Změna velikosti písma

Drobečková navigace

DOMŮ > AKTUALITY > CO SE DĚJE NA ÚŘADĚ - 47. týden

CO SE DĚJE NA ÚŘADĚ - 47. týdenDatum konání:
30.11.2022
Tento týden byl velice výživný. Nejprve k interním záležitostem obce...
 
???? Starosta a místostarosta se sešli se zástupci podolské ZŠ a MŠ. Probrali například chystané vánoční akce a také problémy k řešení v rámci školních budov.
 
???? Uskutečnila se pracovní schůzka zastupitelstva na téma územní plán. Probíraly se jednotlivé navržené plochy a regulativy a také připomínky z projednání dle § 50 stavebního zákona.
 
???? Finanční výbor dopracoval rozpočet na rok 2023. Ten byl vyvěšen na úřední desce obce a je v plánu jej schválit na zastupitelstvu 12. 12. 2022.
 
???? Poprvé se sešla kulturní komise. Řeč byla o akcích, které se v Podolí uskuteční až do ostatků a také všeobecná náplň činnosti kulturní komise. Seznam akcí najdete v Podolských listech 11/2022 a zveřejníme je i zde.
 
???? Na ulicích Nová a Nad obecním úřadem pokračují stavební práce. Někteří občané, kteří zde bydlí, se na nás obrátili s otázkami řešení ulice před jejich domy. Proběhla tedy schůzka a diskuze přímo na místě. Dále se uskutečnil další kontrolní den, kde se konečně dořešilo nestejné umístění sloupů veřejného osvětlení. Bohužel lampy musí zůstat tam, kde jsou. Problém je totiž pod zemí – překáží zde sítě.
 
???? Školní jídelna má z personálních důvodů dočasný výpadek, bylo tudíž potřeba zajistit zdroj náhradních obědů.
... dále se uskutečnilo několik externích setkání...
 
???? Na valné hromadě Svazku obcí pro vodovody a kanalizace Šlapanicko proběhlo seznámení nových vedení obcí. Za Podolí se zúčastnil místostarosta Petr Čandrla. Dále se zde řešila výše vodného a stočného. Více na http://www.svazekslapanicko.cz/.
 
???? Nové vedení obcí se seznamovalo také na zasedání mikroregionu Roketnice. Za Podolí zde byl starosta Štěpán Svoboda. https://www.roketnice.cz/
 
???? Pod taktovkou kraje se připravuje obchvat Slatiny včetně nového kruhového objezdu na katastru Podolí. Ten má být umístěn u průmyslové zóny. K tomuto tématu se uskutečnila schůzka, na které byly dotčené obce seznámeny s chystaným projektem. S tím jsme se ale nespokojili a snažíme se o větší zapojení obce Podolí do procesu.
... a na závěr na veselejší notu!
 
???? Připravovali jsme pro Vás nový plátek – Podolské listy. Ve Vašich schránkách se bude objevovat pravidelně 1x měsíčně a první vydání byste již všichni měli mít doma. Novinky z úřadu sice zveřejňujeme zde a na webu, ale ne každý má k těmto platformám přistup. Nebojte se, čtvrtletní Zpravodaj rozhodně nekončí! Jen bychom s Vámi rádi komunikovali častěji.
 
???? Na prostranství před kostelem byl dopraven vánoční strom, který obci věnoval Marek Horák. Jeho pokácení zajistil Michal Zeman ( https://www.rizikovekaceni-brno.cz/ ), a to také jako dar. Společnost AGROPOD a. s. pak v rámci dobrých vztahů zajistila odvoz. Všem moc děkujeme!
 
???? Proběhlo také samozřejmě zdobení stromečku a skoro vzápětí i oprava nefunkčních světýlek.
 
✨ A nakonec jsme v neděli stromeček slavnostně rozsvítili, užili si adventní atmosféru na jarmarku a následně podvečerním koncertu v kostele sv. Jana Nepomuckého.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha

Fulltextové vyhledávání 2

29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Turistická známka Podolí

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1755

DISKUZE-old

příspěvků: 33

DISKUZE-old

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

1005073