky stavby při potřebě vjezdu na stavbu z jakýchkoli důvodů.

 

V případě dotazů prosím neváhejte kontaktovat pracovníky OÚ Podolí.

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

Ing. Vítězslav Eliáš

starosta


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

9. 12. Vratislav

Zítra: Julie

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

1009081