Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > AKTUALITY > CO SE DĚJE NA ÚŘADĚ - 9. týden

CO SE DĚJE NA ÚŘADĚ - 9. týdenDatum konání:
9.3.2023
???? V pondělí se konalo zasedání zastupitelstva, hlavním bodem bylo rozdělení dotací podolským spolkům. V závěru byl jako vždy prostor i na dotazy ze strany občanů. Zastupitelstvo se koná jednou za dva měsíce a je to skvělá příležitost spolu prodiskutovat cokoli vás v obci trápí – proto se neostýchejte a příště přijďte! ????
 
???? Dokončili jsme a řádně podali žádosti o dotace na Jihomoravský kraj.
 
???? V dotacích vidíme velký smysl, díky nim můžeme ušetřit z obecní kasy a zrealizovat jinak nezrealizovatelné. Proto jsme se tento týden postupně sešli se zástupci dvou společností, které by mohli obci pomoci s monitorigem a získávání dotací (PMCS a Renards).
 
???? Můžeme ještě zdokonalit fungování pošty Partner v Podolí? To jsme diskutovali se zástupcem České pošty.
 
???? Kamery v obci přispívají k většímu bezpečí. Se společností Comimpex jsme prošli aktualizaci smlouvy na kamerový systém a také možnosti jeho rozšíření na Žuráň. Tento krok nám byl doporučen Policií ČR, protože je zde zvýšený výskyt trestné činnosti.
 
???? Komise výstavby a investic do pozdních večerních hodin diskutovala nejen nad žádostmi ze stran stavebníků, ale také nad aktuálními problémy v obci – např. rozbahněná cesta u Říčky, nedostatek parkovacích míst či zkulturnění a vizuální sjednocení "hnízd" s kontejnery na tříděný odpad.
 
???? Zabezpečení dat je velice aktuální téma. Proto jsme společnosti Comimpex zadali kontrolu stavu síťových služeb na obecním úřadě a jejich zabezpečení.
 
???? Zástupce společnosti Envipartner nám představil, jak pracovat s geoportálem Wegas. Jedná se o mapovou databázi nejrůznějších důležitých informací o obci (trasy technických sítí, umístění lamp VO, ...).
 
????‍???? Chceme se neustále zlepšovat, proto se místostarosta Petr Čandrla a předseda mediální komise Petr Šádek zúčastnili online semináře na téma tvorba a zpracování zpravodaje.
 
???? Jak jste si jistě povšimli, v obci probíhá výměna původních zdrojů veřejného osvětlení za LED. V některých úsecích to vyvolává potřebu nových lamp VO – například na náměstí. Jejich umístění jsme řešili společně se zpracovatelem studie na VO ze společnosti Jipol a dodavatelem nových lamp.
 
???? Probíhaly poslední úpravy prvního letošního čísla Zpravodaje. Tento týden se na něj můžete těšit ve svých schránkách!
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

4. 10. František

Zítra: Eliška

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

988754