Logo2 mapa

Změna velikosti písma

VYHLEDAT

Drobečková navigace

DOMŮ > AKCE V OKOLÍ

AKCE V OKOLÍ


Jan Amos Komenský

Místo
Blatného 3078, Žabovřesky, 61600 Brno
Datum konání

Přednáška k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského J. A. Komenského známe jako Učitele národů, který dal směr nové pedagogice a výchově. Jejich smyslem je opravdové zušlechťování a zrání lidské duše. Podnětné jsou i jeho myšlenky týkající se pansofie (vševědy), jež vede k pravému poznání a k touze po jednotě v člověku i mezi lidmi a národy.

Více

Fen, Frostmoon Eclipse

Datum konání
Typ

Pořádná porce progresivního black metalu nás čeká v březnu na Melodce!

Více

Three for Silver (USA) blues & roots & americana

Datum konání
Typ

Lucas Warford – zpěv, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle Kapela Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu. Soubor posluchačům objevuje tradiční americkou hudbu: jde o eklektickou, ale smysluplnou směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívanou mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse. Jeho stylový chraplák vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonistky. Kapelu na trio doplňuje velmi dobře zpívající houslista. 

Více

Pavel Dobeš

Datum konání
Typ

V době, kdy všichni kopírují všechny a jeden se podobá druhému (hudebním stylem i zjevem) – zveme Vás na koncert jednoho z nejvýraznějších, nejoriginálnějších a nejznámějších písničkářů – Pavla Dobeše. Písničky jako Jarmila, Něco o lásce, Zpátky do trenek, Pražce nebo Jumbo jet se za léta účinkování Pavla Dobeše na našich i zahraničních pódiích staly skutečnými časem prověřenými hity.První polovina pořadu, se kterým Pavel Dobeš vystupuje, obsahuje některé v poslední době nehrané, ale diváky oblíbené písničky, druhá polovina tradičně patří písničkám na přání.

Více

Big Band konzervatoře Brno s Mojmírem Bártkem

Datum konání
Typ

Ua Ua ! Další nářez latiny, swingu a jazzu kde jinde, než na Šelepce. Uslyšíte nesmrtelné vtípky kapelníka Mojdy Bártka, skvělé chorusy a krásné hlasy našich nádherných zpěvaček a zpěváka. Dojděte si poslechnout nabitý program s něčím dobrého k pití. Všichni se těšíme !

Více

Honza Vančura & Plavci: 55 let na scéně

Datum konání
Typ

Oblíbená česká skupina Rangers, později Plavci, věnující se stylu folk a country, slaví letos 55 let své existence. V roce 1967 se Rangers zúčastnili festivalu Porta a slavili první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek. V roce 1972 obdržela skupina „ZLATOU DESKU“ za další prodaný milion LP. V dalších letech, v té době již PLAVCI, jezdili často do zahraničí. Koncertovali ve více než padesáti zemích světa, na mnohých světových festivalech i v rámci koncertních turné. Základ repertoáru kapely tvoří osvědčené a mnohé i „zlidovělé“ písně Rangers-Plavců. Mezi nejznámější hity patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Kopej hrob můj, Vím, vím, Inženýrská a mnohé další. Zpěvák Jan Vančura pokračuje v roce 55 letého výročí koncertováním pod názvem Honza Vančura a Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí a představuje také své excelentní spoluhráče: jedním z nich je uznávaný harmonikář a zpěvák Mário Bihári a také kytarista a zpěvák David Fiedler. Sestavu skupiny občas doplňují hosté, zpěvačka Irena Budweiserová, či houslista Adam Pospíšil.

Více

Nezmaři

Datum konání
Typ

Koncert skupiny NEZMAŘI. Zpěvník, který vyšel v roce 2019 obsahuje všechny písničky, které během svého 40 letého působení kapela vydala na svých nosičích. V průběhu koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek, Růže a další. Samozřejmě nebudou chybět ani písničky nové a další písně ze všech 14 CD kapely.

Více

koncert Bestial Penguin+Degens+Seńor Sanchez

Datum konání
Typ

Bestial Penguin+Degens+Seńor Sanchez LIVE

Více

Band of Heysek

Datum konání
Typ

Dirtyblues, které vám zašpiní spodní prádlo...

Více

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

Kniha - Podolí u Brna 1237-2007

Knihu lze zakoupit na Obecním úřadu a v knihovně za 350,-Kč

kniha[1].jpg

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

Turistická známka Podolí.png

 Odber_SMS_velky (1) (002).jpg

ZÁKAZ POCHŮZKOVÉHO PODOMNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A SLUŽEB

TRŽNÍ ŘÁD obce Podolí

 

ZEPTEJTE SE

příspěvků: 1205

Návštěvnost stránek

680791